Жахлива компанія: ТОП наймерзенніших поганців анімації Disney

Автор Vertigo

Напередодні виходу другої частини «Чаклунки», ми вирішили взятися за ранжування діснеївських антагоністів. Щоправда, центральним критерієм нашого відбору стала зовсім не крутість чи стиль. Редакція вирішила відштовхуватися від негативних сторін анімаційних поганців.

Тож рейтинг швидко перетворився у перелік жахливих злочинів та людських вад. Щож, тепер ми тверезо дивимося на героїв, що лякали нас у дитинстві!

Дуня Вівцянка («Зоотрополіс»)

Юра Поворозник

Здається, один з найбільш недооцінених антагоністів Disney успішно користується власною зовнішністю — хто запідозрить у милій овечці справжнього вовка-маніпулятора, що здатен зруйнувати політичну та соціальну систему величезного мегаполісу через власний егоїзм? Серйозно, одна справа хотіти влади через примхи сценаристів, а зовсім інша — пустити псу під хвіст ціле суспільство тому, що тобі приділяють недостатньо уваги. І якщо шаблонного поганця в реальному житті знайти доволі складно, то таких Дунь Вівцянок по вулицях ходить надто багато.

Малефісента («Спляча красуня»)

Аня Дацюк

Почнемо з того, що чаклунський арсенал Малефісенти вражаючий, але вона при цьому лише прокляла Аврору на вічний сон від голки (навіть не на смерть!). Технічно, за правильних умов зростання, дівчина протягнула би десятки років. До того ж, на захист злої чаклунки — її не запросили на королівські хрестини! Так, Малефісента трохи перестаралась з образою, але її можна зрозуміти: поклялась князю темряви, вдяглась у темне і все — на вечірки тебе більше не кличуть.

Аїд («Геркулес»)

Юра Поворозник

Бог підземного світу — єдиний, хто потрапив у наш список через харизму та стиль. На відміну від більшості представлених у списку поганців, у нього були цілком звичні для негідника плани — скинути власного брата і захопити владу на Олімпі. Ситуація з Мег була лише наслідком втілення плану, нічого проти дівчини Аїд не мав. Навпаки, часом намагався допомогти порадою. Та і взагалі, не будь Геркулес у передбаченні Мойр, то його дядько б нічого малому не робив. До того ж, саме завдяки Аїду парочка знайшла одне одного!

Шань Ю («Мулан»)

Аня Дацюк

Мотивація Шань Ю доволі проста — він завойовник, що живе заради війни. Його передісторії ми не знаємо, але, беручи до уваги сюжет «Мулан», у чоловіка, ймовірно, на руках багато крові невинних людей, плюс додайте сюди замах на імператора.
Але я все ще думаю, що ватажок гунів-кочівників — кіборг-вбивця, а не людина. Самі подумайте: сіра шкіра, неймовірна сила, жовті очі і нульова харизма аля Термінатор. Не вірю, що він загинув від простого феєрверка, це неможливо.

Ганс («Крижане серце»)

Юра Поворозник

Підлий двуликий мерзотник, що користується довірою дівчини і готовий піти на подвійне вбивство і ницу брехню заради трону — воу, я досі вважаю, що Аня з Сашею недооцінили Ганса. Цей холоднокровний сучий син цілком заслуговує на топ-місце у нашому списку, але натомість комфортно розмістився на одинадцятій позиції. Навіть Шраму вистачило хоробрості зізнатися Сімбі у власному злочині та зійтися у фінальному двобої. Ганс же до останнього збирався залишатися «хорошим хлопцем» у очах Ельзи, навіть тримаючи над нею меча!

Клод Фролло («Горбун з Нотр-Даму»)

Аня Дацюк

Цей антагоніст не надто годиться для дитячої анімації — він не саркастичний і не смішний, а просто страшна-страшна людина. Проблема в тому, що зрозуміти всю суть його поганих вчинків зможе хіба що дорослий — першоджерело у вигляді роману Віктора Гюго дає про себе знати. Будучи поганцем і справжнім расистом (гоніння на іспанських ромів), Фролло займає пост міністра правосуддя. Він принижує Квазімодо, тримаючи ув’язненим у соборі Паризької Богоматері. А ще ця людина — справжній релігійний фанатик, який вірить, що діє в ім’я Господа Бога. Зрештою, Фролло домагається Есмеральди, а коли отримує відмову — готовий її вбити. Disney, здається, самі не зрозуміли, що вони екранізували.

Гастон («Красуня і чудовисько»)

Юра Поворозник

Самозакоханий бовдур, який вважає що його сила свідчить про вседозволеність і готовий вбивати чи підставляти людей виключно тому, що вважає це «правильним». Хлопче, та ти книгу не можеш правильним боком відкрити, не те що зрозуміти складність філософської проблеми буття. Гастон принижує друзів (бо може), намагається запроторити батька Бель до психлікарні та без жодного прохання соває носа у справи головної героїні, бо вважає що знає, як їй краще жити. Взагал, персонаж поводить себе як ідеальний сексист у вакуумі, бажаючи змусити дівчину забути про книжки і взятися за домашнє господарство! Ідеальний антагоніст для XXI століття, який навряд чи колись втратить актуальність.

Капітан Гак («Пітер Пен»)

Юра Поворозник

Що ж, на відміну від першоджерела, де пан Джеймс Гак без жодного вагання протикав членів команди гаком, у анімації капітан став куди гуманнішим та комічнішим. Щоправда його бравада і бажання вбити неповнолітнього задавалися неправдоподібними лише до моменту з отруєним тортом. Саме тоді стало зрозуміло, що вся ця зовнішня недолугість Гака є нічим іншим, як прикриттям для холоднокровного мерзотника, який готовий отруїти зграю дітлахів заради власного задоволення.

Мати Ґотел («Заплутана історія»)

Юра Поворозник

Після купівлі Pixar, у «Діснея» суттєво змінився паттерн антагоністів. Замість звичного «чистого зла» ми отримали прогнилих мерзотників, які знищують героїв не фізично, а психологічно. Мачуха Рапунцель із «Заплутаної історії» тут може дати фору навіть своїй колезі з «Попелюшки» — якщо та лише принижувала падчерицю, то ця майстерно маніпулювала дівчиною, перетворивши її фактично у свою рабиню, переконавши дитя у неповноцінності. Впевнені, що «Заплутана історія 2» має на половину складатися із походів принцеси до психолога. І це я ще не згадав, що Ґотел привласнила панацею, що могла вилікувати тисячі, якщо не мільйони людей виключно аби залишатися молодою та взагалі вкрала дитину. Вкрала дитину!

Леді Тремейн («Попелюшка»)

Аня Дацюк

Окей, ця дама може нікого і не вбивала, зате практично зруйнувала психічне здоров’я однієї дівчини. Для початку — хто знає справжнє ім’я Попелюшки? Леді Тремейн настільки пригнітила особистість дівчини, що навіть читач/глядач називає героїню призвіськом, яким нагородила її мачуха. Дитина втратила маму, а потім батька — що зробила опікунша? Правильно, змусила працювати як рабиню. До того ж ця страшна людина ще й навчила своїх рідних дочок булінгу, маніпуляціям та поганому стилю.

Зла королева («Білосніжка»)

Аня Дацюк

А ось і автентична Head Bitch in Charge, що задала канон. Зла королева мене відверто лякає тим, що вона хвора на всю голову. Жінка була одержима лише однією річчю — красою. Заради статусу найпрекраснішої вона затравила дитину рабською працею, а потім взагалі наказала вбити. На твоїх руках смерть невинного кабана, чиє сердце тобі приніс мисливець, жінко! Королева, до того ж, не надто демонструє лідерські якості оскільки слухає все, що їй каже якесь магічне дзеркало. Зрештою, підло труїти дівчат, давлячи на жалість у образі старої бабці — зовсім не по-королівськи.

Урсула («Русалонька»)

Аня Дацюк

Є вірогідність, що Урсула — це перша Drag Queen в історії анімації (або ж героїня просто любить яскравий макіяж і бурлескні шоу). Відьма безсоромно скористалась пубертатними стражданнями Аріель, уклавши з нею абсолютно не рівноцінну угоду. Тут ще, звісно, можна посперечатись: русалонька фактично сама продала талант за фізичну привабливість, але ж вона 15-річний підліток, яка щойно посварилась з батьком — звісно вона зробить якусь дурницю. Нагадаю, що Урсула до того ж колекціонувала душі своїх боржників, зачаклувала принца Еріка, майже узурпувала Атлантиду і елементарно не вміла зупинитись на досягнутому (від того і напоролась на неприємності, буквально).

Круелла Девіль («101 далматинець»)

Юра Поворозник

Чи потрібно пояснювати, чому Круелла опинилася на третьому місці нашого топу поганців? По-перше, жахливий смак. По-друге, жахливе ставлення до співробітників. По-третє, вона клята живодерка, готова убити 101 щеня заради шуби! Шуби з далматинця! Хто взагалі робить шуби з песиків? Круелла просто навіжена психопатка, що бажає купатися у крові невинних тварин!

Джафар — певно, найбільш маніпулятивний з діснеївських негідників. Навіть не хочу уявляти, що він встиг наробити у статусі головного візиря Аграби. Є вірогідність, що саме він посприяв «поліцейському режиму», який панує в бідних районах міста. Скільки бідолашних невинних загинуло у спробі дістати лампу для Джафара допоки негідник не натрапив на Аладдіна — невідомо. Чорна магія це ще півбіди, кожен другий антагоніст Діснея чаклун чи відьма. Але пристаркуватий Джафар домагався юної Жасмін, яка тільки відсвяткувала повноліття, і тримав у рабстві папугу Яго (кличте службу контролю за тваринами!).

Шрам («Король лев»)

Аня Дацюк

Мало який негідник діснеївської анімації вийшов з шекспірівської п’єси. А Шрам — це гамлетівський Клавдій у світі тварин. Такі мультики не часто показують акти вбивства — лише їхні наслідки, зате сцена з «Короля лева» — справжній травматичний досвід. Вбити брата Муфасу на очах у його дитини? Не кажучи вже про постійні інтриги, маніпуляції і спробу вбити малого Сімбу, пославши на небезпечне кладовище слонів. Втім за Шрамом є ще й гріх державного масштабу — узурпація трону, занепад прайду і як результат — голод і страх перед гієнами, в якому змушені жити бідолашні травоїдні, які побоялися піти з прайду. Серйозно, навіть Клавдій у Шекспіра не був такою сволотою.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: