Новини

Режисер «Атлантиди» відмовився від ордена, врученого Зеленським

9 листопада президент України Володимир Зеленський підписав указ №491/2020 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва», де, зокрема, нагородив орденом «За заслуги» 3-го ступеня режисера, сценариста, оператора і продюсера Валентина Васяновича. На жаль, на момент написання цієї новини тексту указу не було на сайті президента України.

Васянович прокоментував виданню lb.ua, що відмовляється від нагороди.

«Я не можу прийняти державну нагороду, якою мене відзначили з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Як учасник кінематографічного процесу я протестую цією відмовою проти генерування владою кримінальних проваджень проти більшості кіновиробників, котрі створювали українську кіноіндустрію останніми роками. За дивним збігом обставин, ці «справи» переважно стосуються тих продакшнів, які представляли Україну на міжнародній арені. Я не можу приймати нагороду від тієї влади, яка однією рукою нагороджує «за значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність», а іншою — відкриває кримінальні провадження та займається переслідуванням. Це не політичне рішення. Це цехова солідарність та етика».

Режисер «Атлантиди» Валентин Васянович

У коментарі Васяновича йдеться про кримінальне провадження проти, зокрема, компаній «Трафік фільмз», «Лаймове світло», «Артхаус Трафік», громадської організації «Молодість» та громадської спілки «Асоціація кіноіндустрії України». Їх звинувачують у привласненні та розтраті державних коштів.

Стрічка «Атлантида» Валентина Васяновича виграла конкурсну програму «Горизонти» на Венеційському кінофестивалі та була номінована від України на премію «Оскар» за найкращий іноземний фільм.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: