Епізод 7: «Ляльковий будинок»

«Пісочний чоловік»  –  Сезон 1  –  Серія 7/10

Netflix так намагається слідувати першоджерелу, що перехід до нової сюжетної арки відчувається як холодний душ. Чи багато ви пам’ятаєте серіалів, які б неочікувано починали розповідати про абсолютно незнайомих персонажів в сьомій серії з десяти?

Це наслідок дивної структури «Пісочного чоловіка», де історії, з яких будується сюжет серіалу є самостійними, але поєднані загальним наративом (я про це часто говорю, так?). Як наслідок, нам спочатку доводиться познайомитися з Роуз і Літою, щоб лише ближче до кінця серії зрозуміти, як вони пов’язані з уже відомими нам подіями.

Щоправда, сценаристи роблять усе, щоб допомогти нам не загубити сюжет. Наприклад, показують величезну статую Снаги, де живе Снага (до речі, її твердиня зветься Кордоном). Якщо у попередніх частинах молодша сестра Сна з’являлася лише як натяк на майбутні події, то тут вона нарешті відкриває свої плани ще одній Безкінечній — Стражданню. Щоправда, до певного моменту не дуже зрозуміло, що ж вона має на увазі, що таке Вир і як він пов’язаний з попередніми подіями.

На це відповідь дає вже сам Морфей, коли обговорює з Люсьєном ситуацію у відновленому Царстві Снів. По-перше, ми дізнаємося, що зникли три могутні створіння (Люсьєн називає їх Арканами, як у картах Таро): Ґолт, Коринтянин і Флотський Гал. По-друге, дізнаємося, що Вир — це істота, яка може керувати снами і розмивати кордон між снами та реальністю. По-третє, дізнаємося, що Сон щиро зацікавлений у тому, як будуть розгортатися події та не надто запарюєься цим, хоча і відправляє Меттью слідкувати за Роуз — тим самим Виром.

Виявляється, що Роуз — правнучка британки Юніті Кінкейд. Її ми бачили у першій серії, коли нам показували жертв дивної хвороби, яка спіткала людство через ув’язнення Морфея. Виявляється, що дівчина якимось чином завагітніла протягом свого сну і народила дитину, яка потім була всиновлена. Бажаючи возз’єднатися з сім’єю, Юніті відшукала Роуз і допомогла тій поїхати на пошуки молодшого брата.

Оскільки в оригінальному коміксі важливою частиною сюжету були розваги Ґеймана з попередніми втіленнями Сендмена в коміксах DC, то історію серіалу довелося дещо змінити. Якщо в першоджерелі Роуз приїжджала до Юніті з мамою, то тут маму вирішили замінити на подругу Літу, про яку ми більше поговоримо у наступному рекапі.

Зате хто залишився незмінний, то це Коринтянин, який повернувся до ролі центрального антагоніста. Наш фанат красивих очей та власник одразу трьох красивих посмішок знову хоче вбити Сендмена, але паралельно з тим отримує екстравагантне запрошення на з’їзд серійних убивць.

Тим часом ми дізнаємося, що Джеда варто шукати не лише Роуз, а й Морфею, тому що хлопця хтось відрізав від світу снів. І цей хтось — жах-утікач Ґолт, який в оригінальному коміксі був одразу двома жахами, Здорованем і Кулькою. Тож у кінці серії історія дівчини вже міцно вплітається у загальний наратив — Пісочний чоловік продовжує розбиратися з наслідками свого ув’язнення і заодно повинен вирішити звичну для себе проблему: можливе знищення світу Виром.

P.S. Ми поговоримо про метамодернізм у снах в наступному випуску.

P.P.S. Погодьтеся, поява Стівена Фрая була дуже неочікуваною.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: