«Обі-Ван Кенобі»: Частина 3

«Обі-Ван Кенобі»  –  Серія 2/5

Продовжуємо наші аудіальні та текстові рекапи на «Обі-Вана Кенобі»! Цього разу обговорюємо Дарта Вейдера, маленьку Лею, зіркові камео та неочікуване повернення у всесвіт «Зоряних війн» ідей Раяна Джонсона.

А нижче можна почитати текстовий рекап на серію.

Пам’ятаєте, як у фіналі третьої частини Йода розповідав, що явився йому дух Квай-Ґона? І що Йода обіцяв Обі-Вану навчити його контактувати з духами Сили? Так от, схоже за 10 років особливого успіху Кенобі не досяг, але зате можна сподіватися на камео Ліама Нісона у цьому сезоні.

Люди, які чекали на появу Гайдена Крістенсена, уже можуть бути задоволені. Нам не лише показали його у пошрамованому вигляді Вейдера, а й навіть в образі Енакіна Скайвокера, який примарився Обі-Вану після прибуття на планету Мапузо. Щоправда не можу здихатися, що Крістенсен в броні виглядає дещо куцим. Можливо, це тому що Девід Проуз, який грав його в оригінальній трилогії, був на 10 сантиметрів вищий за Гайдена.

На Мапузо Обі-Ван з Леєю зустрічають одразу двох цікавих персонажів. Перший — підозрілий людинокріт, цікавий тим, що його озвучив Зак Брафф (ДжейДі з «Клініки»). Друга — Тала у виконанні Індіри Варми, більш багатогранна. Ви напевно впізнали акторку, якщо дивилися «Гру Престолів», де вона зіграла Елларію Сенд. Тут же ми бачимо її в образі імперської офіцерки, яка розчарувалася в Імперії і тепер допомагає джедаям і просто чутливим до Сили людям.

Почувши про останнє, у мене з’явилася думка, що Дебора Чау намагається воскресити пам’ять про «Останніх джедаїв». Спочатку Лея розпитує про Силу в Обі-Вана (пам’ятаєте ці крики «А звідки вона вміє користуватися Силою?» після фільму), а потім і Тала згадує не просто про джедаїв, а про чутливих до сили дітей — ще один наріжний камінь війни навколо фільму Раяна Джонсона. Побачимо, що буде далі, а тим часом Обі-Ван у сховку бачить автограф свого давнього друга Квінлана Воса (його персонажа можна побачити у «Війнах клонів») і згадує про Шлях, що однозначно є референсом до «Мандалорця».

У паралельній сюжетній лінії Третя сестра нарешті отримує від Вейдера дозвіл на керівництво операцією, що підсилює її протистояння з П’ятим братом. Ох вже ці майже ситхи! Не може темна сторона без сварок і зрад. Підозрюю, що до кінця сезону герой Сунґ Кана не доживе.

І все було б добре, якби під кінець серії не почалися дуже дивні сценарні рішення. По-перше, дуель Обі-Вана і Дарта Вейдера. Я не буду торкатися питання надзвичайної слабкості Кенобі порівняно з його учнем, хоча 10 років вигнання не виправдання для такого нікчемного спротиву. Зате я хочу поговорити про фінал цієї битви. Що це було? Дарт Вейдер, який загнав Обі-Вана у пастку і за пів хвилини до того погасив вогонь за допомогою Сили, неочікувано просто стоїть і дивиться, як звичайна людина і дроїд рятують Кенобі з-під його носа? Як це пояснити? Сподіваюся, сценаристи це зможуть зробити.

По-друге, ситуація з Леєю. Не зрозуміло, чому Третя сестра звернула увагу на будівлю, де переховувалися Обі-Ван з Леєю. Не зрозуміло, як вона знайшла таємну кімнату з вирізаним символом спротиву. І тим більше не ясно, як по прямому тунелю вона змогла якимось чином обігнати Лею, яка суттєво її випереджала, навіть попри вік.

Як результат, останні 10 хвилин серії скоріше нагадують спроби сценаристів якось звести докупи сюжет, а не повноцінну історію в преміальному серіалу. Шкода.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: