Татьяна Лозовенко
Татьяна
Лозовенко

Що і за що зараз знімають в Україні?

Наразі Державне агентство з питань кіно фінансує 22 українські фільми. Серед них не тільки телевізійні мелодрами, а й прокатні стрічки, кінопроекти яких здобули нагороди на міжнародних змаганнях. Чи можна починати дивитись українські фільми і що там зараз відбувається? В перелік увійшли стрічки, які отримали держфінансування і зараз знаходяться на одному з етапів виробництва.

Стоп-Земля

Цією зимою українська режисерка Катерина Горностай розпочала зйомки дебютного повнометражного фільму «Стоп-Земля» За свої корометражки вона вже отримала низку нагород на міжнародних фестивалях, тому вважається однією з найперспективніших молодих кіноталантів в Україні. Стрічка розповідає про тяжке дорослішання сучасних підлітків: вагання щодо майбутнього, «зайвість» в сім’ї, конфлікти з однолітками і батьками. Вражає підхід режисерки до підбору акторів. Щоб зібрати шкільний класс для зйомок, вона провела кастинг серед звичайних школярів та заснувала лабораторію акторського мистецтва. Всього команда отримала близько 800 пропозицій, з них 75 – беруть участь у створенні фільму.  Стрічка отримала фінансування в розмірі 70%  (~ 20 млн грн) від Держкіно, а також допомогу Українського культурного фонду. Над виробництвом працюють українські та литовські кіностудії.  Прем’єра запланована на 2021 рік.

Переселення 44-46

Про примусове виселення 800 тыс. поляків з УРСР та 480 тыс. українців з Польщі розкажуть ті, хто бачив це на власні очі. Спогади жертв депортації у документальній стрічці «Переселення 44-46» побудовані навколо реальної історії матері та доньки з українського села на Холмщині. Сім’я об’єдналася випадково через багато років. Режисер зафіксував почуття героїв – жінки, що втратила дитину і маленької дівчинки без батьків. Кінопроект отримав держфінансування у розмірі 4 млн грн, яке повністю покрило вартість виробництва. Команда розпочала зйомки в червні цього року. Прем’єру стрічки планують на осінь 2020 року.

Я не турок, я козак

Історія про відносини єврейського хлопця та української дівчини під час німецького терору.  Розстріли євреїв, небажання пускати в сім’ю іновірця, хаос, мародерство — все це в стрічці режисера Вілена Новака “Я не турок, я козак”. Зйомки проходитимуть в Одесі, хоча за сюжетом герої живуть в селі біля Маріуполя. На створення стрічки Держкіно виокремило близько 37 млн грн (80% від вартості виробництва). Команда проекту розпочала підготовку ще в лютому. Наразі на Одеській кіностудії вже встановлено тематичні декорації для зйомок військових баталій.  Фільм вийде в наступному році.

Бурштинові копи

«Бурштинові копи» — перша в Україні комедія про поліцейських, а саме: столичного копа, якого перевели в село на Волині, і місцевого полісмена. Разом вони протистоять бурштиновому барону, який тероризує громадян. Крім гумору та захоплюючих пригод, фільм має на меті допомогти глядачу “зрозуміти” сучасних поліцейських. До створення стрічки долучилось не тільки Держкіно, а й Нацполія. Кінопроекту надали 11 млн грн для реалізації ідеї (75% від бюджету стрічки). Режисеркою виступила Аліна Бухтіярова. Раніше вона знімала переважно мелодрами. Зйомки розпочалися в липні цього року. Премьеру назначено на 2021 рік.

Як там Катя

Соціальна драма про лікарку, яка намагається покарати тих, хто винен в загибелі доньки. В битві з системою героїня стрічки «Як там Катя» повільно перетворюється на її частину. Це дебютний повнометражний фільм Христини Тинькевич. Раніше проект було успішно представлено на міжнародних конкурсах. На втілення ідеї Держкіно надало 11 млн грн, що майже повністю покрило його вартість.  Командра розпочала зйомки на початку липня і завершить в кінці місяця. Глядачі побачать стрічку вже в наступному році.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: