Новини

Французький видавець «зламав» українську гру The Sinking City та продає її піратську копію

Українська студія Frogwares повідомила, що французький видавець Nacon «зламав» їхню гру The Sinking City, змінив код й нині продає піратську копію на платформі Steam. 

Nacon фінансувала проєкт українських розробників і була видавцем гри у 2019 році. Однак невдовзі, за словами Frogwares, «протиправні дії» французької компанії змусили розробників захищатися у суді. Frogwares апелювала до того, що видавець намагався вкрасти їхню інтелектуальну власність, а також не виплатив обумовлену суму коштів. Після обвинувачень у бік видавця, Frogwares вдалося зняти гру з продажу в Steam. Розробники запевняють, що нині триває судовий розгляд справи, у якому Nacon вимагає від Frogwares повернути Steam-версію гри, і рішення по цій справі буде винесене «за місяці чи навіть роки». 

Проте вже 26 лютого 2021 року The Sinking City знову з’явилася на платформі Steam. Як виявилося пізніше, Frogwares не давала згоди на публікацію своєї гри. Українська студія з’ясувала, що Nacon придбала ключ гри в онлайн-крамниці Gamesplanet, «змала» її, модифікувала код (наприклад, змінила логотипи та прибрала згадки інших ігор Frogwares) й завантажила в Steam — про це свідчать файли гри, у яких видавець досить недбало намагався приховати сліди втручання. Розробники закликали гравців не купувати The Sinking City в Steam, адже вважають випущену версію своєї гри піратською. У свою чергу Nacon запевняють, що на платформі «офіційна й повноцінна версія гри», а Frogwares просто «вдають із себе жертву».  

Наразі розробники радять купувати The Sinking City в Gamesplanet, якщо бажаєте грати на PC, або в офіційних ігрових магазинах PlayStation 5 та Nintendo Switch. Версії для цих платформ зокрема мають українську локалізацію субтитрів та інтерфейсу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: