Сімейний атракціон

У наші часи попередня інтелектуальна власність — не просто перевага, а обов’язкова вимога для того, щоб фільм запустили у виробництво. На щастя, іноді цією власністю може бути просто атракціон у парку розваг. І на відміну від коміксів, книжок чи газетних статей, така інтелектуальна власність дає сценаристам і режисерам таку бажану свободу. Від них вимагається не стільки грати по нотах, скільки створити фантазію на задану тему. «Пірати карибського моря» були даниною класичним пригодницьким фільмам про піратів, «Будинок з приколами» — просто комедією з Едді Мерфі, а «Земля майбутнього» спробувала розповісти притчу про оптимізм.

«Круїз у джунглях» — чергова спроба Disney екранізувати власний атракціон. Як і у випадку з «Піратами», студія хотіла веселу пригоду для всієї родини, і в цьому плані фільм цілком відповідає на запит продюсерів. Але чи зміг постановник Жауме Колєт-Серра («Мілина», «Будинок воскових фігур») сказати бодай щось нове у жанрі сімейних пригод? На це запитання буде важко знайти однозначну позитивну відповідь.

Стрічка розповідає про дослідницю Лілі Гоутон (Емілі Блант), яка разом із розніженим братом МакҐреґором (Джек Вайтголл) вирушає в джунглі Амазонки, щоб знайти там легендарне дерево, одна пелюстка з якого здатна створити ліки від усіх хвороб. Там вона знаходить капітана Френка (Двейн Джонсон), який погоджується стати її гідом у небезпечних водах.

Оригінальна назва
Jungle Cruise
Тривалість
127 хв
Прем’єра
29 Липня 2021
Жанр
Пригодницький фільм
Режисер
Жауме Колєт-Серра
Актори
Двейн Джонсон, Емілі Блант, Джессі Племонс, Джек Вайтголл, Едґар Рамірез

«Круїз у джунглях» ідеально підходить під визначення «фільм-атракціон», і не тільки тому, що названий на честь реального атракціону.

Уже з перших сцен стає зрозуміло, що фільм навдивовижу серйозно ставиться до свого першоджерела — атракціону. Як і в парку розваг, по різні боки корабля з’являються дикі тварини та туземні племена, судно зависає над водоспадами, а капітан без упину сипле посередніми каламбурами, щоб хоч якось розважити туристів. Українська локалізація в цьому плані не підвела: не знаю, які каламбури були в оригіналі, але кожен недолугий жарт Двейна Джонсона влучав точно в ціль, викликаючи ідеальне поєднання сміху та сорому.

Проте справжньою зіркою стрічки є доктора Лілі у виконанні Емілі Блант, якій абсолютно органічно вдаються як комедійні сцени, так і пригодницькі. Хоча навряд чи хтось у цьому сумнівався: Блант блискуча як у ролі секретарки-кар’єристки в «Диявол носить Прада», так і в образі воїтельки з прибульцями в «Межі майбутнього». На жаль, її персонажка навряд чи справить на людей таке враження, як капітан Джек Спарроу майже 20 років тому. Тоді Джонні Деппа навіть номінували на «Оскар» за цю роль, і хоча потім він перетворився на самопародію, його образ міцно увійшов у попкультуру. А от докторка Лілі навряд чи переживе випробування часом: надто вже багато в ній від Індіани Джонса. Те саме можна сказати й про решту героїв: Джонсон — уже звичний за останній десяток років мужній мачо з м’яким характером, а Вайтголл — боягузливий комедійний сайдкік. Втім, хрестоматійність персонажів не заважає їм бути приємними, а їхні грайливі діалоги чудово склеюють екшн-сцени.

Самі ж екшн-сцени «Круїзу у джунглях» — дуже різної якості. Якщо на початку фільму переважають вигадливіші й камерніші, які використовують переважно «справжні» спецефекти (піротехніку, каскадерські трюки та хореографію), то чим ближче фінал, тим більше стає малозрозумілої біганини за участю погано намальованих на комп’ютері ворогів.

Антагоністи — взагалі величезна проблема стрічки. І, як і у випадку з Емілі Блант, річ зовсім не в акторах. Спостерігати за тим, як Джессі Племонс на всі 150% грає карикатурного німецького принца — суцільне задоволення. Але його Йоахім — не єдиний ворог головних героїв, і десь на середині картини буквально передає естафетну паличку іншим антагоністам, сам залишаючись осторонь аж до фінального акту. У результаті кульмінація розтягується до величезних розмірів, старанно переплітаючи всі сюжетні лінії в той момент, коли вже хочеться, щоб це швидше скінчилося. Чомусь останнім часом постає тенденція робити блокбастери не меншими за дві години, і «Круїз у джунглях» — її чергова жертва. Як і у випадку з «Круеллою», фільму точно б не завадило зрізати хвилин 10-15.

«Круїз у джунглях» ідеально підходить під визначення «фільм-атракціон», і не тільки тому, що названий на честь реального атракціону. У ньому є де посміятися, де жахнутися (у хорошому сенсі), де просто роздивитися навсібіч. Але при цьому він не робить нічого нового й ризикового. Ви весь час відчуваєте, як вас міцно притискають до крісла захисні ремені, які не дозволять статися чомусь справді захопливому й цікавому. І хоча він залишить у вас хороші спогади, навряд чи ви будете стояти в черзі заради того, щоб покататися на ньому вдруге.

Плюси

+  акторська гра
+ діалоги
+ легка атмосфера

Мінуси

- затягнутість
- забагато антагоністів

Оцінка

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: