Uncharted: Legacy of Thieves: чи працює формула гри через шість років

Чимало часу спливло після виходу Uncharted 4 — тоді ще ексклюзив PlayStation 4 з’явився в травні 2016-го і виявився надзвичайно якісним розвитком серії про невтомного шукача пригод Нейтана Дрейка. У своїх найкращих традиціях студія Naughty Dog знову подарувала гравцям першокласну історію в дусі Індіани Джонса, сповнену стрімкого екшну, перестрілок та археологічних відкриттів.

На відміну від The Last of Us, суворої апокаліптичної драми від тих самих розробників, Uncharted все ще лишалася веселим атракціоном із захопливим сюжетом та загалом позитивним духом. У фінальній частині Нейтан Дрейк вирушає у свою останню експедицію на пошуки Ліберталії, міфічної піратської колонії, де зберігаються скарби легендарного пірата Генрі Евері. І ось через шість років, уже для нової PlayStation 5, виходить перевидання Uncharted: Legacy of Thieves, яке окрім четвертої частини містить ще й самостійний спін-оф Lost Legacy.

Серія Uncharted — це уособлення еталенної пригодницької гри. Нехай це не здається вам компліментом у бік серії, це лише очевидний факт. Адже ігри від Naughty Dog, навіть остання The Last of Us Part II, здебільшого ігнорують сучасні тенденції розвитку індустрії і підносять гравцеві розваги прямісінько під носа. Граючи в Uncharted не ви розважаєте самі себе, а розробники завзято беруться вас розважати. Ведуть за руку, показують вибухові катсцени, напихують коридорні рівні перестрілками та неочікуваними подіями за кожним поворотом.

Вкупі з першокласним технічним виконанням, яке навіть через шість років перевершує будь-яких конкурентів у жанрі (яких, до слова, майже не лишилося), Uncharted вдається досягти бездоганного виконання не лише в питанні сторітелінгу, а й геймплейному. Хоча якщо до якості механік та анімацій претензій не виникало ані в 2016, ані в 2022, то до геймплейного ядра з плином років вони таки можуть з’явитися. Тож граючи в Legacy of Thieves я насамперед намагався розібратися, чи працює для мене формула Uncharted сьогодні так само, як вона працювала раніше.

Сюжетно Uncharted 4 не постаріє аж до того, поки розробники не вигадають новітні механіки занурення в історію, адже сценарно гра здається бездоганною. Почасти завдяки персонажам, до яких вдається прикипіти, навіть якщо пропустили усі попередні частини серії. Один лише Нейтан Дрейк та його харизма здатні закохати вас у цю серію. Тому Uncharted 4 водночас ставить впевнену крапку в історії Нейтана Дрейка, даючи давнім фанатам вдосталь фансервісу, а також прекрасно працює як самостійна гра, якщо ви граєте у відриві від попередніх трьох.

Помітно, як Naughty Dog неохоче піддавалася впливу трендів, що панують нині в індустрії. Більшість багатобюджетних пригодницьких ігор сучасності розгортаються у відкритому світі або ж хоча б мають чималі локації-хаби, аби дати гравцеві більше простору для дослідження. Uncharted 4, попри свою переважну лінійність, таки наважилася на цей крок, але дуже невпевнено. Розробники додали невеликий хаб та дали Нейтану позашляховик, аби ефективніше досліджувати околиці окремої відкритої локації.

Проте зараз, як би ми не скаржилися на засилля ігор у відкритому світі, мені вкрай бракує свободи в Uncharted. Навряд чи Naughty Dog робитимуть наступну частину цілковито у відкритому світі, однак прокачати хаби їм таки варто. Порівнюючи з Tomb Raider, прямою конкуренткою, іграм про Лару Крофт вдається краще тримати баланс між свободою дослідження та історією. Це не заважає розвитку сюжету й не збиває його темпу, адже ви завжди ладні кинути розкрадання гробниць і пошук артефактів та неухильно рухатися сюжетом. Зважаючи на те, що в The Last of Us Part II студія вже зробила вагомий крок у бік розвитку відкритих локацій, нова Uncharted, вочевидь, розвиватиме ці ідеї.

Проте якщо терпіти черговий відкритий світ з купою квестів та побічними активностями вже немає сил, тоді для вас Uncharted: Legacy of Thieves гратиметься так само свіжо й захопливо, як і шість років тому. А з поліпшеннями для PlayStation 5, до яких входять 60 FPS та всі фішки нового геймпада, це чи не найкраща розвага для тих, хто скучив за насиченими пригодами. Забудьте на деякий час про зачищення чергового табору ворогів чи захоплення оглядовоої точки та насолодіться кінематографічною історією, де вам відведена головна роль.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: