Oleksandr Babenko
Oleksandr
Babenko

Spinning out — чи варто дивитись?

Першого січня, як подарунок під новорічну ялинку, Netflix випустив перший сезон свого нового оріджиналу Spinning Out з Каєю Скоделаріо в головній ролі. Серіал створила Саманда Страттон, раніше вона працювала над «Агентом Х» та «Містером Мерседесом» з Бренданом Глісоном в головній ролі. Розповідаємо про те, чи вийшло режисерці, яка в молодості займалась фігурним катанням, зробити цей вид спорту однією з головних героїв картини.

Варто дивитись через:

Каю Скоделаріо в ролі Кет Бейкер. Певна частка людей віком від 16 до 25 років готова спостерігати за Каєю Скоделаріо де завгодно після її перфомансу в ролі Еффі Стонем в «Skins». Багато людей дивились цей серіал підлітками разом з «Misfits», а героїня Каї була для них секс-символом. Цього разу Кайя грає талановиту фігуристку, яка перенесла важку травму голови після падіння на льоду. Їй було важко оговтатись після пошкодження й тепер вона боїться робити свій коронний трюк. Також в неї непроста ситуація в сім’ї: мама з біполярним розладом, який передався Кет, й молодша сестра, в яку мати вірить значно більше. Кайя сподівається стати тренером, бо схоже, що її кар’єра як фігуристки закінчена, але й цей тест вона провалює. Тепер її єдина можливість залишитись на льоду – стати парною фігуристкою разом з Джастіном Девісом, якого вона недолюблює. Кайя в цій ролі як завжди тендітна, жіноча та вельми сексуальна.

Атмосферу. Цей серіал міг би стати банальною жіночою драмою про спорт, але фігурне катання є гарним обрамленням драми про життя молодої дівчини. Це одна із важливих ліній сюжету. Сцени на льоду виглядають неймовірно ефектно: від стрибків фігуристок захоплює подих, а ритмічні саундтреки доповнюють динамічну атмосферу. Музика супроводжує героїв не тільки під час занять, а й в інших сценах й вона якісно підкреслює драматургію картини. Раджу послухати саундтрек до картини окремо. Доповнює зимову атмосферу локація серіалу – це місто, яке розташовано навколо гірськолижного курорту в штаті Айдахо. Там сніг йде завжди й це відчувається. Останнім елементом який вдало створив настрій серіалу є його опенінг. Дуже ніжна пісня супроводжує сцени становлення Кет Бейкер на льоді й демонструє зльоти й падіння фігуристки.

Розвиток персонажів. В серіалі 11 персонажів, які з’являються в усіх серіях. Є декілька важливих сюжетних ліній: стосунки Кет та її родини, Кет та Джастіна, Кет й Джен (найкраща подруга Кет), Керол (мати Кет) та Вілла (тренер Серени). Протягом сезону глядач зможе простежити як кожен з героїв змінюється, а стосунки між ними еволюціонують. Ці зміни логічні та зумовлені вчинками героїв під час розвитку сюжету. Персонажі добре прописані, викристалізувана передісторія всіх головних героїв до початку серіалу. Нам зрозуміла їх мотивація, бажання та вчинки: всі фігуристи зростали разом й знайомі роками, Джастін з дитинства спостерігав за тренуваннями Кет (в одній з перших сцен він називає її катання своїм порно), Джен завжди була в тіні Кет, Серена (сестра Кет) весь час йшла по стопах старшої сестри. Такі обставини дозволяють сценаристам будувати історії складних стосунків між спортсменами й сценарна група вміло користується цією нагодою.

Не варто дивитись, якщо:

Ви не любите спортивні драми й все, що з цим пов’язане. Основні цілі героїв закручені на фігурному катанні. Це не єдина сюжетна лінія, але якщо її забрати – серіал втратить зміст. Тренування та виступи є левовою часткою картини і якщо фільми на кшталт «Я, Тоня» чи «Золотий лід» вам не сподобались, то, ймовірно, варто знайти щось інше на Netflix.

Цей серіал також не для вас, якщо вам не до вподоби фільми, де багато уваги приділяється складним взаєминам героїв всередині сім’ї чи в парі. Стосунки героїв й фігурне катання – це те, на чому побудований «Spinning Out». Серіал закінчується на ноті, яка може бути останньою, але водночас буде максимально логічною для його продовження. На жаль, Netflix оголосив, що другого сезону не буде, тож цей серіал може стати для вас корисним супутником на декілька вечорів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: