Епізод 7: «Дрейфмарк»

«Дім Дракона»  –  Сезон 1  –  Серія 7/10

Ласкаво просимо назад до Вестеросу! Ми встигли подивитися сьомий епізод першого сезону «Дім Дракона» – спін-офу «Гри престолів» від HBO та екранізації книги «Вогонь і кров» Джорджа Мартіна. Цього разу серія мала класичну закриту структуру (схожу, наприклад, на святкові епізоди старої «Пліткарки») – усіх центральних героїв зібрали під одним дахом, і протягом всього епізоду різні покоління Тарґарієнів та Веларіонів взаємодіяли між собою, формуючи нові союзи та створюючи нові конфлікти.

Розповідаємо детальніше про події сьомого епізоду, радіємо несподіваному повороту сюжетної лінії Лейнора, і вирішуємо, за кого ж вболівати – за «зелених», чи за «чорних».

Похорони та весілля

Похорони бідолашної Лаєни Веларіон стали приводом, аби зібрати фактично всіх центральних персонажів серіалу в одній локації та змусити їх взаємодіяти. Деймон знову зіткнувся з братом та племінницею, яких не бачив протягом десятиліття, Рейніра та Елісент отримали черговий привід для сварок, а молодші герої скористалися відсутністю нагляду з боку дорослих та влаштували власну бійку з кровопролиттям. Саме задля такої драми ми й дивимося цей серіал!

Ейґон, який довго страждав від відсутності власного дракона (та насмішок з боку братів та сестер) нарешті отримав те, про що мріяв – хлопець став наїзником дракона. Ще й не звичайного дракона, а Ваґар – найбільшої та найстарішої драконихи Вестеросу, якою колись керувала Лаєна Веларіон. Творці серіалу ще давно обіцяли глядачам, що драконів буде багато, і що вони будуть різноманітними та з власними історіями, і поки зображення Ваґар виправдовує наші очікування. Нам не розповідають так вже багато про минуле цієї драконихи, але вже сам лише її зовнішній вигляд дозволяє зробити певні висновки – це справді велетенський та старий звір, з протертими, навіть трохи пошматованими крилами. Як наголошує Отто Гайтавер (який раптово знову став Правицею короля), тепер сторона «зелених» отримала надзвичайно потужну зброю, яка напевне зіграє важливу роль у подальшій війні.

Око за око

Утім, хоча Ейґон і отримав чудового дракона, хлопцеві довелося заплатити високу ціну – він втратив око під час бійки з іншими дітьми. Власне, Вестерос завжди був жорстоким світом для всіх своїх героїв, навіть для дітей, але ця бійка між молодшим поколінням персонажів справді нагадує «Володаря мух» у фентезійному сетингу. Одна із найсильніших сторін серіалу (принаймі, поки що) – те, як шоураннери масштабують конфлікти на всіх рівнях історії. Бійка між дітьми переростає у протистояння між їх матерями, а коли Елісент несподівано вихопляє в немічного Візеріса кинжал та намагається зарізати свою давню подругу (а тепер – противницю) прямісінько посеред зали, реакція місцевих аристократів чудово демонструє, що насправді це набагато масштабніший конфлікт. І ось-ось почнеться його кривава розв’язка.

Нове життя Лейнора

Після того, як «зелені» отримали велетенського власного дракона, а Візеріс вчергове продемонстрував, що не здатний підтримати жодну зі сторін конфлікту, а просто хоче, аби йому дали спокійно поспати, Рейніра усвідомлює, що потрібно зміцнювати власну політичну позицію. Так, формально вона досі є престолонаступницею, але чутки про справжнього батька її дітей можуть нашкодити амбіціям «чорних». Тож Рейніра пропонує Деймону об’єднати їх родини (гаразд, фактично це одна родина, адже він її дядько), взявши її в дружини. Що ж, якщо загалом “Гру престолів” регулярно критикували за досить стереотипне зображення жінок, то це – цілком прогресивний момент в історії Вестеросу, адже коли нам ще показували, що жінки цього світу можуть зробити пропозицію чоловікові? Хто б міг подумати, що інцестуальна пропозиція шлюбу стане головним феміністичним моментом цього епізоду?

І все ж, жарти жартами, але союз Деймона та Рейніри починається із ще одного несподівано милого сюжетного ходу – замість того, аби потайки зарізати бідолашного Лейнора (нам декілька секунд натякають саме на такий розвиток подій), майбутнє подружжя провертає хитрий план, у результаті якого Лейнор із своїм коханцем тікає із Дрейфмарка, а весь Вестерос думає, що чоловік Рейніри загинув. Не уявляю настільки милий момент в оригінальній «Грі престолів», але щиро радію, що Лейнор отримав шанс на нове, щасливіше життя без осуду та політичних інтриг.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: