Микита Тищенко
Микита
Тищенко

Комедія для дорослих дітей: чи варто дивитися серіал Harley Quinn від DC Universe

Як не дивно, але стрімінговий сервіс для фанатів DC Comics досі живе й навіть продовжує випускати оригінальний контент. Усього декілька днів тому закінчився перший сезон мультсеріалу про Харлі Квінн, який можна охарактеризувати як «Teen Titans GO!» у стилі «Арчера».

Серіал є своєрідним origin story Харлі Квінн, яка вирішує покинути Джокера та стати самостійною супергероїнею, точніше, суперзлодійкою. Для цього їй треба зібрати свою команду, завоювати визнання серед колег та знайти собі суперника серед супергероїв.

Варто дивитись, якщо:

Вам подобається Харлі Квінн. В останні роки Харлі гучно заявила про себе як одна з найголовніших жінок всесвіту DC. Комікс авторства Аманди Коннер і Джиммі Пальміотті та зіркова роль Марґо Роббі в «Загоні самогубців» і «Хижих пташках» перетворили пасію Джокера в костюмі арлекіна на DC-шного Дедпула – дотепника, що балансує між іпостасями героя, антигероя та злодія. Харлі вдало відтіняє героїчну та горду Диво-жінку своєю невимушеністю та розв’язністю. Вона панк, анархістка, Tank Girl всесвіту DC. Серіал бере все це, додає трохи трагічного минулого, трохи героїчного теперішнього, і перетворює машину жартів на цілком сформованого персонажа, за яким цікаво спостерігати.

Ви вірите в жіночу дружбу. Емоційна основа серіалу – стосунки Харлі Квін та Отруйного Плюща (я називатиму її Айві, бо «Плющ» – не те слово, яким хочеться називати жіночого персонажа). На відміну від коміксів, стосунки між ними не романтичні (принаймні в першому сезоні), а дружні, і це йде тільки на користь серіалу. Серйозніша та скутіша Айві прекрасно доповнює та контрастує з емоційною та запальною Харлі.

Ви давно чекали на хороший комедійний серіал про супергероїв. Powerless на NBC намагався змішати жанр workplace comedy з всесвітом кольорового спандексу, але спроба вийшла відверто невдалою. Та й кому цікаво спостерігати за звичайними людьми, якщо за кадром літають боги, що б’ються з інопланетянами? Жанр анімації дозволяє не заощаджувати бюджет, а платформа DC Universe дає можливість сценаристам гратися абсолютно всіма іграшками, що є в пісочниці компанії – від головних зірок типу Супермена, Бетмена й Диво-жінки, до майже невідомих персонажів на кшталт Королеви Казок та Доктора Психо.

Сценаристи відриваються на повну котушку, обігруючи супергеройські тропи, не шкодуючи при цьому слів на чотири букви. Так само отримують задоволення й актори озвучення, серед яких люди, добре відомі у ґік-спільності: Кейлі Куоко (Пенні з «Теорії великого вибуху»), Алан Тюдік (Гобан Вошберн зі «Світлячка» та K-2SO з «Бунтар Один»), Тоні Гейл (Бастер Блут зі «Сповільненого розвитку»), Джейсон Александер (Джордж Костанза з «Сайнфелда») та інші. На жаль, почути легендарні репліки Кевіна Конроя в ролі Бетмена та Марка Гемілла в ролі Джокера глядачі не зможуть, але голоси цих одвічних суперників звучать цілком у каноні, заданому культовим мультсеріалом.

Не варто дивитись, якщо:

Ви не любите лайку та насилля. «Харлі Квінн» підтримує реноме DC Universe як «стрімінг-сервісу для дорослих», яке створили «Титани», де в найпершому ж трейлері Робін кидає F-бомбу. Мультсеріал виходить на стрімінгу, FCC (американська телецензура) та МРАА (американська кіноцензура) зі своїми пильними очима та постійними штрафами йому не заважають, тому крові й лайки в серіалі тонни. Іноді здається, що герої лаються просто тому, що можна, бо на них не дивляться «дорослі». Тому від жартів часто віддає певною відчайдушністю, ніби їх писали підлітки, у яких сміх і радість викликають саме слово з чотирьох літер і мозок, що тонким шаром розмазується по стінці.

Ви надто прив’язані до усталених образів героїв DC. Для вас Джим Гордон – останній принциповий коп у наскрізь прогнилому місті? Джокер – анархіст і геній злочинного світу? Бейн – уособлення некерованої фізичної сили? Якщо ви не готові бачити цих персонажів інакшими, цей мультик не для вас. «Харлі Квінн» – криве дзеркало всесвіту DС, що змінює деяких персонажів до невпізнаваності, іноді в інтересах сюжету, а частіше просто заради сміху. Якщо ви підписані на паблік «думки Джокера» або не можете без сліз дивитися випуски «Робоципа», присвячені DC, бо там паплюжать образи Аквамена й Бетмена, краще цей мультсеріал не починати.

Вас бісять ці «воїни за соціальну справедливість» і «феміністки, що знищують комікси». Особисто я ніколи б не запідозрив цей серіал в надмірній політичній заангажованості, але перед написанням цього допису мав необережність познайомитися з негативними відгуками про нього, і вкотре відкрив для себе інтернет не з найкращого боку. Якщо ви вважаєте, що ідеї на кшталт «ставитися до жінок як до речей – погано» і «психологічне насильство – це теж насильство» це тези агресивної ліворадикальної андрофобної пропаганди, вам, певно, теж не варто дивитися «Харлі Квінн».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: