Різдво у Гоґвортсі: який з фільмів «поттеріани» найбільш новорічний?

Вже майже 20 років для багатьох глядачів новорічні свята нерозривно зв’язані з франшизою «Гаррі Поттера». Складно знайти очевидне питання чому так — чи то головний голівудський фанат Різдва Кріс Коламбус задав настрій у перших фільмах, чи то книжкова атмосфера ідеально лягла на кіноплівку, але факт залишається фактом.

А от що точно не є фактом, то це відповідь на питання «Який же з фільмів поттеріани найбільш новорічний?». Тому ми в редакції Vertigo вирішили нарешті закінчити усі суперечки і проранжувати усі частини за їх «різдвяністю».

Тож, почнімо з…

8 місце

Гаррі Поттер і смертельні реліквії: частина 2

Режисер: Девід Єтс

Останнє місце нашого списку доволі очевидне — складно претендувати хоч на якусь святковість, якщо у фільмі немає жодної різдвяної сцени! Так-так, ми розуміємо, що Гаррі та компані були зайняті важливішими справами, але правила є правила. Хоч тут ти будеш їм коритися, Поттере!

7 місце

Гаррі Поттер і смертельні реліквії: частина 1

Режисер: Девід Єтс

На відміну від другої частини фіналу, у першій все ж знайшлося кілька хвилин для засніженої сцени у Ґодріковій долині. Незважаючи на те, що настрій у Гаррі та Герміони був точно не різдвяний, вони все хоч трохи долучилися до свята, та ще й відвідали могилу Поттерів. Сумний та милий момент, який точно виділяється на фоні блідого сценарію решти фільму.

6 місце

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Режисер: Альфонсо Куарон

Третя частина хоч і вважається найкращою та має дуже атмосферний проліт Гедвіґи над засніженим Гоґвортсом, але все одно дуже мало часу приділяє різдвяному періоду. І не можна сказати, що в Альфонсо Куарона не було можливості додати свята — все ж Гаррі у плащі-невидимці потрапляє у Гоґсмід, який на диво слабо прикрашений. Навіть у «Трьох мітлах» мадам Розмерти складно знайти хоч одну ялинку! Це при тому, що судячи з книжок, там має бути аж тісно від новорічних прикрас!

5 місце

Гаррі Поттер і напівкровний принц

Режисер: Девід Єтс

Вечірка у Горація Слизорога, Кормак МакКлаген блює на черевики Снейпу, Герміона ревнує Рона до Лаванди Браун, а Гаррі бере у пару Луну Лавгуд. Попри загальний темний тон фільму, різдвяні сцени дають хоча б мінімальну нагоду розважитися, особливо враховуючи що у «Напівкровного принца» цілий зимовий сегмент.

І якщо Гоґсмід цього разу не вражає різдвяним настроєм (а лише черговою порцією братських ревнощів від Рона), то Різдво у Візлів демонструє чарівного цукрового пінгвіна на святковому торті і дуже незручну сцену під ялинкою, коли Джіні пропонує Гаррі погодувати його коржиком. Ох вже ці підліткові пристрасті!

4 місце

Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Режисер: Девід Єтс

П’ята частина майже поступилася своїм місцем наступнику, але у «Ордена Фенікса» є один козир — Сіріус Блек у виконанні Гері Олдмена. Різдво на площі Ґримо стало єдиною можливістю познайомитися з героєм трішки ближче. Але саме з цього фільму тон франшизи суттєво змінився.

Власне, це вплинуло і на Різдво — все ж складно ігнорувати страшний напад на Артура Візлі. Інша сторона дорослішання «поттеріани» — поява любовних ліній персонажів. Так, новорічний поцілунок Гаррі та Чо під омелою стався саме на свята!

3 місце

Гаррі Поттер і таємна кімната

Режисер: Кріс Коламбус

Кріс Коламбус, режисер перших двох частин «поттеріани» та «Самого вдома» — страшенний фанат Різдва, що дуже помітно у фільмах. Наприклад, хоч у «Таємній кімнаті» лише дві новорічні сцени, вони все одно задають атмосферу для усієї картини.

По-перше, тут варто дякувати композитору Джону Вільямсу за класну різдвяну тему. По-друге, святкові сані, в які запряжені коні та магічний сніжок у Великій залі не залишають жодного шансу не заразитися настроєм. Так, Герміона перетворилася на дивну версію жінки-кішки, але ж Різдво!

2 місце

Гаррі Поттер і келих вогню

Режисер: Майк Ньюелл

Як виявляється, Албус Дамблдор має хороший смак в музиці. Як інакше пояснити той факт, що на різдвяному балі в честь «Кубка трьох (і Поттера)» зіграв супер-гурт з Джарвісом Кокером, Джонні Грінвудом та Філом Селвеєм?

Власне, саме тематичний бал (і чудове плаття Герміони на ньому) дозволяє четвертій частині вирватися у лідери. Так, Поттер з Візлі своєю жахливою поведінкою всіляко намагалися зіпсувати свято усім, але постраждали лише сестри Патіл. Вибачте цим йолопам, дівчата.

1 місце

Гаррі Поттер і філософський камінь

Режисер: Майк Ньюелл

Як тільки у Коламбуса випала нагода влаштувати глядачам «поттеріани» справжнє Різдво, як він нею скористався на 100%. Засніжений Гоґвортс, Геґрід, що тягне величезну ялинку, красиво прикрашена Велика зала і звичайно ж Гаррі, який вперше в житті отримав подарунки! Однозначний переможець нашого рейтингу, який лише підкріплює свою позицію неймовірним саундтреком від Джона Вільямса, який ми почули вперше і який тепер теж нерозривно асоціюється зі святами.

Так, серед подарунків був батьків плащ-невидимка, який потенційно міг врятувати сім’ю Поттерів, якби Дамблдор не забрав його порозглядати. Але це вже деталі!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: