«Обі-Ван Кенобі»: частина 4

«Обі-Ван Кенобі»  –  Серія 3/5

Розбираємо четверту серію «Обі-Вана Кенобі»! Цього разу обговорюємо низькі ставки серіалу, референси до біблійних сюжетів та піднімаємо важливе питання — чи є у світі «Зоряних війн» повстанські пісні?

А нижче можна почитати текстовий рекап на серію.

Як би не розвивалися події в цьому світі, яких би сценаристів, постановників чи шоуранерів не брали для проєктів у франшизі «Зоряних війн», але врешті все зводиться до перезйомки «Нової надії». І найгірше, що передерта класика — єдине, чим може похвалитися загалом нудний четвертий (яка іронія) епізод.

Обі-Вана таки привозять на Джабім — центр Шляху, який допомагає чутливим до Сили людям уникнути небажаної уваги Імперії. І тут Кенобі починає поводити себе як персонаж з клішованого сюжету про обраного. Дід, який 10 років безвилазно сидів у пустелі, починає повчати людей, які весь цей час протистояли Імперії, прикриваючись тим, що його конкретні проблеми набагато більші, за будь-що інше. Це не що інше, як прокляття Скайвокерів, які у всіх можливих медіумах перетворюють загальну історію на фон навколо їхніх пригод. Так виходить і цього разу — замість набагато цікавішого сюжету про роботу Шляху, нам годують дешевий аналог порятунку Леї з «Нової надії».

Неприступна фортеця, в яку Обі-Ван спокійно проривається з допомогою Тами, навіть при цьому не перевдягаючись у одяг штурмовика! Шкода, могли б почути легендарну цитату «А ти занизький для штурмовика» чи якусь з її віддзеркалених варіацій. Як би не було, Лея нікого не здає, змушуючи Раву застосувати до неї тортури. І тут у мене є питання.

Всім зрозуміло, що Лея використовує Силу, коли протистоїть спробі прочитати думки. Тоді чому Рава не звертає на це увагу, якщо нам вже другу серію розповідають про те, що чутливі до Сили люди одразу привертають увагу Імперії? Тут 10-річна дитина протистоїть інквізиторці, яка ігнорує факт наявності у дитини таких здібностей.

Поки Лею збираються катувати, Обі-Ван знаходить застиглих у янтарі джедаїв — деяких із них цілком можуть впізнати фанати «Війн клонів» та трилогії приквелів. Тут є Тера Сінубе, Колман Ксаж, Оппо Ранцізіс і ще кілька невідомих канону джедаїв та навіть юнлінгів. Кенобі навіть доводиться дістати свій меч, щоб врятувати і захистити Лею, але поки очікуваного майстер-класу від справжнього джедая нам не показують. Зате вчергове герої пробираються непоміченими крізь натовп імперців — цього разу з дівчинкою під плащем. Можливо Третя сестра і хотіла відпустити Обі-Вана з компанією, але навряд чи вона попередила про план усю фортецю.

Що цікаво, це вже не перше проникнення у цитадель Інквізиції — за 5 років до подій серіалу тут побував Кал Кестіс, головний герой гри Jedi: Fallen Order, яка вийшла в 2019 році. Результати тоді були схожими, аж до незадоволення Дарта Вейдера.

Побачимо, чи напад на Джабім нарешті покаже нам хоч трохи того екшну, який ми чекаємо вже чотири серії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: