Статті

За що хвалять і сварять режисерську версію «Ліги справедливості» Зака Снайдера

У мережі з’явилися перші відгуки критиків на найбільш обговорювану супергеройську стрічку останнього десятиліття – режисерську версію «Ліги справедливості». Чотиригодинний фільм – перероблена і дознята версія супергеройської стрічки, яка вийшла у прокат ще у 2017 році. Тоді Зак Снайдер пішов з проєкту ще під час постпродакшну, і фільм «допрацьовував» Джос Відон. Коли «Ліга справедливості» зібрала переважно негативні відгуки та провалилася у прокаті, фанати Зака Снайдера звинуватили Відона та студію Warner Bros. у саботажі проєкту. Вони довгий час наполягали на тому, що десь існує «оригінальна» версія фільму, і вимагали щоб студія нарешті її показала.

Тож минулого року Warner Bros. видали Снайдеру додаткове фінансування на дозйомки його версії «Ліги справедливості», і у березні цього року фільм нарешті потрапить на стрімінг HBO Max.

Тож чи варто було стільки років чекати на «візію Снайдера»? Важко сказати. Перші відгуки на нову «Лігу справедливості» виявилися трохи кращими за відгуки на театральну версію стрічки, але захопленими їх не назвеш. Стівен Вайнтрауб з ресурсу Collider пише: «Тут дуже багато сцен, яких ми не бачили у театральній версії фільму, і які точно сподобаються глядачам. Це просто колосальна різниця. І все ж, я не уявляю, як би такий фільм могли показати у кінотеатрах.»

Перрі Неміроф з того ж сайту пише, що версія Снайдера «однозначно сильніша» і хвалить фільм за те, що тут персонажі мають власні історії і якусь чітку мотивацію, а не просто збираються у команду, бо цього вимагає жанр супергеройського епосу.

IGN стверджує, що це «цілком новий фільм», і що мотивація кожного з героїв тут набагато чіткіша, ніж у театральній версії.

Головний редактор сайту Fandango Ерік Дейвідс також залишився задоволеним картиною – за його словами, фільм не нудний навіть попри свій хронометраж, а «екшн-сцени та сценарій загалом набагато кращі, ніж у театральній версії».

Деякі більш критично налаштовані рецензенти також визнають, що навіть якщо особисто їм фільм не дуже сподобався, фанати режисера мають бути задоволеними. Наприклад, Майк Раян з Uproxx пише, що «це все ще фільм про пошуки чарівних скринь, але принаймі цього раз він зрозумілий та логічний». А ось The Hollywood Reporter сварить стрічку за «надзвичайно нудні діалоги» та «екшн-сцени, в яких немає емоцій». IndieWire визнає, що цього разу сюжетна лінія Кіборга схожа на справжню історію, і що деякі сцени виглядають цілком стильно, але загалом вони теж не в захваті.

Тож який ми можемо зробити висновок? Схоже, фільм сподобається любителям специфічного стилю Зака Снайдера, і загалом його сюжет виглядає логічнішим за сценарій театральної версії. Але не варто розраховувати, що це шедевр, який від нас роками приховували, і який назавжди змінить супергероїку як жанр.

«Ліга справедливості» вийде на HBO Max 18 березня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: