Події

Vertigo запускає курс історії кіно на онлайн-платформі Projector.Humanitarium

У кінці вересня школа Projector запустила освітній онлайн-проєкт Humanitarium — курси і лекції з історії, культурології, філософії, соціології, мистецтвознавства тощо. Серед лекторів опинилися і представники нашої редакції — Саша і Юра Поворозники.

Ми відповідальні за курс «Історія західного кіно», де розкажемо про появу, становлення та численні повороти нашого улюбленого медіуму — кіно. При цьому не забудемо й про телебачення.

Сподіваюсь, наш курс не лише ближче познайомить слухачів з найважливішими постатями та стрічками в історії кіно (і пояснить, що ж у них такого важливого!), але й покаже логіку, за якою взагалі розвивається ця індустрія. Тож якщо вам справді цікаво, чому режисери та кінокритики так люблять «Громадянина Кейна», що нам дала французька нова хвиля і чому в Голлівуді знімають стільки ремейків, ми спробуємо допомогти в усьому розібратись.

Саша Поворозник

Курс буде проходити онлайн і складатиметься з 16 занять — 13 лекцій та 3 вебінари. Запуск запланований на 28 жовтня, а зареєструватися можна за посиланням.

Окрім того, 27 жовтня наш головний редактор Юра Поворозник прочитає на Humanitarium лекцію про життя і буття компанії Pixar, яку теж не варто пропускати. Реєстрація.

Загалом, мета проекту Humanitarium — дати системні гуманітарні знання та допомогти розвинути критичне мислення, що, вважає керівник і співзасновник Projector Олександр Трегуб, є важливим як для загальної ерудиції, так і для професійного рівня.

Коли ви хочете стати дизайнером, чи маркетологом, скоріш за все, ви почнете з вивчення інструментів. З часом інструменти ускладнюються і переходять на більш стратегічний рівень. Але при цьому, щось дуже важливе залишилось на початку. Це важливе — гуманітарний базис, загальна ерудиція і розуміння світу. З мого досвіду, саме цього часто бракує багатьом для того, щоб стати не просто пристойними, але класними спеціалістами. Це звучить дивно, але декілька книжок з філософії чи краще розуміння естетики кіно може допомогти вам стати не тільки більш цікавою людиною, а й кращим професіоналом.

Олександр Трегуб

Окрім «Історії західного кіно», серед перших доступних курсів будуть «Історія дизайну» та «Розуміння фотографії», а також лекції «Гуманітарні і точні науки: протистояння чи колаборація» та «Еволюція київської айдентики».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: