Навіщо Декстер Морґан повернувся: чи варто дивитися серіал «Декстер: Нова кров» від Showtime

П’ятнадцять років тому творці серіалу «Декстер» почали свій тривалий експеримент, щоб з’ясувати, як сильно глядачі можуть полюбити відвертого соціопата та серійного вбивцю. Удень головний герой Декстер Морґан, у виконанні Майкла Сі Голла, працював судмедекспертом і був люблячим батьком, а вночі виходив на полювання, аби втамувати голод свого Темного супутника. Впродовж восьми сезонів Декстер ганявся за своїми жертвами, водив за носа поліцію та наражав на небезпеку своїх близьких, адже жага справедливості, як і гостра необхідність пролити чиюсь кров, не давала йому спокою.

Проте Декстер не був звичайним маніяком — він користувався власним кодексом, за яким вбивати міг виключно поганих людей. Така характеристика персонажа допомогла краще співпереживати йому, роблячи з нього вже не психопата, а радше антигероя. І для авторів серіалу, в купі з неймовірно привабливим та харизматичним Майклом Сі Голлом, така формула спрацювала ідеально.

«Декстер» став найпопулярнішим серіалом каналу Showtime, а його останні серії збирали біля екранів рекордні вісім мільйонів глядачів. І це при тому, що фінал, як це зазвичай трапляється з гучними проєктами, було абсолютно злито. Автори так-сяк розплутали сюжетний клубок, вбили всіх, хто заважав Декстеру, а самого головного героя відправили в сніжну глушину працювати дроворубом.

Від виходу останньої серії пройшло вже дев’ять років, тож саме час виправляти помилки минулого. «Декстер: Нова кров» — це водночас продовження і ребут оригінального серіалу. Тут події розгортаються за десять років після втечі Декстреа із сонячного Маямі кудись на північ Сполучених Штатів. Утім, від ідеї з дроворубом автори все ж відмовилися: тепер Декстер ховається під іменем Джим Ліндсі, живе у морозному містечку Айрон Лейк, працює продавцем у крамниці для полювання та рибалки й зустрічається з місцевою шерифкою.

На перший погляд здається, що для Декстера асиміляція пройшла успішно. Він чудово ладнає з сусідами, має роботу та стосунки, та найголовніше — він не вбивав уже понад десять років. Айрон Лейк зібрало в собі всі можливі штампи: тихе містечко, де копам доводиться ловити свиней і шукати вкрадені пироги, поступово розкриває свої темні сторони. Серійному вбивці загубитися у великому метушливому Маямі значно простіше, аніж у сніжній глибинці, тому піддатися поклику свого Темного супутника Декстер просто не має права. Однак ми б не мали нового серіалу, якби він знову не зірвався, правда ж?

Разом із Декстером на екрани повернулася Дебра Морґан, його померла сестра, що супроводжує героя як привид. Однак акторці Дженніфер Карпентер у ребуті серіалу дісталася не зовсім роль тієї самої Дебри. Вона радше грає Декстера, уособлюючи його страхи та провину, намагається стримувати його, звучить голосом сумніву, заперечення чи будь-чого іншого, з чим Декстер продовжує боротися. І це один із яскравих прикладів того, наскільки він розм’якнув: замість зловісного голосу в голові у Декстера тепер переважно Дебра, яка повсякчас намагається його напоумити й застерегти від сходження із праведної стежки.

Та щойно десятирічне стримування все ж обривається, ми знову повертаємося до типової рутини Декстера. «Нова кров» водночас намагається штовхати серіал уперед і тягнути його назад — і за однакових зусиль він ніби так і не зрушив з місця. Якщо ви дивилися оригінальний серіал, то вас не покидатиме відчуття, що все це ви вже бачили. Декстер знову вбиває, знову ховає тіло, знову ледь-ледь не попадається, і знову розуміє, що вбивця не може бути колишнім. Але дещо розгубивши навички, Декстер припускається багатьох помилок, які вже несуться на нього сніговою кулею.

Проте варто пам’ятати, що «Нова кров» — це більше перезапуск, який можна спокійно дивитися навіть без знання подій оригінального серіалу. Тому він чудово працює як вхідна точка для новачків, які не готові знайомитися з класикою сучасного телебачення. І так само прекрасно працює для старих фанатів, які точно не відмовляться від чималої порції якісного фансервісу. Адже найбільше в новому серіалі чіпляють саме старі герої та той запал, з яким Декстер повертається до своїх колишніх ритуалів.

Ані нові декорації, ані нова-стара історія не здатні виправдати цього повернення, бо ж за роки відсутності Декстера серіали знайшли ще гостріший підхід до глядачів, змушуючи їх полюбити ще більших мерзотників. Нині на тому ж полі грає «Ти» від Netflix, де мотиви протагоніста значно суперечливіші, а Декстер на його тлі видається просто-таки супергероєм. Саме тому історія про благородного вбивцю вже не дивує у 2021-му, а здається набором кліше із серіалів останнього десятиліття. Однак вона все ще здатна принести теплої ностальгійної втіхи, а новий сніжний сетинг чи не найкраще підходить до перегляду серіалу в святковий сезон.

Ми вже давно забули про Декстера Морґана, пробачили авторам фінал і бородатого дроворуба й точно не просили його повертатися. Але ось він знову тут: трошки постарів, втратив хватку, але й досі так само прекрасний, коли береться до роботи. Тож якщо ви раптом зрозуміли, що шалено скучили за Декстером, Showtime приготував вам найкращий подарунок до новорічних свят.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: