Зірка «Хижих пташок» Мері Елізабет Вінстед про кінокомікси, яскравий Готем і роботу з Марго Роббі

6 лютого в українському прокаті стартують «Хижі пташки» – супергеройський фільм про спільні пригоди Гарлі Квінн та інших супергероїнь світу DC. Зірка стрічки Мері Елізабет Вінстед розповіла про свою героїню, Мисливицю, роботу з Марго Робі та тренування з арбалетом.

Що вас привабило у «Хижих пташках»?

Мері Елізабет Вінстед: Мене зацікавило, що це мав бути фільм за мотивами однойменного коміксу. Я не читала сам комікс, але була знайомою з більшістю головних героїнь – вони дуже популярні у поп-культурі.

Чи читаєте ви комікси?

Мері Елізабет Вінстед: Мені подобаються кінокомікси, хоча я і не можу назвати себе справжнім фанатом коміксів. Але мені дуже сподобалась ідея фільму, в якому розкриваться історія жінок-супергероїнь, мені цей момент відразу здався дуже крутим. І чим більше я дізнавалась про проект, тим більше він мене починав цікавити. Мене заінтригувало те, що Марго Роббі зіграє головну роль і виступить продюсером стрічки – вона справді щиро хотіла використати історію Гарлі Квін щоб познайомити глядачів з іншими супергероїнями світу DC. Мені це здалось дуже крутою ідеєю. А потім я познайомилась з нашою режисеркою (Кеті Ян), подивилась її попередню стрічку, «Мертвих свиней», і зрозуміла, що це дуже сміливий вибір постановника. Коли Кеті почала описувати світ «Хижих пташок», я відразу усвідомила, що хочу взяти участь у проекті і просто потрапити у цей дивовижний світ. Ця версія Готема здалась мені страшенно незвичною. Тож я закохалась у проект ще до того, як побачила повноцінний сценарій.

А які у вас були відчуття, коли ви отримали сценарій?

Мері Елізабет Вінстед: Він був дуже захоплюючий. Мене відразу здивувало те, наскільки він був веселий, надихаючий і емоційний. Я просто не могла відірватись. Я ледь встигала перегортати сторінки, і справді вболівала за усіх персонажів. Поки я читала сценарій, я весь час посміхалась, навіть попри те, що часом історія доволі брутальною та похмурою. Прочитавши його, я відразу подумала, що мені неймовірно пощастило бути частиною команди, яка працює над цією історією.

Мисливиця та її арбалет.
Фото: WB Ukraine

У вашої героїні, Мисливиці, справді незвичайна передісторія.

Мері Елізабет Вінстед: Так, мені дуже подобається її походження. Гелена Бертінеллі була дочкою мафіозі, і одного дня в неї на очах вбили всю її родину. Це дуже сумна та болісна історія, але мені подобається, що Гелена перетворила цю психологічну травму на джерело мотивації. У фільми на це лише натякається, але мені подобається, що в цьому персонажі є така глибина.

Як фанат кінокоміксів, що ви думаєте про візуальний світ «Хижих пташок»?

Мері Елізабет Вінстед: Він просто унікальний, взяти хоча б для прикладу всю цю поп-ап естетику, яку було використано у фільмі. Мені подобається, що картина надихається коміксами, але при цьому створює новий, унікальний світ. Такого Готема ми ще не бачили. І мене дуже вражає, що світ «Хижих пташок» нагадує Готем, але також віддзеркалює психологічний стан Гарлі Квін – тут багато яскравих, дивакуватих, сюрреалістичних локацій на кшталт парку розваг, у якому відбувається частина подій. Коли я зайшла на цей знімальний майданчик, я постійно усе фотографувала, бо кожна деталь була неймовірно гарною, просто хотілось забрати все це додому. Мені сподобалась кожна маленька деталь, мене це справді вразило.

А як вам було працювати з Марго? Вона ж водночас була і вашою колегою-акторкою, і продюсеркою фільму.

Мері Елізабет Вінстед: Від неї вимагалось дуже багато роботи, і вона просто неймовірний професіонал. Вона знала кожну репліку у сценарії, долучилась до роботи на кожному етапі розробки фільму. Марго звертає увагу на найменші дрібниці, і вона чудово орієнтувалась в усіх процесах. Зазвичай, актори просто роблять свою роботу, вони намагаються бути командним гравцем, але передусім вони зосереджуються на своїх репліках та сценах. А Марго треба було зосереджуватись на всьому і відразу.

Але в мене ніколи не складалось враження, ніби вона якось нав’язує свою думку чи контролювати усіх навколо. Вона просто підтримувала нашу команду, була нашою опорою. Якщо у когось виникали запитання, чи щось було потрібне, то можна було звернутись до неї. І в той же час вона встигала грати головну роль, бути в усіх сценах та виконувати неймовірні трюки та хореографію. Марго завжди вдавалось бути спокійною та підтримувати решту команди, і мене це дуже надихає.

Мене дуже вражає, що світ «Хижих пташок» нагадує Готем, але також віддзеркалює психологічний стан Гарлі Квін – тут багато яскравих, дивакуватих, сюрреалістичних локацій.

У вас була серйозна фізична підготовка для цієї ролі. Що ви можете розповісти про неї?

Мері Елізабет Вінстед: Це було дуже весело! Мені дуже сподобалось спілкуватись з командою каскадерів, тренуватись зі своїми колегами, намагатись довести їм, що я серйозно ставлюсь до своєї підготовки, завоювати їх повагу. І чим далі, тим більше ми тренувались разом, навіть почали разом працювати над хореографією бойових сцен. І це було неймовірно – всі спочатку тренувались та вчились самостійно, а потім об’єднали зусилля. Я дивилась на своїх колег і просто захоплювалась їх навичками та вміннями. Це надихало весь акторський склад та змушувало старатись ще більше.

А як на рахунок тренувань з арбалетом?

Мері Елізабет Вінстед: Звісно, для зйомок мені зробили спеціальний арбалет, це не була справжня зброя. Але він виглядав дуже круто, і мені подобалось з ним позувати і почуватись небезпечною.

У Мисливиці неймовірний костюм. Що вам в ньому найбільше сподобалось?

Мері Елізабет Вінстед: Мені сподобалось, що він виглядав дуже практичним. І навіть на дотик він був таким, що в ньому можна було б повзати на колінах, лізти по землі, чи ще потрапляти у якісь екстремальні ситуації, а і з костюмом нічого б не трапилось. Хоча в костюма Мисливиці є ще інша сторона – попри те, що він дуже практичний та функціональний, вона також дуже горда, тому дизайн її одягу відразу запам’ятовується. Коли вона когось вбиває, то ця людина у свої останні хвилини бачить її постать та розуміє, що це вже останнє, що вона колись побачить. Мені здається, в такому костюмі почуваєшся дуже могутньою.


На яку реакцію від глядачів ви сподіваєтесь?

Мері Елізабет Вінстед: Я б дуже хотіла, щоб жінки і дівчата, які побачать цей фільм, асоціювали себе з цими героїнями та відчували натхнення. І я звісно хочу, щоб глядачі отримали задоволення від перегляду і щоб фільм їх справді розважив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: