Kia Tsuki
Kia
Tsuki

Титанік — фільм зовсім не про кохання

Прийнято вважати, що кінострічка «Титанік» – еталон фільму про кохання з першого погляду, але це не зовсім так. Можливо, фільм розповідає зовсім іншу історію? І любові там немає? Спробуємо розібратися.

Чи пам’ятаєте ви, як Джек зізнається Розі в коханні? Не можете пригадати? Тому що, цього не було. За всі 195 хвилин, персонаж Леонардо Ді Капріо не відповів взаємністю на зізнання головної героїні. «— Я люблю тебе, Джек!.. — От цього не треба! Ще рано прощатися! Ще рано…» – Джек ніколи не відповідав взаємністю на зізнання дівчини, бо розумів, що вона –  балувана дитина, яка не знала життя. «— Ти не подарунок. Ти зіпсована, розпещена шмаркачка. Але при цьому ти чудова, прекрасна, приголомшлива дівчина, яку я тільки зустрічав. Дай мені сказати. Я не ідіот. Я знаю, як влаштований світ. У мене десять баксів в кишені і я нічого тобі не можу дати, я це розумію. Але пам’ятаєш — ти стрибнеш і я за тобою… Я не піду, поки не побачу, що в тебе все добре. І тоді я піду.» – головному герою симпатизує Роуз, він співчуває їй, проте, Джек розуміє, що це – тимчасове захоплення відчайдушної дівчини, яка не зможе прожити з ним в бідності, бо звикла до зовсім інших умов.

Щодо персонажа Кейт Уінслет, можна сказати, що її героїня пристрасно бажає змін, вибратися із золотої клітки, але не знає як. Підказку дає Джек Доусон, який немає ні копійки за душею, демонструє, що навіть так можна бути щасливим, бо головне –  жити тут і зараз, насолоджуючись моментом. Саме через це, дівчину так захоплює його особистість і вона вважає, що закохана. Але, юнак просто з’явився в потрібний момент і дав підказку, як рухатись далі, не більше. Проте, молодій й безрозсудній героїні, це здається коханням і Роуз готова покинути все, лиш би не залишатися в своїй золотій клітці. «Краще бути його повією, ніж твоєю дружиною!» – цитата, що прекрасно ілюструє цю ситуацію.

Якщо не кохання, то що між головними героями? Симпатія і цікавість. Вони один для одного – непізнанні створіння, зовсім з інших світів . Саме це зводить молодих людей разом і змушує вивчати одне одного, надихатися й пробувати щось нове.

Про що тоді сам фільм? Про діамант. Так, ви не помилилися! З самого початку ми стежимо за його долею, намагаємося дізнатися, де він. Не дарма стрічка починається саме з пошуків «Серця океану», на які приїздить Роуз як минула власниця. Уся її історія – розповідь про дорогоцінність, а Джек – лише один із тих, хто останнім взаємодіяв із прикрасою. Головним питанням фільму було – куди подівся діамант після катастрофи? І в кінці, ми дізнаємося, що весь цей час він залишався у Роуз. Тож, протягом усієї стрічки ми слідкуємо за долею прикраси, а не кохання.
Отже, не все так просто, як здається на перший погляд. Ставтеся критично до висновків поп-культури, аналізуйте мистецтво самостійно й вам відкриються такі речі, про які ви могли навіть не підозрювати.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: