Епізод 1: «Сон праведника»

«Пісочний чоловік»  –  Сезон 1  –  Серія 1/10

Дочекалися, еге ж? «Пісочний чоловік», якого, здавалося б, ніколи не екранізують, ось тут, перед нами. Не залишається нічого іншого, як оцінити, що ж саме зробили з культовим коміксом на Netflix.

Хтось із західних критиків відзначав подібність серіалу до першоджерела, наводячи як приклад історію Родеріка Берджесса, яка, за версією оглядача не надто цікава і взята у шоу лише через те, що аналогічним чином починалася історія в оригіналі. Але як інакше почати історію Сендмена, як не з ув’язнення? Вражає дві деталі — наскільки скрупульозно творці серіалу намагаються відтворити малюнки Майкла Дрінберґа і водночас розтягнути перший випуск «Пісочного чоловіка» на цілу серію.

Виходить доволі непогано. По-перше, тому що Чарлз Денс ідеально підходить на роль Родеріка Берджесса. По-друге, тому що Netflix точно не пожалкував грошей і виглядає все максимально реалістично та круто. По-третє, тому що серіал не забуває розповідати нам головне — історії.

У цьому епізоді їх одразу дві: одна про дивну хворобу, яку спричинило ув’язнення Сна, інша — про Алекса, сина Берджесса. У першому випадку це просто деталь, перенесена з комікса, яка була важливою частиною загальної історії. Оскільки її зберегли для серіалу, цікаво чи зіграє вона свою роль в майбутньому?

У другому випадку ми бачимо трагедію неулюбленого сина, який настільки ненавидить свого батька, що стає його тінню, тримаючи Сендмена у клітці, наляканий помстою за улюбленого ворона. І не дарма! Хоча варто визнати, Сон вміє організовувати оригінальне покарання, замикаючи Алекса у безкінечному кошмарі.

Десь тут варто починати хвалити Тома Старріджа, відомого здебільшого бродвейській публіці. Його Пісочний чоловік дійсно вражає як фізичним втіленням, так і поглядом. Оцінити інші аспекти героя у цьому епізоді доволі складно.

До речі, щодо Берджесса. Задля економії екранного часу, та щоб не заплутувати глядача, серіал спрощує історію ордену Берджесса. Якщо у коміксі його культ спіткала схизма і його найвірніший сподвижник Рутвен Сайкс втік разом з грошима, шоломом, рубіном і Естель Ді, яка була на той момент коханкою Родеріка, то у серіалі вагітна сама Естель тікає з награбованим добром.

Так чи інакше, варто перейти до головної відмінності серіалу від комікса — роллю Коринфійця у всій історії. Герой, якого втілив Бойд Голлбрук (чудовий кастинг, між іншим), отримав місце головного антагоніста першого сезону і не дарма. Так, це звичайно «неканон», але медіум серіалу грає за власними правилами, а отже кошмар із одразу трьома неймовірними усмішками дуже органічно вписався в історію, не лише допомігши з експозицією, але й створивши лінійний наратив, без якого серіалу було б складно.

Та найбільш логічне рішення команди з адаптації — трохи продовжити час ув’язнення Сендмена (до 106 років), щоб не запарюватися стилізацією шоу під 80-90-ті. І правильно, залиште це продовженню «Дивних див».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: