Епізод 6: «Принцеса і королева»

«Дім Дракона»  –  Сезон 1  –  Серія 6/10

Ласкаво просимо назад до Вестеросу! Ми встигли подивитися вже шостий епізод першого сезону «Дім Дракона» – спін-офу «Гри престолів» від HBO та екранізації книги «Вогонь і кров» Джорджа Мартіна. І ось нарешті трапилося те, чого ми чекали вже декілька тижнів – відбувся стрибок на десять років у майбутнє, а частину знайомих облич із акторського складу змінили нові виконавці.

Розповідаємо детальніше про події шостого епізоду і все, що ж важливого трапилося у Вестеросі протягом цих десяти років, будуємо теорії щодо подальшого розвитку подій, та намагаємося передбачити, чи зміна центральних акторок зіграє серіалові на руку.

Нове покоління Тарґарієнів

У шостому епізоді серіалу на нас чекала не лише зміна центрального акторського складу, але й збільшення дійових осіб – кожна зі сторін (поки що невидимого) конфлікту отримала нове покоління гравців. Син леді Елісент (тепер її грає Олівія Кук, яку точно впізнають фанати «Мотелю Бейтсів») Ейґон, якого ми востаннє бачили милим малим хлопчиком, встиг перетворитися на сексуально розкутого підлітка, що тероризує своїх братів та сестер. До речі, роль старшого Ейґона виконує британський актор Тай Теннант, внук Пітера Дейвісона (відомого роллю П’ятого Доктора з «Доктора Хто») та пасинок Девіда Теннанта. Цікаво, як складатиметься акторська кар’єра нащадка настільки важливої для фанатів британського телебачення родини!

Окрім Ейґона в Елісент та Візеріса є ще двоє дітей: трішки дивакувата Гелейна, яка співає павукам та грається із жуками, та юний Еймонд, який досі не має власного дракона та страждає від цькування з боку братів та сестер. У Рейніри також троє дітей: Джейс, Люк, та малюк-Джофрі, якого вона народжує буквально в перші хвилини серії. Як ви напевне здогадалися з темного волосся та світлої шкіри хлопців, Лейнор є їх батьком лише формально – насправді це діти Рейніри та її коханця, лорда Стронґа. Між дітьми відчувається напруга, яка ось-ось ризикує перерости в повноцінне кровопролиття (зрештою, світ «Гри престолів» ніколи не був поблажливим до молодших персонажів), але Візеріс за своєю давньою звичкою ігнорує будь-які натяки на конфлікт, і вперто наполягає на тому, щоб дітей виховували як одну дружню родину.

Пішаки в дорослій грі

Але якщо молодше покоління персонажів «Гри престолів» фактично з першої серії вже мало власні мотивації, характери та плани на майбутнє, то юні Тарґарієни поки виконують роль шахових фігур, яких дорослі безжально підштовхують до конфлікту. Це чудово ілюструє сцена у дворі замку. Коли діти починають сваритися та обмінюватися образами під час тренування, сер Крістон Коул (який з ідеального лицаря швидко перетворився на співучасника Елісент, який з легкістю вульгарно лається під час обговорення Рейніри) та сер Гарвін Стронґ лише посилюють їх конфлікт. Звісно, ця конфронтація більше грає на руку команді «Зелених» – те, наскільки агресивно сер Стронґ захищає юних принців, змушує всіх навколо ще більше підозрювати, що він керується не лише відданістю принцесі, але й більш особистими почуттями до дітей. Що ж, навіть якщо Рейнірі вдастся посісти Залізний трон після смерті батька (коли б вона не сталася, адже Візеріс скоро перетвориться на зомбі), то плітки щодо батьківства її дітей можуть суттєво зіпсувати всі її плани.

Утім, перш ніж Елісент та її новий соратник – слизький та підступний молодший брат сера Гарвіна – встигають завдати першого удару, вбивши решту родини Стронґів, Рейніра та сер Гарвін насолоджуються домашньою ідилією. Незвично бачити настільки милі родинні стосунки у світі Вестеросу – ще й якщо врахувати, що Лейнор чудово усвідомлює, хто є справжнім батьком його дітей, і цілком доброзичливо ставиться до сера Гарвіна.

Родинне життя Деймона

Деймон, який певний час був чи не найбільш амбітним претендентом на Залізний трон, схоже, тимчасово втратив інтерес до боротьби за Вестерос. Протягом останніх десяти років він насолоджувався цілком спокійним життям в Есосі, насолоджуючись польотами на своєму драконі, розмовами з місцевою знаттю та вечірніми посиденьками в читальній залі. Можливо, Лейна – не головне кохання його життя (про що вона сама відверто говорить), але Деймон цілком задоволений домашньою ідилією у вигнанні. На жаль, воно не триває вічно. А точніше – не триває навіть до кінця епізоду.

Взагалі, лейтмотив усіх сюжетних ліній шостого епізоду – несподівано миле родинне життя, яке раптом обриває полум’яна смерть. Рейніра втрачає у пожежі сера Гарвіна, а Лейна – друга дружина Деймона – після надзвичайно складних і невдалих пологів вирішує накласти на себе руки, наказавши драконові спалити себе живцем. Спочивай з миром, Лейно. Схоже, ти була цікавою та приємною людиною – шкода лише, що нам дуже мало тебе показували. Якщо в мене поки і є серйозні претензії до серіалу, то головна з них – те, наскільки швидко часом розгортаються події. Було б цікаво побачити не лише родинну динаміку Лейни та Деймона, але й хоч якісь інтеракції Гарвіна та Ларіса Стронґів. Мусить же ж бути якесь пояснення тому, чому один із братів виріс благородним лицарем, турботливим батьком та загалом милим чоловіком, а інший став ще більш цинічною версією Мізинця. І все ж, жахливий вчинок Ларіса слугує каталізатором подальших подій у Вестеросі та напевне підштовхне Елісент та Рейніру до ще більш відкритої боротьби за Залізний Трон. Тож у наступному епізоді на нас напевне чекає ще більше кровопролиття та блискучих обурених розмов!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: