Новини

«Київський тиждень критики» покаже на великому екрані класику Нового Голлівуду

Третій фестиваль «Київський тиждень критики» оголосив тему ретроспективної програми і запустив продаж абонементів за ранньою ціною. Цього року на великому екрані буде представлено найяскравіші стрічки Нового Голлівуду – класику від Френсіса Форда Копполи, Мартіна Скорсезе, Брайана де Пальми та ін.

Розпочнеться програма картиною Денніса Гоппера “Безтурботний наїзник” з Пітером Фондою та самим Деннісом Гопером – культовим роуд-муві про нон-коформістів на байках, що подорожують південними штатами США. Стрічка здобула нагороду Канн у номінації “Кращий дебют”. Програму продовжить ще один володар каннського призу – цього разу “Золотої пальмової гілки” – “Таксист” Мартіна Скорсезе про культового антигероя світового кінематографу Тревіса Бікла.

Жанр хоррора у ретроспективній програмі представить «Керрі» Браяна де Пальми, классична екранізація однойменного дебютного роману Стівена Кінга. Також фестиваль запропонує познайомитись з ранньої творчістю Джорджа Лукаса, ще до “Зоряних воєн”, показавши на великому екрані його другу повномеражну роботу – молодіжну комедію “Американске графіті”. Ще один фільм, без якого важко уявити Новий Голлівуд – неонуар за книгою Реймонда Чандлера «Довге прощання». Це одна з ранніх робіт класика американського кіно Роберта Олтмена, єдиного в США володаря головних нагород фестивалів великої трійки – «Золотої пальмової гілки», «Золотого лева» і «Золотого ведмедя».

Закриватиме програму культове кіно “Апокаліпсис сьогодні” Френсіса Форда Копполи, володар “Золотої пальмової гілки Канн”, який відсвяткував цього року 40-ву річницю. Епік про в’єтнамську війну, заснований на “Серці темряви” Джозефа Конрода, представлять на фестивалі у відреставрованому вигляді.

Всі покази «Київського тижня критики», в тому числі сеанси ретроспективи «Новий Голлівуд» представляють критики-куратори фестивалю – після перегляду на глядачів чекає обговорення фільму з кінокритиком. В рамках фестивалю також запланована програма дискусійних зустрічей. Подальша основна програма буде відома вже на початку жовтня.

На фестивалі діє система абонементів, їх вартість за ранньою ціною – 300 (денний) та 450 (повний) гривень. Продаж вже відкритий на сайті фестивалю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: