Принци, лицарі і «Клаус»: усі різдвяні фільми Netflix від найгіршого до найкращого

Простежити за усім новим контентом Netflix непросто – стрімінг постійно випускає стрічки, серіали, документальни шоу та дивні розважальні штуки на зразок Love is Blind. З новорічним контентом стрімінг теж не пасе задніх, але встигнути заскочити на поїзд під назвою «я бачив все» ще можна. Але чи треба? Щоб ви дарма не витрачали час, ми проранжували усі різдвяні прем’єри сервісу. Тож вибір тепер за вами!

El Camino Christmas
Реж. Девід Е. Талберт
Не звертайте увагу на назву – ця різдвяна чорна комедія не має нічого спільного з минулорічним повнометражним фільмом-продовженням культового серіалу «Пуститися берега». Точніше, єдине, що об’єднує ці картини – той факт, що вони обидві вийшли на Netflix. «Різдво в Ель-Каміно» – підкреслено-драматична, навіть трохи награна історія, наповнена несимпатичними героями, непродуманими жартами і дивними кліше. До кінця складно зрозуміти, що саме перед нами – чергова дурнувата комедія чи невдала спроба зняти напружену соціальну драму. Зате доволі очевидно, що такий різдвяний фільм навряд комусь сподобається. Серйозно, краще вже всоте передивитися «Міцний горішок».

Operation Christmas Drop
Реж. Мартін Вуд
В основі цього сюжету лежить справді мила реальна історія – виявляється, американські повітряні сили щороку скидають гуманітарну допомогу і різдвяні подарунки мешканцям Мікронезії. Ця традиція продовжується з 1952 року і вважається найдовшою безперервною гуманітарною місією, в якій задіяні повітряні війська. Здавалось би, нескладно придумати на основі цього якусь оптимістичну та світлу історію, але сценаристам нової різдвяної стрічки від Netflix не вдалось справитись навіть з такою задачею. Це нудний і передбачуваний ромком, який чомусь розтягнули на дві години, і який так і не знаходить свій темп.

Christmas Inheritance
Реж. Ерні Барбараш
Ерні Барбараш найбільш відомий (якщо слово «відомий» тут взагалі підходить) завдяки дуже сумнівним горорам та другорядним сиквелам культових фільмів. У його фільмографії – друга частина «Американського психопата», третя та друга частини франшизи «Куб» та приквел до «9 ½ тижнів». У 2017 році він, схоже, вирішив тимчасово відволіктися від звичного сексу та насильства і зняти щось новеньке – наприклад, милий різдвяний ромком.
Ну що ж, формально він справився з задачею – дія «Різдвяного спадку» відбувається на зимові свята, у центрі сюжету є любовна лінія, а герої нібито і жартують. На жаль, дивитися цей фільм можна хіба що у якості фону, не дослухаючись до діалогів і навіть не намагаючись простежити за сюжетом. Інакше на вас чекає справжній передоз типовими кліше (багатійка з великого міста закохується у простого, але доброго хлопця з маленького містечка!), надуманими сценарними ходами та дешевими декораціями.

Holiday Rush
Реж. Леслі Смол
Так, різдвяні романтичні комедії завжди переповнені сентиментами та передбачуваними сюжетними поворотами, але цей фільм виділяється навіть на фоні решти. Притягнутий за вуха гепі-енд, слізливі передісторії героїв (звісно, хтось обов’язково має бути вдівцем!) і надзвичайно драматичні діалоги – у порівнянні з цією історією навіть сценарії Річарда Кертіса здаються документальним кіно.

The Christmas Chronicles 2
Реж. Кріс Коламбус
Ну добре, першу частину «Різдвяних хронік» складно назвати шедевром, але свого часу наївна та мила стрічка розчулила навіть найбільш суворих критиків та стала неочікуваним хітом для Netflix. Її сиквел теж надзвичайно дитячий та милий, але цього разу ситуацію погіршує надмірно заплутаний сюжет та велика кількість дуже сумнівної комп’ютерної графіки. Ну що ж, зате ми можемо захоплено спостерігати за Куртом Расселом та Голді Гоун у ролях Санти та місіс Клаус – а їх востаннє бачили разом на екрані ще в далекому 1987 році.

A Holiday in the Wild
Реж. Ерні Барбараш
Пам’ятаєте Ерні Барбараша, режисера другого «Американського психопата» та «Різдвяного спадку»? У 2019 році він зняв для Netflix ще один різдвяний ромком – мелодраматичну історію A Holiday in the Wild. Фільм розповідає про те, як від заможньої нью-йоркської жінки (Крістін Девіс, Шарлотта з серіалу «Секс і місто») йде чоловік, і вона самотньо їде у подорож Африкою. Там героїня, звісно, находить нове натхнення, закохується у мужнього пілота (Роб Лоу, який весь фільм ходить з голим торсом) і кардинально змінює своє життя. Причин критикувати фільм вистачає з головою, але мене найбільше турбує те, що тут взагалі майже немає різдвяної атмосфери. Іншими словами, цей фільм не підходить навіть для святкового фонового перегляду.

Holiday Calendar
Реж. Бредлі Волш
«Різдвяний календар» нагадує ті цукерки з дитячих новорічних наборів, які до останнього залишаються на дні коробки, аж поки їх не з’їдають батьки, яким просто треба хоч щось солодке до кави. Так, вони… непогані. Так, якщо негайно потрібно чимось перекусити, то і вони будуть у нагоді. Але навряд хтось на повному серйозі скаже, що саме «Різдвяний календар» – найкращий святковий фільм у каталозі Netflix. І річ навіть не у тому, що це дуже поганий фільм. Навпаки – він милий, сентиментальний та красивий. Але йому не вистачає тої навіженої абсурдності, якою наповнені більш відомі різдвяні франшизи стрімінгу. Де принци, лицарі та привиди?

Christmas on the Square
Реж. Деббі Аллен
Що це – святковий мюзикл, дуже дивна адаптація «Різдвяної історії» чи надзвичайно кемповий концерт легендарної кантрі-співачки Доллі Партон? Усе відразу! Іншими словами, такий різдвяний фільм точно не сподобається усім глядачам, але для декого може стати непоганим guilty pleasure. Так, уся стрічка ледь тримається докупи завдяки абсурдній і водночас передбачуваній історії. Так, кожен діалог – просто погано завуальоване інтро до чергової радісної пісні про Різдво, добро, чи важливість добра на Різдво. Зате картина настільки щира у своїй кемповості, що перед її чарами складно встояти. Як мінімум – якщо вас не дратують блискучі костюми та спонтанні музичні номери.

Christmas Prince 1-3
Реж. Александр Замм
Ось він – той абсурдний стиль різдвяних ромкомів, яким прославився Netflix. Тут і місце дії – крихітна вигадана європейська країна-монархія, і локації, повністю завішані новорічними прикрасами, і романтика у кожній сцені. Але головна особливість таких стрічок – сюжет, який має менше спільного з реальністю, ніж «Зоряні війни» та «Оселя зла» разом узяті.

The Knight Before Christmas
Реж. Моніка Мітчел
Ну добре, сценарій цього фільму здається абсурдним навіть на фоні більшості романтичних комедій Netflix – головна героїня випадково зустрічає дивакуватого хлопця, який виявляється справжнім середньовічним лицарем. Чому? Повірте, це довго пояснювати. Простіше просто змиритися з правилами гри і спробувати насолоджуватись цією дикою, але по-своєму ніжною історією. Зрештою, тут є все, що треба прохідній різдвяній стрічці – багато снігу, святкова музика і ідеалізована, приторна романтика, яка потайки розчулює навіть найбільш суворих глядачів.

Let It Snow
Реж. Люк Снеллін
Ця підліткова романтична комедія з Кірнан Шипкою в головній ролі – ідеальна ненавязлива фонова заставка. Увімкніть її, поки прикрашаєте ялинку чи випікаєте різдвяне печиво, і ви навіть не помітите, що у стрічки є якийсь сценарій. Просто на екрані час від часу будуть красиві святкові прикраси, симпатичні герої жартуватимуть, сваритимуться і знову миритимуться, а в кінці буде передбачуваний гепі-енд.

The Princess Switch 1-2
Реж. Майк Рол
Ще одна різдвяна франшиза Netflix, у якій дія відбувається у вигаданій (і постійно засніженій) європейській країні. Цього разу мила і відповідальна кондитерка (Ванесса Хадженс, зірка «Різдвяного лицаря») їде на екскурсію в Белгравію, випадково знайомиться з місцевою королевою і з’ясовує, що вони виглядають абсолютно ідентично. Звісно, після цього дівчата вирішують тимчасово помінятися місцями, що, як ви напевне здогадалися, призведе до смішних та романтичних наслідків. Але це ще не все – у другій частині стрічки раптом виявляється, що у головної героїні є родичка, яка виглядає… так, так само. Якщо вам завжди здавалося, що стрічці «Пастка для батьків» не вистачає сентиментальних любовних ліній та снігу, то ось вона – ідеальна компенсація.

Holidate
Реж. Джон Вайтсел
Holidate належить до тієї дивної категорії романтичних комедій, які ніби з усіх сил намагаються показати, що вони чудово розуміють, що глядачам вже набридли усі ці кліше і стереотипи… а потім все одно їх відтворюють. У центрі сюжету – пара рішучих противників романтики (Емма Робертс та Люк Брейсі), які вирішують робити вигляд, ніби вони зустрічаються, щоб не здаватися самотніми на святкових родинних вечірках. Так, ви вже знаєте, чим усе закінчиться. Так, сценарій розвиватиметься так само передбачувано, як можна лише уявити. Зате часом є смішні жарти.

The Christmas Chronicles
Реж. Клей Кейтіс
А як на рахунок різдвяного комедійного екшну, в якому Курт Рассел грає Санту Клауса? Ну добре, ця історія доволі дитяча, та й екшн-сцени складно назвати справді захоплюючими, але «Різдвяним хронікам» вдається непогано балансувати на тонкій межі між кемпом та щирістю.

Alien XMas
Реж. Стівен Чіодо
Клептомани-інопланетяни намагаються обікрасти Землю напередодні Різдва, але лагідним ельфам Санти вдається розтопити навіть їх холодні серця. Не шукайте в цій історії логіки чи продуманого сюжету – просто насолоджуйтеся милою стоп-моушен анімацією та святковою атмосферою. Зрештою, продюсером стрічки виступив Джон Фавро – режисер «Ельфа» та людина, яка чудово знається на feel good-контенті.

A Very Murray Christmas
Реж. Софія Коппола
Ваші враження від різдвяного сплешла Софії Копполи напряму залежить від одного фактора – того, наскільки ви взагалі любите фірмовий стиль режисерки. Комусь меланхолійна та повільна історія точно здаватиметься занадто нудною – ми просто годину постерігаємо за тим, як Білл Мюррей співає улюблені різдвяні пісні та спілкуєтья з давніми друзями. Зате любителі легкого сарказму та зимової нью-йоркської атмосфери точно оцінять цю спокійну екскурсію світом Коппли.

Jingle Jangle: A Holiday Journey
Реж. Девід Е. Талберт
Стімпанк! Кіган-Майкл Кі у ролі антагоніста-майстра іграшок, який зраджує свого ментора! Іграшка-матадор, яку озвучує Рікі Мартін! І все це – у надзвичайно кольоровому, блискучому і динамічному мюзиклі! Коли ми говоримо про навіжені різдвяні стрічки від Netflix, то маємо на увазі якраз щось на кшталт цієї дикої епопеї.

Klaus
Реж. Серхіо Паблос
Як ви могли помітити, більшість фільмів у цьому списку можна поділити на дві умовні категорії – просто погані стрічки та картини, які настільки безглузді та дивні, що їх навіть весело дивитися. «Клаус» – чи не єдиний різдвяний фільм стрімінгу, який можна спокійно та на повному серйозі назвати хорошим. Навіть дуже хорошим. Емоційна (але не приторна) історія, вдала озвучка (серед англомовного касту – Джейсон Шварцман, Рашида Джонс та Дж. К. Сіммонс) та неймовірно красивий малюнок – це справді дуже вдалий анімаційний фільм. Навіть не дивно, що «Клаус» став першою анімацією стрімінгу, яку номінували на «Оскар».