«Перрі Мейсон: Розділ 7»

«Перрі Мейсон»  –  Сезон 1  –  Серія 7/0

Ось ми і дістались передостаннього епізода «Перрі Мейсона»! Шматочки пазла поступово стали на свої місця: ми дізналися, хто ж вбив малюка Чарлі, а сам Перрі нарешті почав поводитися у суді більш-менш впевнено. І все ж, найцікавішим аспектом сьомої серії стала не сама детективна складова, а її філософський та релігійний підтекст – це була історія відродження та перевтілення, яка змусила нас відчувати співчуття до найбільш контроверсійної героїні серіалу. Розповідаємо, на що ми звернули увагу під час перегляду, і будуємо остаточні теорії на рахунок фінального епізоду.

Що насправді трапилось з малюком Чарлі

Перш ніж переходити до роздумів про підтексти та лейтмотиви серіалу, давайте відразу обговоримо найбільш болюче запитання серіалу – то в чому взагалі був сенс дивного викрадення дитини Додсонів, і до чого тут релігійна організація сестри Еліс? Річ у тім, що впливова американська церква насправді мала серйозні фінансові проблеми – невдалі вкладення і занадто швидка експансія призвели до того, що секта опинилась в боржниках більшості банків міста. Довгий час їм допомагав магнат Беггерлі (пам’ятаєте героя Роберта Патріка?), але з часом і він розчарувався у церкві та відмовився давати організації гроші.

Тож хтось з лідерів секти вирішив організувати викрадення малого Чарлі (іншими словами – таємного внука багатія), залучившись допомогою детектива Енніса, бухгалтера Джорджа Геннона та двох загадкових поляків. Поки невідомо, хто саме стояв за цим злочином, але серед співучасників точно був старійшина Сайдер – головний фінансист організації. Після того, як змовники викрали малюка, вони залягли на дно у сумнівному готелі. Але дитина почала нестерпно плакати, тому викрадачі спробували заспокоїти її, викликавши на допомогу знайому секс-працівницю, яка могла нагодувати Чарлі грудним молоком. Ось тільки чоловіки не врахували, що жінка активно вживала героїн і не передбачили, що її молоко буде смертельно небезпечним для дитини.

Цікаво, чи встигне Мейсон зібрати достатньо доказів, щоб знайти усіх причетних до цього злочину та звільнити свою клієнтку? З одного боку, книжковий Перрі надзвичайно рідко програє справи. З іншого – у контексті історії походження було б навіть цілком логічно показати, як молодий адвокат розплутав злочин, але так і не зміг врятувати підозрювану. Так, це був би шалено песимістичний фінал, але така драматична перша справа могла б далі слугувати для адвоката джерелом мотивації та жаги до справедливості.

Пол замість Піта

На цьому тижні Перрі нарешті отримує невелику перемогу в судовій залі – йому вдається розповісти присяжним про борги церкви сестри Еліс та доволі прозоро натякнути на те, що керівництво секти цілком могло організувати викрадення малюка. Завдяки Піту адвокат дізнається надзвичайно важливу інформацію – те, що старійшина Сайдер, головний бухгалтер організації, був якось причетний до злочину. Ось тільки Піту не вдається непомітно простежити за Сайдером, і захист Емілі Додсон втрачає важливого потенційного свідка. Мейсон настільки обурюється тим, що старий напарник провалив головне завдання, що друзі вирішують припинити співпрацю. Залишається сподіватися, що герой Шаї Вігема все ж повернеться на роботу до Мейсона – було б цікаво спостерігати за його спілкуванням з більш обережним Полом Дрейком.

До речі, про Дрейка. Полісмен знаходить ті шматочки пазла, яких не вистачало Перрі та його команді – відшуковує готель, у якому переховувались злочинці, і приводить Мейсона до борделю, звідки Енніс привів наркозалежну секс-працівницю. Звісно, спроба непомітно зібрати інформацію очікувано провалюється – герой Метта Різа підтверджує свої здогадки, але також отримує стусанів від підозрілих працівників борделю та ледь виходить звідти живим. На щастя, його вчергове рятує Дрейк, який, схоже, цілком може замінити Піта та стати новим напарником Перрі. Зрештою, в книжках він і був головним помічником Мейсона, але в серіалі це викликає запитання. По-перше, Пол, якого нам поки показують, набагато більш обережний та невпевнений, ніж «канонічний» Дрейк, який багато в чому схожий на Піта. По-друге, складно повірити, що темношкірий чоловік міг би ефективно допитувати білих свідків та непомітно збирати інформацію у Лос-Анджелесі 1930 років. Тож було б набагато логічніше, якби Піт та Пол разом працювали на Мейсона – для такої роботи потрібна і твердолобість, і обережність.

Сестра Еліс тікає від свого минулого

На початку серії ми дізнаємося те, що вже давно можна було підозрювати – мати сестри Еліс вже давно експлуатує свою харизматичну доньку заради власної вигоди. Це почалося ще з дитинства – подорожуючи Америкою, Бьроді буквально обміняла сексуальні послуги Еліс на допомогу випадкового незнайомця. Так, вона погодилась на це задля того, щоб вони з донькою не застрягли серед безлюдного поля, але ця сцена все одно виглядає жахливо. І, судячи з того, що Еліс досі не забула про цей досвід, він був для неї справді травматичним. Хоча все ще складно зрозуміти, наскільки наївна та беззахисна сестра Еліс – вона вдало маніпулює людьми, і не губиться, коли її звинувачують у шахрайстві. Можливо, нею рухає щира віра, а може – бажання наживитися на довірливих прихожанах.

У сьомому епізоді справа доходить до однієї з найбільш довгоочікуваних та дивних подій серіалу – спроби повернути малюка Чарлі до життя. Перрі та Делла, звісно, чудово усвідомлюють, що нічого з цього не вийде. Вони намагаються не пропустити Емілі Додсон на цвинтар, але бідолашна жінка вже не вірить у раціональні аргументи та дослухається лише до слів сестри Еліс. Можна було б сказати, що проповідниця її використовує, але під кінець серії відбувається дуже цікава сцена – побачивши порожню труну дитини, релігійна лідерка сама щиро дивується. Схоже, вона справді очікувала на диво, і збиралась оживляти дитину перед натовпом скептичних спостерігачів та журналістів. Мати пропонує їй вийти з ситуації за допомогою чергового обману – показавши вірянам інше немовля – але Еліс втомилась від усіх цих підробок та фальшивих чудес. Хоча, заради справедливості варто сказати, що хоча таке «оживлення» малюка не виглядає надто переконливим, воно фактично відтворює біблійську історію про воскресіння Ісуса — там теж фігурувала пуста труна, а сам Христос з’явився в іншій частині Назарету. І все ж, Еліс не оцінює такі паралелі — вона просто мовчки розвертається і починає бігти якнайдалі від усіх.

Так, дивно симпатизувати проповідниці сумнівної релігійної організації, але ця серія показує сестру Еліс з трохи іншого кута – перед нами налякана, травмована своїм вихованням жінка, яка вочевидь справді вірила у те, що з нею говорить бог. Але дива не сталось, і тепер їй треба якось жити з тим фактом, що вона не тільки розчарувала тисячі вірян, але й розбила сердце Емілі Додсон.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: