Мласо Боті
Мласо
Боті

Знайди своє тихе місце

Джон Кразінські здивував весь світ. Він створив фільм в якому людство вимирає і має жити в повній тиші, тому що шум привертає кровожерливих істот. У цьому фільмі була деяка новизна. Це здивувало і навіть налякало глядача. Через три роки ми повертаємося до цієї історії. На цей раз Джон спробує розповісти нам про перші години інопланетного вторгнення.

Справа в тому, що творці, придумуючи якусь загадкову загрозу, рано чи пізно змушені тягнутися до історії, що пояснює, звідки взявся той чи інший монстр. Тому “Тихе місце 2” починається з показу перших хвилин протистояння людства з відвідувачами з іншої планети. Кразінські не залишає ілюзій, що істоти, які захопили Землю, є інопланетянами. Після цього вступу дія повертається до того моменту, коли вона була перервана в першій частині. Після смерті Лі інші члени сім’ї, включаючи Евелін, Маркуса і Ріган – залишають ферму, яка була їх притулком. Герої відправляються в дорогу, щоб знайти інших людей зі свого міста. Вони більше не бояться монстрів. Вони знають їх слабкі місця і, отже, знають, як їх можна вбити.

 

У фільмі “Тихе місце 2” є моменти жахів, крутий і цікавий світ, а також відмінні сцени. Ще він блискуче працює з тишею. Перегляд в кінотеатрі може сприяти збереженню тиші. Всі намагаються зберігати мовчання, наче разом з героями ховаються від загрози, що робить атмосферу ще більш захоплюючою. У новій версії у нас менше тиші і більше дій. Творець фільму любить дивувати нас безліччю моментів, коли істоти раптово з’являються на екрані. Весь час, як і герої, ми з швидким серцебиттям дивимося на околиці. Загроза може з’явитися в будь-який момент. Ви не можете дозволити собі розслабитися.

На жаль, можна помітити, що Кразінські поступово починає все спрощувати, і в його сценарій пролазить закономірності, відомі з цього жанру, тобто тупість персонажів. Дуже часто герої потрапляють в біду через незрозумілі рішеня. У першій частині вони були розумнішими. Вони не змушували глядача розводити руки від безпорадності, бачачи те, що відбувається на екрані. На цей раз ми можемо передбачити багато речей заздалегідь, тому що вони дуже очевидні. Кразінські також вирішив піти в напрямку, добре відомому всім шанувальникам серіалу “Ходячі мерці”, тому найбільшу загрозу для людей в світі, де домінують монстри, представляють інші люди. Саме вони унеможливлюють нікому довіряти. На жаль, тут ви також можете побачити, що автор сценарію дійсно не знав, як цікаво реалізувати цей момент. Він використовував це, як виправдання поведінки одного з нових героїв, якого зіграв Кіліан Мерфі.

Що мені дійсно подобається, так це те, як росте світ цього фільму. Він більше не обмежується родиною Ебботт. Завдяки цьому ми отримуємо більш широкий контекст того, що відбувалося в місті під час вторгнення. Кразінські продовжує підкидати нову інформацію про те, як позбутися від небажаних гостей. Люди вивчають все більше і більше методів їх знищення, що лише дає зрозуміти, що в наступних частинах людство буде частіше використовувати ці знання.

І ось ми підійшли до найважливішого. Що ж, “Тихе місце 2” своєю структурою нагадує мені не продовження сюжету фільму, а наступний епізод серіалу. Вистава знову закінчується захоплюючим сюжетом, який ми дуже добре знаємо при перегляді чергового серіалу. Я не проти, але деякі глядачі можуть бути незадоволені відсутністю типового фіналу. “Тихе місце 2” як і раніше пропонує багато розваг, але на цього разу в ньому відсутнє почуття новизни. Поступово починає закрадатися хаос, а деякі сюжетні рішення викликають у глядача здивовану гримасу. Це все ще кумедний фільм жахів, але в порівнянні з першою частиною він виглядає слабше. Він менш відполірований, менш продуманий. Це не означає, що він поганий, просто у глядача з’являються сильні очікування, особливо після відмінної першої частини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: