«Поттеролови»: слухайте перший українськомовний подкаст про «Гаррі Поттера»

До 20-річчя кінопрем’єри «Гаррі Поттера і філософського каменю» ми вирішили виправити неймовірну несправедливість — виявляється, немає жодного українськомовного подкасту про «Гаррі Поттера»! Тож власними силами закриваємо цю нішу.

У подкасті буде 8 випусків — по одному на кожну з частин поттеріани. Ми обговорюватимемо книжки, екранізації, а також світовий вплив франшизи на книговидавництво, кіно, відеоігри та життя фанатів. Також не обділимо увагою критику творів Джоан Ролінґ (і самої письменниці), особливості влаштування світу Гаррі Поттера, «темнішання» історії з часом і ще купу цікавої інформації, зв’язаної з улюбленою книжковою серією мільйонів.

Подкаст доступний на Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor, Spotify, НВ Подкасти, Megogo Audio та на решті доступних платформ.

Перший випуск

Обговорюємо книгу «Гаррі Поттер і Філософський камінь», а також розбираємося у тому, як сильно франшиза про чарівника змінила книговидавництво. Приємний бонус — гостьове включення видавця, перекладача і ведучого «Твоєї підпільної гуманітарки» Остапа Українця, який детально розповідає про особливості українського перекладу та його вплив.

Другий випуск

Обговорюємо «Гаррі Поттера і таємну кімнату», а також розбираємося, чим надихалась Джоан Ролінґ при створенні поттеріани та хто надихався письменницею при створенні плагіату.

Третій випуск

Обговорюємо третю частину поттеріани, «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану», а також занурюємося у деталі кіноекранізацій франшизи. Чому Ролінґ вирішила співпрацювати з «ворнерами»? Хто міг стати режисером «Філософського каменю»? Ким хотіли замінити Девіда Єтса?

Четвертий випуск

Віддаємо належне четвертій частині поттеріани — «Гаррі Поттеру та келих вогню». Темою випуску став розширений всесвіт поттеріани та його автори: Джоан Ролінґ і фанати. Чому варто слідувати прикладу Джорджа Лукаса? Чи згоден Юра з фанатським кастингом Ендрю Ґарфілда на роль Люпина? Які фанфіки претендують на звання «обов’язковий до прочитання»?

Гостя випуску — екс-журналістка та наша патронка Катя Ятель. 

П'ятий випуск

П’ятий епізод присвячений п’ятій книзі циклу — «Гаррі Поттеру і ордену фенікса». Юра і Саша говорять про поглиблення франшизи, хвалять Ролінґ, обговорюють долю Сіріуса, а також розповідають про відеоігри у поттеріані: згадують власний геймерський досвід та не забувають про Поттермор.

Гостем випуску став редактор розділу відеоігор Vertigo Рома Бугайчук.

Шостий випуск

Шостий випуск присвячений «Напівкровному принцу» та унікальній особливості поттеріани — дорослішанню героїв поруч з власними читачами. Юра і Саша обговорюють події шостої книги, неочікувано хвалять екранізацію та з жахом усвідомлюють, що підлітки, які бунтували, читаючи «Гаррі Поттера» тепер самі є батьками. 

А ще намагаються вгадати цільову авдиторію потенційних серіалів за мотивами поттеріани і рахують потенційні статки професорки Спраут. 

Нові випуски виходять щотижня, у неділю о 10:00.

Сьомий випуск

Обговорюємо (не)фінальну частину «Гаррі Поттера» — «Гаррі Поттера і смертельні реліквії». План Дамблдора — геніальність чи випадковість? Рон взагалі ок? Чому сюжетна лінія Снейпа переоцінена? Чому варто передивлятися першу частину «Смертельних реліквій»?Центральною темою випуску стала літературна та соціальна критика «Гаррі Поттера»: погляд на цикл від літературних оглядачів, «кенселінг» Джоан Ролінґ та реакції за межами фанатської спільноти.

Восьмий випуск

Обговорюємо фінальну, поки що, історію про пригоди «Гаррі Поттера» — п’єсу «Гаррі Поттер і прокляте дитя». Розповідаємо сюжет усім, хто його не знав, вражаємося сюжетним перипетіям і критикуємо спробу додатково нажитися на творі, яка зашкодила історії.

Також у подкасті обговорюємо подальше майбутнє крізь призму «Проклятого дитя» — чи розуміє Ролінґ фанатів та чи може запропонувати їм розвиток франшизи, який не викличе бурі гніву?Це фінальний випуск «Поттероловів», але ми ще обов’язково повернемося!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: