У попередніх серіях: короткий рекап на перший сезон серіалу «Академія “Парасоля”»
«Академія “Парасоля”» стала для Netflix одним із головних хітів 2019 року – протягом першого місяця після появи серіалу на стрімінгу супергеройську історію встигло подивитися близько 45 мільйонів глядачів. Звісно, шоу відразу продовжили на другий сезон, тож вже 31 липня можна буде побачити подальші пригоди родини Гарґрівсів. До речі, в основі сюжету лежать події однойменного коміксу видавництва Dark Horse, сценаристом якого виступив Джерард Вей – той самий, що колись був солістом гурту My Chemical Romance. Зараз він виконує роль продюсера серіалу, і навіть часом пише для нього музику.
Якщо ви раптом не можете пригадати, що саме відбувалося у першому сезоні «Академії “Парасоля”», чи трохи плутаєте головних героїв, не хвилюйтесь – ми підготували короткий рекап, який точно підготує вас до другого сезону. Але про всяк випадок нагадаємо, що у тексті точно будуть спойлери, тож якщо ви раптом не додивились першу частину історії, читати доведеться на свій страх і ризик.
Початок пригод
Головні герої «Академії “Парасоля”» – семеро прийомних братів і сестер, які народилися в один день у різних куточках світу за загадкових обставин. Річ у тім, що ще за десять хвилин до пологів їх матері не були вагітними – але раптом (і з превеликим подивом) народили дітей. Всього таких дивовижних малюків було 43, і семеро з них всиновив ексцентричний мільярдер та винахідник сер Реджинальд Гарґрівс. Він не був дуже уважним та люблячим опікуном, але зумів сформувати зі своїх прийомних дітей справжню супергеройську команду (звісно, у дітей з дивовижною історією народження мали бути дивовижні здібності!).
Лютер (Том Хоппер) став надзвичайно сильним космонавтом, бунтівник Дієго (Девід Кастанеда) навчився неймовірно точно кидати ножі, Еллісон (Еммі Рейвер-Лемпман) виявила у себе здатність контролювати оточуючих, а Клаус (Роберт Шіен) отримав дар спілкування з мертвими. Найчастіше він комунікував з Беном (Джастін Х. Мін) – покійним братом Гарґрівсів. П’ятий (Ейдан Галлахер) уміє подорожувати у часі, але це одного разу зіграло з хлопцем злий жарт – він випадково відправляється занадто далеко у майбутнє і надовго застряє у похмурому постапокаліптичному світі. Єдина «звичайна» людина у родині – Ваня (Еллен Пейдж), яка все дитинство почувається незатишно поруч із своїми надзвичайно могутніми братами та сестрами, і навіть пише не надто милий автобіографічний роман, у якому описує своє ставлення до родини.
Смерть Гарґрівса
Перший сезон починається доволі невесело – родина Гарґрівс уперше за багато років знову збирається разом, щоб попрощатися з покійним сером Реджинальдом. Ексцентричний прийомний батько героїв несподівано помер, і Лютер відразу починає підозрювати, що його смерть невипадкова. Він у чомусь правий – Реджинальд дізнався про те, що ось-ось відбудеться апокаліпсис і зрозумів, що зможе знову зібрати усіх дітей разом хіба що на власних похоронах. Грейс, прийомна мати-робот родини (так, я вже теж забула, наскільки дивний цей серіал), та мавпа-дворецький Пого допомагають Реджинальду накласти на себе руки і їх план працює – усі Гарґрівси збираються у сімейному маєтку. Навіть П’ятий повертається з майбутнього, відразу повідомляючи своїм родичам про те, що незабаром розпочнеться кінець світу. Тепер їм залишились дрібниці – якось врятувати людство та не повбивати одне одного!
Таємна сила Вані
Героїня Еллен Пейдж завжди була білою вороною серед своїх братів та сестер – Реджинальд не дозволяв їй приєднуватися до родинних супергеройських місій, а єдиним талантом дівчини був хист до музики. Ось тільки раптом виявилося, що це все – обман. Насправді, Ваня завжди була наймогутнішою з усіх Гарґрівсів, але прийомний батько так і не зміг навчити її самоконтролю. Тож він змусив Еллісон переконати сестру у тому, що в неї немає ніяких надзвичайних здібностей.
Можливо, Ваня так би і не дізналась правду, але з нею познайомився Гарольд Дженкінс – не дуже врівноважений молодий чоловік, який ще в дитинстві страшенно образився на сера Реджинальда, і давно мріяв хоч якось помститися родині супергероїв. Він знайшов таємні нотатки Гарґрівса, дізнався про таємні здібності Вані, познайомився з дівчиною ближче та шляхом маніпуляцій та обманів змусив її віднайти свої таланти. Ось тільки він не здогадувався, наскільки могутня героїня Еллен Пейдж – повернувши свої неконтрольовані здібності, Ваня ледь не вбила сестру, знищила родинний маєток, прикінчила самого Гарольда і спровокувала апокаліпсис. Решта Гарґрівсів змогла її знезброїти в останній момент, але зупинити кінець світу вже було пізно, тож за порадою П’ятого вони телепортувались у минуле, щоб виграти трохи часу. На цьому, власне, і завершився перший сезон.
П’ятий проти Комісії
Здавалось би, навіщо комусь заважати родині Гарґрівс рятувати світ? І все ж, у цій історії є організація, яка рішуче проти будь-яких змін у часовій лінії – бюрократична Комісія. Її працівники подорожують у часі та стежать за тим, щоб ніхто не змінював минуле чи майбутнє. Наближче з ними познайомився П’ятий – він колись працював на Комісію, але провалив надзвичайно важливу місію (не вбив Джона Ф. Кеннеді), і тепер на нього полюють темпоральні наймані вбивці, Ча-ча (Мері Дж. Блайдж) та Гейзел (Камерон Бріттон).
Утім, доволі ймовірно, що в другому сезоні Гейзел буде на стороні протагоністів – під час полювання на П’ятого персонаж познайомився з милою офіціанткою на ім’я Агнес, і дещо переосмислив свої пріоритети в житті. Але решта Комісії буде і далі полювати на Гарґрівсів – намагаючись зупинити апокаліпсис, герої порушують всесвітній порядок, і бюрократична часова організація не може допустити такої анархії.