«Мандалорець»: огляд третьої серії

«Мандалорець»  –  Сезон 1  –  Серія 3/8

Окей, я був неправий. У Disney дійсно вирішили, що 30-хвилинні серії «Мандалорця» — це саме те, що потрібно глядачам. В третій серії відбувається чимало подій, однак вона все одно надто коротка! Але незважаючи на хронометраж, Джон Фавро і Дейв Філоні примудрилися напхати у епізод багато цікавих відсилок до оригінальної трилогії.

Мандалорський шлях

Повернення Мандо на безіменну планету мисливців за головами закінчилось доволі холоднокровною передачею міні-Йоди герою Вернера Герцога і отриманням солідної партії Бескару. Людям, які не сидять на форумах ЗВ з часів появи інтернету, момент з врученням нагороди нічим не запам’ятався, хоча тут заховане величезне великоднє яйце. Справа у тому, що в «Імперія завдає удару у відповідь» є момент, коли після початку інциденту на Беспіні у кадрі можна помітити персонажа з відром, яке дуже нагадує апарат для морозива. Костюм «чувака з морозивницею» став страшенно популярним серед фанатів і на комік-конах можна побачити цілі групи його наслідувачів.

У третій серії прихильники ЗВ нарешті дізналися, навіщо потрібне таке відро — це портативний сейф. Мандо, маючи деякі сумніви щодо власного рішення віддати маля, все ж забирає нагороду аби повернути собі повноцінну броню. Як результат, ми знову опиняємося у підпільній кузні мандалорців, яку вже бачили у пілоті.

Виявляється, на цій планеті є таємна схованка воїнів, де вони переховуються від зовнішнього світу. Поки достеменно не відомо чому саме — Імперія, що влаштувала різанину на Мандалорі, вже впала, тож здається, що колишнім вигнанцям немає сенсу приховувати своє існування.

Щоправда завдяки короткому діалогу ми дізналися кілька цікавих подробиць про мандалорців. По-перше, це орден, у який можна потрапити прийнявши його правила — не обов’язково бути саме мандалорської раси. По-друге, однією з умов братства є постійно одягнений шолом — цікава деталь, адже у «Війнах клонів» та «Повстанцях» чимало мандалорців ходили без нього. По-третє, співпраця з друзками Імперії серед членів ордену є неприйнятною, на що Мандо вказують побратими. Головного з них озвучив Джон Фавро, який вже мав досвід озвучки мандалорського найманця Паза Візслу у «Війнах клонів». Щоправда невідомо чи це той самий персонаж.

І останнє — ми досі не знаємо чи є персонаж Педро Паскаля справжнім мандалорцем. Флешбеки, які нам показують, відбуваються ще під час Війн клонів, на що вказують дроїди і невідомо яка це планета. При цьому герой говорить своїм колегам, що підкидні — важлива частина для ордену, він навіть залишає для них частину Бескару.

Міні-Йода у небезпеці

Поки нам не розповіли навіщо ексімперцям малюк, залишається лише гадати для чого він їм. Найпопулярніша теорія (ми все ж у всесвіті «Зоряних війн») це клонування. Можливо персонаж Вернера Герцога захотів собі армію магістрів Йод! Але тоді не дуже зрозуміло, що потрібно стільки робити з піддослідним, щоб отримати зразки його ДНК.

Цілком можливо, що головною причиною зацікавлення у міні-Йоді є саме його вроджена здатність до Сили, яку колишні імперці намагаються підкорити. У такому разі зрозуміло, навіщо потрібно було стільки часу для того, щоб отримати «необхідні зразки». Мідіхлоріани, пам’ятаєте?

Що цікаво, досліди над дитиною проводилися з допомогою імперського тортурного дроїда, якого можна було бачити ще у «Новій надії». Як і у оригінальній картині, в серіалі при появі дроїда камера зробила акцент на голці, направленій на піддослідного.

Так чи інакше, але Мандо з легкістю забрав малого назад до себе, щоправда так і не зрозуміло, навіщо він виходив через центральний вхід. Скоріше за все, щоб показати нам як працюють «співочі пташки» — самонавідні дротики на зап’ястку персонажа.

Самостійно вийти з містечка герою не вдалося — Філоні з Фавро вирішили влаштувати йому ситуацію імені Джона Віка, зробивши Мандо ціллю ледь не всіх мисливців за головами у секторі. Незважаючи на допомогу побратимів, схоже переслідування головорізами стане лейтмотивом усього першого сезону, якщо не серіалу.

Чого чекати далі?

Фактично третя серія стала повноцінним початком серіалу. Цілком ймовірно, що антагоністами шоу будуть Клієнт у виконанні Герцога (а також ті, хто стоять над ним), а також Гріф Карга, який вижив завдяки бескару. Головному герою доведеться шукати нове місце у цьому світі — йому навряд чи дадуть спокійно працювати з настільки ласою ціллю на руках.

Доктор Першинг у виконанні Оміда Абтахі теж скоріше за все повернеться — не дарма він сказав, що намагався захистити малюка. Тим більше, що персонаж явно знає достатньо про природу дослідів над дитиною.

Та й сподіваємося, що уже в наступних серіях познайомимося з персонажами Джини Карано та Джанкарло Еспозіто — схоже, вони мають зіграти важливу роль як мінімум у першому сезоні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: