Епізод 6: «На всі часи. Завжди.»

«Локі»  –  Сезон 1  –  Серія 6/6

Перший сезон «Локі» закінчився, ми нарешті отримали відповіді на частину запитань, над якими ламали голову шість тижнів (і також отримали у сто разів більше нових загадок!), а кіновсесвіт Marvel отримав нового загадкового антигероя, якого ми вже хочемо якнайшвидше побачити на великому екрані. Розповідаємо, що ж відбулося в фінальному епізоді серіалу, і що це все означає для майбутнього MCU. Але про всяк випадок мусимо попередити, що в матеріалі будуть спойлери, тож краще спочатку подивіться епізод, і лиш потім читайте наш огляд.

Ідентифікація Канга

Що ж, почнемо з головного: відповідальним за усі часові злочини, скоєні фанатиками із TVA, був Канг (Джонатан Мейджорс, якого ви могли бачити в «Країні Лавкрафта») – давній поганець із коміксів Marvel, який офіційно мав уперше з’явитися на екрані в новій частині «Людини-мурахи». Допитливі глядачі, звісно, теоретизували, що нам покажуть Канга ще до виходу стрічки, але особисто я до останнього сумнівалася, що героя Мейджорса справді покажуть – ми даремно чекали на появу Мефісто в серіалі «ВандаВіжн», тож не хотілося вчергове розчаровуватися. Але ось цікава деталь – серіал усе ще напряму не називає антагоніста конкретно Кангом Завойовником. Натомість персонаж перераховує довгий список імен та епітетів, якими його нагороджували протягом довгого життя: «той, що залишається», просто «завойовник» чи навіть «гад» (пробачте, я не придумала кращий еквівалент слова jerk).

Можна було б подумати, що Marvel просто захотіли драматично «офіційно» розкрити особистість героя в «Людині-мурасі», але мені здається, що річ не лише в цьому. Серіал настільки акцентується на питаннях ідентичності та особистого вибору (згадайте як Сильві, наприклад, реагувала на те, коли її називали Локі), що сюжетний хід з Кангом здається цілком навмисним та символічним. Герой Джонатана Мейджорса, якого ми бачили в фіналі «Локі» – можливо Канг, але поки не Завойовник, адже він активно намагається дистанціюватися від вчинків власних альтернативних версій. Звісно, більш канонічну версію цього антагоніста ми вже побачимо на великому екрані.

Антагоніст, на якого ми заслуговуємо

Щось мені підказує, що це буде один із найкращих антагоністів кіновсесвіту Marvel, який фігуруватиме не лише в «Людині-мурасі», але, можливо, стане головним ворогом для оновленого складу Месників. І я вже не можу дочекатися, бо Джонатану Мейджорсу вдалося за один лише епізод показати нам одного з найбільш харизматичних та цікавих персонажів у всьому першому сезоні «Локі». Серйозно, попри всю мою любов до Локі Гіддлстона та симпатію до Сильві, хотілося, аби вони швидше вже закінчили свою бійку, і нам показали, що ж там задумав Канг. Думаю, це хороший знак для майбутнього MCU.

Протягом останніх років оглядачі регулярно скаржилися на те, що всі улюбленці глядачів поступово йдуть з франшизи, і в кіновсесвіті скоро не залишиться захоплюючих центральних персонажів на кшталт Тоні Старка чи Стіва Роджерса, а за його розвитком буде не так цікаво спостерігати. Але поки Канг викликає неймовірний інтерес, навіть попри всю заїждженість тропу «геніальний, харизматичний, але не дуже врівноважений антигерой». Джонатан Мейджорс робить свого персонажа настільки веселим, грайливим та розслаблено-балакучим, що його можна було б сплутати з позитивним персонажем, але у весь час відчувається, що під цим харизматичним фасадом ховається розгнівана та дуже втомлена людина, яка взяла на себе складну задачу, яка з часом її зламала. Тож він навіть пропонує Локі та Сильві зайняти його місце у TVA та самостійно керувати організацією, захищаючи часову лінію від розгалужень та альтернативних вимірів, з яких у будь-який момент можуть прилетіти інші версії Канга, які точно не цуратимуться титулу «Завойовник». 

Це захоплююча деконструкція ще одного супергеройського кліше – ситуації, коли антагоніст переконує персонажів у тому, що він є меншим злом, і що без нього світ стане ще гіршим, і тому його жорстоку філософію необхідно зрозуміти та прийняти. Але в цьому випадку альтернатива до пропозиції Канга – безліч інших, зліших Кангів, які своєю боротьбою за ресурси розпочнуть повноційну війну мультивсесвітів (як думаєте, чи буде наступна частина «Месників» називатися «Війною мультивсесвітів»?).

Локі, який вже давно звик до морального релятивізму, готовий розглянути пропозицію Канга, але на заваді стає Сильві – вона все своє життя мріяла помститися людям, які на неї полювали, і відмовляється погоджуватися на менше зло. Тож коли закохані нарешті цілуються та, здавалося б, вирішують відкласти свою боротьбу та обговорити ситуацію, Сильві користується нагодою та заштовхує Локі в портал. Вона рішуче вбиває Канга, але навряд це приносить якусь сатисфакцію – ворог лише посміхається та обіцяє скоро повернутися. І по-своєму здійснює обіцянку – герой Гіддлстона опиняється, схоже, в альтернативному вимірі, де Канг відкрито керує TVA, а Мисливиця-15 та Мебіус не знають, хто він такий. Оце кліфхенгер!

Отже, що це все означає для кіновсесвіту MCU? По-перше, тепер нам варто розраховувати на ще більшу кількість нового контенту – мультивсесвіт офіційно існує, а отже сценаристи тепер можуть розповідати будь-які історії про буквально будь-які версії наших улюблених героїв. Мутанти, Молоді Месники, екзотичні сеттинги та безліч різних Людей-павуків – все це може нарешті опинитися на екрані та не суперечити канону! По-друге, на бідолашного Доктора Стренджа чекає ну дуже багато роботи – йому доведеться розгрібати наслідки нервового зриву Ванди, стикатися із монстрами із альтернативних світів та, скоріше за все, також чинити опір якісь із версій Канга. А знаєте, я навіть була б не проти, якби протягом наступних, скажімо, п’яти років різні версії Канга були головними антагоністами всіх фільмів MCU! Хоча це, напевно, швидко набридне бідолашному Джонатану Мейджорсу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: