«Поттеролови»: слухайте перший українськомовний подкаст про «Гаррі Поттера»

До 20-річчя кінопрем’єри «Гаррі Поттера і філософського каменю» ми вирішили виправити неймовірну несправедливість — виявляється, немає жодного українськомовного подкасту про «Гаррі Поттера»! Тож власними силами закриваємо цю нішу.

У подкасті буде 8 випусків — по одному на кожну з частин поттеріани. Ми обговорюватимемо книжки, екранізації, а також світовий вплив франшизи на книговидавництво, кіно, відеоігри та життя фанатів. Також не обділимо увагою критику творів Джоан Ролінґ (і самої письменниці), особливості влаштування світу Гаррі Поттера, «темнішання» історії з часом і ще купу цікавої інформації, зв’язаної з улюбленою книжковою серією мільйонів.

Подкаст доступний на Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor, Spotify, НВ Подкасти, Megogo Audio та на решті доступних платформ.

Перший випуск

Обговорюємо книгу «Гаррі Поттер і Філософський камінь», а також розбираємося у тому, як сильно франшиза про чарівника змінила книговидавництво. Приємний бонус — гостьове включення видавця, перекладача і ведучого «Твоєї підпільної гуманітарки» Остапа Українця, який детально розповідає про особливості українського перекладу та його вплив.

Другий випуск

Обговорюємо «Гаррі Поттера і таємну кімнату», а також розбираємося, чим надихалась Джоан Ролінґ при створенні поттеріани та хто надихався письменницею при створенні плагіату.

Третій випуск

Обговорюємо третю частину поттеріани, «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану», а також занурюємося у деталі кіноекранізацій франшизи. Чому Ролінґ вирішила співпрацювати з «ворнерами»? Хто міг стати режисером «Філософського каменю»? Ким хотіли замінити Девіда Єтса?

Четвертий випуск

Віддаємо належне четвертій частині поттеріани — «Гаррі Поттеру та келих вогню». Темою випуску став розширений всесвіт поттеріани та його автори: Джоан Ролінґ і фанати. Чому варто слідувати прикладу Джорджа Лукаса? Чи згоден Юра з фанатським кастингом Ендрю Ґарфілда на роль Люпина? Які фанфіки претендують на звання «обов’язковий до прочитання»?

Гостя випуску — екс-журналістка та наша патронка Катя Ятель. 

П'ятий випуск

П’ятий епізод присвячений п’ятій книзі циклу — «Гаррі Поттеру і ордену фенікса». Юра і Саша говорять про поглиблення франшизи, хвалять Ролінґ, обговорюють долю Сіріуса, а також розповідають про відеоігри у поттеріані: згадують власний геймерський досвід та не забувають про Поттермор.

Гостем випуску став редактор розділу відеоігор Vertigo Рома Бугайчук.

Шостий випуск

Шостий випуск присвячений «Напівкровному принцу» та унікальній особливості поттеріани — дорослішанню героїв поруч з власними читачами. Юра і Саша обговорюють події шостої книги, неочікувано хвалять екранізацію та з жахом усвідомлюють, що підлітки, які бунтували, читаючи «Гаррі Поттера» тепер самі є батьками. 

А ще намагаються вгадати цільову авдиторію потенційних серіалів за мотивами поттеріани і рахують потенційні статки професорки Спраут. 

Нові випуски виходять щотижня, у неділю о 10:00.

Сьомий випуск

Обговорюємо (не)фінальну частину «Гаррі Поттера» — «Гаррі Поттера і смертельні реліквії». План Дамблдора — геніальність чи випадковість? Рон взагалі ок? Чому сюжетна лінія Снейпа переоцінена? Чому варто передивлятися першу частину «Смертельних реліквій»?Центральною темою випуску стала літературна та соціальна критика «Гаррі Поттера»: погляд на цикл від літературних оглядачів, «кенселінг» Джоан Ролінґ та реакції за межами фанатської спільноти.

Восьмий випуск

Обговорюємо фінальну, поки що, історію про пригоди «Гаррі Поттера» — п’єсу «Гаррі Поттер і прокляте дитя». Розповідаємо сюжет усім, хто його не знав, вражаємося сюжетним перипетіям і критикуємо спробу додатково нажитися на творі, яка зашкодила історії.

Також у подкасті обговорюємо подальше майбутнє крізь призму «Проклятого дитя» — чи розуміє Ролінґ фанатів та чи може запропонувати їм розвиток франшизи, який не викличе бурі гніву?



Це фінальний випуск «Поттероловів», але ми ще обов’язково повернемося!

Бонусний випуск

У бонусному епізоді, Юра і Катя Ятель обговорюють гру Hogwarts Legacy. Запис доволі швидко перетворився на здивування від специфічних рішень розробників, надто прихильного ставлення до п’ятикурсників-убивць та небажання використовувати знайомий усім лор. Не обійшлося і без звичної критики непродуманості світу Ролінґ і захоплення різдвяним Гоґвортсом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: