Kseniia Tolmachova
Kseniia
Tolmachova

Огляд фільму Booksmart

Коли в House, M.D. з’явився персонаж Тринадцятої, яку зіграла Олівія Уайлд, вона дуже мені сподобалася. Проте з тих пір я зустрічала у виконанні цієї акторки лише якісь другорядні ролі. Минулого року вийшов перший фільм, який вона зрежисувала – Booksmart. Я щойно його подивилася і знаходжуся в прияємному захваті. Я чула гарні відгуки про нього, і ось нарешті можу залишити і свій 🙂

Це комедія про двох задроток, які закінчують школу, і усвідомлюють, що впахували всі минулі роки, в той час як повз них пролетіли всі веселощі шкільного життя. І ось зараз, вночі перед врученням атестатів – їх останній шанс відірватится. Звичайно ж, все йде не за планом, хто б міг уявити.

Я люблю фільми і серіали про американські школи, це мій guilty pleasure вже дуже давно. І це кіно явно відрізняється від класичних представників жанру.

Ранню версію сценарію його авторки закінчили ще в 2009 році, але нажаль він потрапив в так-званий “чорний список” крутих сценаріїв, що так і не дійшли до продакшену. В 2014 році сценарій був допрацьований, і вже цю версію купила одна зі студій. Коли Олівії Уайлд запітчили ідею, вона була в захваті. До речі, мені приємно було дізнатися, що серед творців цього фільму чимало жінок на топ-ролях – це і режисерка, і сценаристки, і продюсерки.

Серед особливостей фільму те, що головних героїнь важко назвати конвенційно красивими і взагалі “форматними”. Одна з них – plus-size, інша хоч і худа, але лесбійка. Я радію, що в поп-культурі все більш репрезентують різних дівчат, і вони все менш схожі на барбі (кумендно, що в одному з епізодів ми як раз бачимо головних героїнь в їх кошмарі – вони перетворюються на схожих ляльок).

via GIPHY

Мені було цікаво спостерігати абсолютно за всіма другорядними персонажами: вони всі різні і неймовірно харизматичні. Це і батьки однієї з героїнь (маму грає незрівнянна Лайза Кадроу, яку більшість знає як Фібі з Друзів), і директор школи (який підробляє на Убері), і кльова училка (з темним минулим), і кур’єр піцерії (який навчає дівчат простим сучасним правилам безпеки), і звичайно всі школярі (але на них я зупинятися не буду, бо це варто просто дивитися).

Підлітки у фільмі мають набагато доросліший (чи просто сучасніший?) світогляд, ніж я в їхньому віці, проте все рівно стикаються зі звичайними підлітковими проблемами – сумнів у правильності вибранного шляху, гонка за популярністю, перша закоханість (зазвичай нерозділена, бо заговорити з об’єктом страждань – то щось страшне), зрада коханих та друзів, недостатність знань про секс. Все це показано дуже щиро, і під час перегляду я пережила цілу палітру емоцій.

Від першої хвилини і до титрів я була в захваті. Booksmart – легке оптимістичне кіно, яке невимушено зачіпає серйозні теми. Це класна комедія, за яку не соромно (ну хіба що подекуди, і те – через те, що дуже вже життєво показані моменти зніяковіння).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: