Статті

За що хвалять і сварять фільм «Тенет» Крістофера Нолана

У мережі з’явилися перші відгуки критиків на найбільш очікуваний блокбастер цього року – «Тенет» Крістофера Нолана. Фільм розповідає про агента ЦРУ (Джон Девід Вашингтон), який долучається до загадкової організації, яка за допомогою пристрою, що розгортає час у зворотний бік, намагається попередити щось, гірше за Апокаліпсис.

Перші рецензії критиків змішані й залежать переважно від того, чи подобається критику традиційна ноланівська сюжетна плутанина. Якщо так, то фільм хвалять за цікаву й оригінальну роботу з концепцією часу, якщо ж ні – то (теж традиційно для Нолана) критикують за порожніх персонажів і занадто складний сюжет. Усі критики єдині в одному – це справжнє видовище, блокбастер у найбільш повному сенсі цього слова. А ще в тому, наскільки сюжетна канва схожа на Джеймса Бонда.

«”Тенет” – це Джеймс Бонд без зайвого багажу. Навколосвітня шпіонська феєрія, яка робить усе те саме, що й 007, але без потреби використовувати персонажа та пов’язані з ним кліше. Так само, як Лукас і Спілберг створили власного героя в особі Інідани Джонса, Нолан зробив власний фільм про Бонда, запозичивши все, що йому в них подобається, викинувши все, що не подобається, а потім додавши туди Нолана (тобто загравання з поняттям часу)», – пише Алекс Ґодфрі для Empire.

«Візуально та духовно сірий, «Тенет» надто серйозний, щоб отримувати задоволення від власних ідей», – пише Майк МакКехілл для IndieWire.

«Це складний, амбітний і справді оригінальний фільм з чудовими акторами, який підтверджує, що Нолан – майстер розумного блокбастеру. Якщо маєте змогу, ви мусите подивитися цей візуально приголомшливий фільм на великому екрані», – пише Нік Левін для NME.

«Перед цією рецензією я подивилася фільм двічі, і досі не можу зрозуміти, що відбувається й чому. Але найважче зрозуміти не «чому», а «як» – цю вигадану фізику зворотного плину часу. Усі канали на YouTube, які роблять відео про сюжетні дірки та кінематографічні невідповідності, вибухнуть від щастя, коли побачать цей фільм», – пише Леслі Фелперін для The Hollywood Reporter.

«Ти виходиш з кінотеатру трохи менш енергійний, ніж до перегляду стрічки. Є щось виснажливе у фільмі, який наполягає на тому, щоб якомога ретельніше пояснити свою псевдонауку, а потім визнає, що ти, певно, все одно нічого не зрозумів. Сюжет б’є нас по голові, а потім втішає тим, що сталося те, що сталося», – пише Кетрін Шорд для The Guardian.

«”Тенет» – складніший фільм, ніж деяким хотілося б побачити після п’ятимісячної перерви, але це рідкісний приклад, коли майстерний режисер показує все, на що він здатен, повністю втілюючи своє бачення стрічки», – пише Джордан Фарлі з GamesRadar.

«”Тенет” здається найбільш Ноланівським з власних фільмів Нолана, доводячи візуальні, аудіальні та темпоральні фетиші видатного режисера до максимуму. Результат вийшов заплутаним, але цікавим: фільм водночас є і грандіозним, і роздутим», – пише Джейсон Ґорбер для SlashFilm.

Скласти власне враження про фільм можна буде вже з 26 серпня в кінотеатрах.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: