«Обі-Ван Кенобі»: частина 5

«Обі-Ван Кенобі»  –  Серія 4/5

Юра та Ярослав продовжують зі спойлерами оглядати серіал «Обі-Ван Кенобі». Цього разу обговорюємо технології омолодження та синтетичного голосу, проводимо паралелі з кінотрилогіями і вчергове приходимо до висновку, що «Зоряні війни» створені для великого екрану.

Нижче доступний текстовий рекап серії.

Нарешті стало зрозуміло, навіщо Гайдена Крістенсена покликали у серіал! Не лише для сцен вбивства янлінгів, а й для флешбеку в п’ятому епізоді, де Енакін намагається довести своєму майстрові, що достойний називатися джедаєм, а не падаваном.

Сцена доволі очевидно зв’язує епізод, ділячи його на три акти — напад Вейдера на Джабім, спроба Кенобі уникнути поразки, безпосереднє уникнення поразки. і поки в минулому Скайвокер з перекошеним обличчям намагається зарубати вчителя, в теперішньому біженці на Шляху виявляються оточені силами Імперії.

По-перше, завдяки дрону Леї, а по-друге, завдяки Обі-Вану, який підставив усю організацію. Яка, до речі, суттєво розрослася. Якщо в четвертій серії ми бачили аж трьох «повстанців», то тепер у нас цілий натовп, серед якого навіть знайшлося місце герою Кумала Нанджіані.

І поки Лея виправляла діяння власного дроїда (у всесвіті Зоряних війн загалом проблема з безпекою електроніки), Обі-Ван трохи попрацював Шерлоком.

Виявляється, Ріва не просто інквізиторка, а колишній янлінг, якого свого часу недовбив Дарт Вейдер, і яка намагається підібратися до нього якомога ближче задля помсти! Попри очевидний натяк, нам, на щастя не показали, що героїня насправді на стороні добра — все ж вона здала Шлях, щоб мати можливість замахнутися на Вейдера. Власне, це все, що їй вдалося.

Десь між шокуючим здогадом Кенобі та фінальною сценою загубилася смерть Тали, яка так і не стала героїнею того масштабу, щоб за неї переживати. Її подвиг ніхто не забуде, але перейдімо до фіналу.

Вейдер вчергове допускається ідіотської помилки, не закривши виходи з планети, на якій відбуваються події, в результаті упустивши Кенобі. Вчергове! Зате нам показали цікаву дуель з Рівою, у якій стало зрозуміло, що Вейдер не втратив форми за всі ці роки, та ще й суттєво просунувся у володінні Силою. 

Результати для Третьої Сестри виявилися невтішними — вона не лише провалила справу усього життя, а й втратила посаду, на користь неочікувано ожившого Верховного Інквізитора. Зате завдяки дивній безалаберності Обі-Вана (чи то пак сценарній необхідності), персонажка дізналася про Татуїн, Люка і загалом ситуацію з підозрілими дітьми. Що ж тепер буде?

Та нічого, ми всі бачили «Нову надію».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: