Марафон вихідного дня: затишні осінні фільми

Цього тижня в Україну вже остаточно прийшла осінь: дощі, грози, пожовкле листя. Хіба може бути кращий час, щоб заварити собі гарячого чаю, загорнутися в ковдру та подивитися улюблені фільми з осіннім настроєм? Адже осінь — це не лише Геловін.

Товариство мертвих поетів

Режисер: Пітер Вір

90
хвилин

Восени починається школа, восени починається навчальний рік в університеті, тому ми часто підсвідомо, ще з дитинства, очікуємо від осені початку чогось нового. І стрічка Пітера Віра навіває саме ці спогади, розповідаючи про учнів елітної закритої школи для хлопчиків, які восени дізнаються щось нове не тільки про англійську літературу, але й про себе.

У фільмі 1989 року знялися ще молодими цілий ряд достатньо відомих акторів: Ітан Гоук, Роберт Шон Леонард (Вілсон з «Доктора Хауса»), Джош Чарльз (чоловік головної героїні з «Away»). Але, звісно, головну роль зіграв покійний Робін Вільямс, для якого нестандартний вчитель Джон Кітінг став першою голосною заявкою на те, що він не просто комік, а ще й серйозний драматичний актор. Особливо пасувала Вільямсу роль досвідченого наставника, яку він зіграв і в іншому класичному осінньому фільмі.

Розумник Вілл Гантінґ

Режисер: Гас Ван Сент

90
хвилин

Якщо і є якийсь недолік у тропічному сонячному Голлівуді, то це те, що там неможливо знімати фільми про осінь. Тому красу пожовклого листя зазвичай оспівує Північний Схід США, звідки й походять Бен Аффлек і Метт Деймон, сценаристи цього фільму. Метт Деймон зіграв також і головну роль, прибиральника Массачусетського технологічного інституту, який приховує від усіх свої математичні здібності. Саме восени він знайомиться з психологом Шоном Маґуаєром у виконанні Робіна Вільямса, який надихає його змінити своє життя.

Фільм приніс «Оскари» Робіну Вільямсу (за найкращу роль другого плану) та Деймону з Аффлеком (за найкращий оригінальний сценарій), і став путівкою у велике кіно для останніх. Цікаво, що після цього і Метт Деймон, і Бен Аффлек рідко поверталися до сценаріїв, більше зосередившись на акторській та режисерській роботах. Фільм Рідлі Скотта «Остання дуель», який має вийти наступного року, стане тільки другою спільною сценарною роботою Аффлека й Деймона.

Коли Гаррі зустрів Саллі

Режисер: Роб Рейнер

60
хвилин

Нора Ефрон любить Нью-Йорк восени й не соромиться про це говорити. Власне, з цього починається листування героїв Меґ Раян і Тома Генкса у романтичній комедії «Вам лист». Але не менше це помітно в її, мабуть, найвідомішому фільмі та справжній класиці жанру романтичних комедій. Саме на тлі осінніх шат Центрального парку Гаррі та Саллі нарешті закохуються та розуміють, наскільки вони одне одному потрібні.

Щоб додати автентичності, фільм і справді знімали в Нью-Йорку, зокрема й відому сцену в культовому дайнері Katz’s, де Меґ Раян симулює оргазм. Цей дайнер працює дотепер, а над тим місцем, де сиділа акторка, висить табличка з написом «Де Гаррі зустрів Саллі… Сподіваємося, ви будете те саме, що й вона».

Незрівнянний містер Фокс

Режисер: Вес Андерсон

60
хвилин

Перший досвід Веса Андерсона в ролі режисера анімації показав, що Вес і лялькова анімація просто створені одне для одного. Екранізація класичної казки Роальда Дала під керівництвом Андерсона заграла яскравими осінніми жовтими та жовтогарячими фарбами. Андерсон відомий тим, що, ніби магніт, притягує до своїх проєктів справжніх зірок, і «Незрівнянний містер Фокс» не став винятком. Ляльки говорять голосами Джорджа Клуні, Меріл Стріп, Білла Мюррея, Віллема Дефо, Оуена Вілсона, Браяна Кокса та Едріана Броуді.

Так само незрівнянним є й саундтрек до мультфільму: музику написав Александр Деспла, а серед пісень є The Beach Boys, The Rolling Stones і класик американського фолку та кантрі Берл Айвз.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: