Новини

Одеський кінофестиваль 2018: оголошені переможці

Одеський міжнародний кінофестиваль добіг кінця. 10 днів кіномарафону пройшли в переповнених залах Фестивального центру, кінотеатру Родіна і на відкритому майданчику Зеленого Театру. Ми брали інтерв’ю у Еріка Робертса і Дені Лавана, ходили на майстер-класи Ади Роговцевої та Ігоря Мінаєва і багатьох інших. А тепер готові поділитися списком переможців.

Щойно в Оперному театрі завершилася церемонія закриття, де були названі переможці конкурсних секцій.

Першим переможцем стала картина з секції Європейське документальне кіно. Нагадаємо, що журі в цьому році очолювала Дорота Лех – відбірник доксекції Міжнародного кінофестивалю в Торонто. Переможцем назвали картину «Домашні ігри» Аліси Коваленко. Це україно-франко-польська стрічка про непросту долю 20-річної футболістки.

Спеціальний диплом дістався норвезькій картині «69 хвилин з 68 днів» – історії подорожі до Швеції сім’ї-біженців очима 3-річної Лін.

В українській секції нагороду в категорії «Кращий повнометражний фільм» взяла документальна стрічка «Дельта» Олександра Течинського. Це історія про життя роботяг в місті Вилкове на Дунаї, на кордоні з Румунією.

Кращим актором (а точніше актрисою) цього року була названа Настя Пустовіт за роботу в фантасмагоричній драмі «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк.

У цьому році також з’явилася нова номінація – «Кращий режисер», в якій переможницею була названа Тоня Ноябрьова за сатиру «Герой мого часу», яка до слова, скоро вийде в український прокат.

У номінації «Кращий короткометражний фільм» перемогла зворушлива сімейна драма про молоду маму і сина «В радості і тільки в радості» Марини Рощиної.

Спеціальні дипломи отримали анімація «Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв з квітами» Дани Кавеліної і документальна сповідь «Зв’язок» Жани Озірної.

Тим часом міжнародний конкурс визначився з переможцями наступним чином. Нагадаємо, що головою жюрі в секції міжнародного кіно виступила Ева Пущинська – польський продюсер, лауреат премії LUX Film 2014, член ради Європейської кіноакадемії.

В номінації «Кращий фільм» перемогла стрічка «Жалість» грецького кінематографіста Бабіса Макрідіса про глибини найтемніших людських бажань.

Кращим режисером був названий Бабіс Макрідіс за ту саму драму «Жалість».

За кращу акторську роботу в міжнародній секції відзначили Віктора Полстера за вражаючу роль трансгендерного підлітка і студентки балетної школи у бельгійському фільмі «Дівчина».

Спеціальним дипломом відзначили фільм «Пророка» румунського режисера Константіна Попеску про сімейну трагедію подружньої пари.

Накінець, Гран-прі ОМКФ, тобто «Золотий Дюк» взяла драмеді у яскравих тонах «Кришталь» Дарії Жук. Картина розповідає історію молодої рейверки Вєлі, яка мріє емігрувати в США. Нагадаємо, що переможця в цій секції обирали глядачі шляхом голосування під час перегляду.

Спеціального Золотого Дюка за внесок в розвиток світового кінематографу отримала британська актриса Жаклін Біссет, зірка стрічок «Казино Рояль», «Вбивство у “Східному експресі”» і «Дика орхідея».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: