Sviatoslav Sapehin
Sviatoslav
Sapehin

«Ретчед» – найпопулярніший новий серіал на Netflix у 2020 році. Чи варто дивитися?

Нещодавно стрімінговий сервіс Netflix поділився звітом щодо перегляду серіалів власного виробництва у 2020 році. Список очолює нове творіння режисера «Американської історії жахів» Раяна Мерфі – міні-серіал «Сестра Ретчед», який за перші 28 днів переглянуло 48 мільйонів глядачів. Що ж такого грандіозного в цьому шоу?

Історія створення. Серіал є приквелом до книги під назвою «Політ над зозулиним гніздом», повнометражна екранізація якої свого часу отримала статуетку Оскар у головній категорії «Найкращий фільм». У короткому метрі увага зосереджується на медсестрі Мілдред Ретчед та історії становлення цієї жорстокої героїні. На початку створення проєкту мало хто міг подумати про подібний успіх. Автор ідеї розповісти про одного з персонажів «Польоту над зозулиним гніздом» Еван Романський, сценарист та продюсер, був упевнений, що ніхто не захоче взятися за розвиток серіалу. Він закінчував кінопрограму в університеті, тому прагнув виділитися. Його ідея виявилася простою – взяти вже створену інтелектуальну власність та придумати власне продовження. Так появився пілот «Ratched». А далі відбувалася справжня голлівудська магія.

Сценарій сподобався агенту, який зовсім випадково летів в одному літаку разом з Майклом Дугласом, продюсером оригінального фільму. Йому теж сподобалася ця ідея. Після ознайомлення зі сценарієм до проєкту приєднався режисер Раян Мерфі, який вирішив серйозно взятися за серіал, паралельно будуючи плани на декілька сезонів вперед.

Сюжет. Події відбуваються у 1947 році, коли ще молода медсестра Мілдред Ретчед, яку грає головна муза режисера – Сара Полсон, влаштовується на роботу у Державний госпіталь Луції. Нещодавно у місті відбулося жорстоке вбивство чотирьох священників, і винуватця Едмунда Толлесона якраз запроторили у госпіталь до винесення вироку. Губернатор штату хоче використати страту вбивці для того, щоб отримати більше голосів для переобрання на прийдешніх виборах. У додаток, заможна дама Ленора Осгуд (яку грає Шерон Стоун) наймає кілера, щоб вбити головного лікаря госпіталю, з яким у неї особисті рахунки.

Враження. За атмосферою серіал нагадує вище зазначену «Американську історію жахів», і ця схожість помітна практично у всьому: у проєктів один режисер, подібний стиль зйомки, яскраві контрастні кольори, сюжетні твісти та вже знайомі нам актори (окрім Сари Полсон, у «Ретчед» також грає Фінн Уіттрок, який знімався у декількох сезонах історії жахів).

Для Сари Полсон це перша визначна сольна роль після її тріумфального перформансу у першому сезоні «Американської історії злочинів». Мілдред у її виконанні доволі стримана в емоціях, холодна та обачлива. Вона завжди думає на декілька кроків вперед і готова зробити усе можливе, щоб досягнути бажаного. Окремої уваги заслуговує скляний погляд акторки, який пронизує глядача, заплутує його у прагненні зрозуміти коли Мілдред щира, а коли прикидається. У той же час, ми можемо спостерігати за внутрішньою боротьбою головної героїні – переживання, привиди минулого та прагнення усвідомити власну сутність. На другому плані виразно постає персонаж акторки Джуді Девіс – старша сестра Бакет, яка з презирством і недовірою ставиться до вискочки Ретчед.

Так, у серіалу приємний візуал і хороша гра акторів, але на цьому вагомі плюси закінчуються. У шоу багато передбачуваних сюжетних поворотів, вистачає нелогічних вчинків персонажів та присутня певна карикатурність. Під час перегляду ви можете занудьгувати, оскільки починається все доволі жваво, а потім йде на спад і трансформується у банальну мелодраму. Те, що відбувається на екрані, місцями здається невиправдано жорстоким. Ніби окремі епізоди прописані таким чином, щоб якось розворушити глядачів.

Але, якщо ви хочете подивитися легкий серіал з атмосферою тривожності та ноткою загадковості, а також фанатієте від стилю Раяна Мерфі, то «Ретчед» – найкраща партія.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: