Новини

Projector. Humanitarium запускає курс про комікси «Комікс-культура» від Бориса Філоненка

Онлайн-платформа Projector. Humanitarium (де виходить курс наших редакторів «Історія західного кіно») запустила новий відеокурс. Темою стануть комікси, а лектором та автором курсу виступив Борис Філоненко — арт-критик, головний редактор видавництва IST Publishing, куратор гуманітарного блоку в Харківській школі архітектури.

На курсі піде мова про найбільш визначні імена незалежного американського коміксу, від Вінзора Маккея і Арта Шпіґельмана до Алана Мура і Кріса Вера, від Роберта Крамба і Елісон Бекдел до Туве Янссон і Чарльза Шульца, про історію і теорію коміксу, про роль супергероїки і гумору, про початки графічних оповідей і майбутнє коміксу як виду мистецтва, про конфлікти, які супроводжували розвиток коміксу та про твори, які розширювали можливості коміксового висловлювання.

Спочатку пропозиція projector.humanitarium прочитати 16 лекцій про американські комікси пролунала як виклик. Проте насправді мені вистачило однієї перерви і однієї чашки кави, аби зрозуміти, що цей курс точно буде про обрані та найцікавіші комікси, а не про спробу розказати все й одразу. В колаборації з видавництвом IST Publishing ми створили курс, в якому прагнули побороти основні стереотипи про комікси і показати, наскільки багато можливостей відкриває мистецтво коміксу, твори, що складають сторічну історію цього медіуму.

Хоча я часто розповідаю про комікси, оминаючи супергероїку, в курсі «Комікс-культура» знайшлося достатньо місця і для Супермена з Бетменом, і для Геллбоя. Поруч з Артом Шпігельманом, Крісом Вером, Елісон Бекдел, Аланом Муром та іншими. Тож розмова піде і про короткі комікс-стріпи, і величезні графічні романи, і про соціально-критичні та автобіографічні комікси, і про те, як з газети комікс перетворюється на коробку, повну різноманітних поліграфічних виробів. Маю сподівання, що курс не тільки розширить погляд на сучасні комікси, а й спровокує учасників та учасниць на власну коміксову практику або практику коміксової критики й аналітики.

Борис Філоненко

Курс можна придбати на сайті Projector. Humanitarium, він складається з 16 попередньо записаних відеолекцій, які можна переглядати будь-де та будь-коли. Ціна курсу складає 800 гривень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: