Новини

Каннський кінофестиваль 2020 офіційно відмінений

Програмний директор Канн Т’єррі Фремо заявив, що традиційного огляду цього року все ж таки не буде. 73-й Каннський кінофестиваль повинен був пройти з 12 по 23 травня, проте через пандемію коронавірусу був відкладений на кінець червня. Проте навіть у червні фестиваль буде неможливо провести через закриті кордони Франції.

«Ми працюємо над списком фільмів, які повинні були брати участь в 73-му огляді. Оголосимо його на початку червня. Всі ці фільми заплановані до виходу на кіноекрани до весни 2021 року. Звичайного формату і ділення на «Основний конкурс», «Особливий погляд» «Поза конкурсом» не передбачається … Але ми хочемо підтримати ті фільми, які побачили самі і полюбили », – додав Фремо.

Майбутня програма підтримки буде називатися Cannes hors les murs («Канни за міськими стінами»). Підтримка полягатиме у промоції цих фільмів відміткою Cannes Official Selection і партнерському показі кіно в Торонто, Венеції, Довілі, Ангулемі, Сан-Себастьяні, Нью-Йорку, Пусані і навіть на фестивалі Люм’єра в Ліоні.

Т’єррі також повідомив, що залишиться президентом журі в 2021 році. Лі зняв картину Da 5 Bloodz, її прем’єра планувалася в Каннах (це означало б, що картини Netfix повернулися б в Канни, поки що, правда, поза конкурсом). Тепер фільм вийде відразу на Netflix 12 червня.

Т’єррі назвав інші фільми, прем’єра яких також планувалася в Каннах в 2020-м: Веса Андерсона, «Три поверхи» Нанні Моретті, Піта Доктера (нова анімація від студії Pixar).

Також в Каннах повинні були показати новий фільм Пола Верховена «Свята діва». Продюсер картини Саїд Бен Саїд заявив, що стрічка вийде в прокат в травні 2021 року, а це означає, що картину, швидше за все, планують до прем’єри в рамках програми майбутнього фестивалю в Каннах. Раніше картину хотіли показати ще в 2019 році, але тоді прем’єру відклали через хворобу режисера.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: