Джеймс МакЕвой і М. Найт Ш’ямалан про фільм «Спліт»

Автор Vertigo

Ш’ямалан:

Кевін (головний герой фільму) найскладніший персонаж, про якого я писав. Я часом думав «Джеймс хоч розуміє, що я прошу його зробити у цій сцені?». І він дійсно розумів! Я ще не працював з таким безстрашним актором.

МакЕвой:

Я прочитав перші 10 сторінок і подумав «Оу, що це таке?». Потім прочитав наступні десять і запитав себе те саме. Мені здавалося, що я постійно читаю щось нове. Це те, у чому Найт дуже крутий. Він тримає аудиторію у напрузі, змушуючи постійно думати, який жанр у цього фільму: триллер, психологічна драма, жахи, наукова фантастика чи щось надприроднє? Але в картині поєднані усі ці жанри.

Найт відважно кидає виклик тренду, що стверджує, ніби хорошу історію можна розповісти, вклавши у неї 200 мільйонів доларів. Натомість він прибирає усе зайве і просто розповідає історію. Це честь працювати з режисером, у якого настільки трепетний підхід до сторітелінгу.

Ш’ямалан:

Джеймс – шотландець, проте більшу частину кар’єри він грає з британським чи американським акцентами. Тому ми використовували його вміння імітувати різну вимову. Наприклад, я запропонував, аби Гедвіг (один з героїв) шепелявив. І Джеймс це блискуче втілив.

Він часом запитував, яким чином певні персонажі реагували б на ситуацію, і оскільки я писав сценарій, то намагався пояснити йому свою логіку. Так ми обговорювали кожного героя, поки він не ставав для нас обох реальним.

МакЕвой:

001Найт дуже вимогливий (часом навіть занадто) до того, що він хоче від тебе побачити. У нього дуже чітке уявлення необхідного кадру, і він завжди здатен це пояснити.

Ти завжди сподіваєшся, що аудиторія побачить в тобі одного персонажа. Але тут потрібно було зробити так, аби глядачі сприймали тебе у різних ролях, не відволікаючись на їх зміну. Якщо бути чесним, то я насолоджувався, граючи кожного персонажа, адже акторам не часто випадає можливість взяти участь у подібному перформансі. Це дуже круто в один момент радикально змінювати свій хід думок, свою натуру і те, ким ти є цієї миті.

Ш’ямалан:

Аби достовірно передати персонажа, можна вдатися до імпровізації, проте я ставлюся до сценарію як до п’єси. Я ніколи не дозволяю змінювати репліки. Джеймс говорив саме те, що було написано, проте імпровізував мімікою та тілом. Тому ми працювали у чудовому ритмі.

Фізичне перевтілення дуже важливе. Джеймс самостійно виконував трюки: стрибки через паркани чи елементи альпінізму. Ми тримали про всяк випадок кількох каскадерів, але він справлявся сам. Незалежно від того, кого Джеймс грав, дитину чи жінку, він намагався передати це тілом. Джеймс закінчував сцену і знімальна група починала аплодувати, тому що ми всі були свідками чогось неймовірного.

В українському прокаті картина «Спліт» з’явиться 16 березня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: