KISFF 2019: гід по програмі фестивалю короткометражних фільмів

Вже 17 квітня в столиці стартує фестиваль короткометражного кіно Kyiv International Short Film Festival, що триватиме до 21 квітня. Цього року фестиваль відсвяткує восьму річницю. За цей період подія стрімко розрослась, тому аби орієнтуватись у всіх секціях, вам неодмінно знадобиться гід. Розповідаємо, на що звернути увагу на Kyiv International Short Film Festival 2019.

Конкурсні програми

Ключовим сегментом фестивалю залишається конкурсна програма, яка поділена на міжнародне і національне змагання. Всі конкурси організатори дбайливо розділили на секції. До прикладу, в міжнародному змаганні можна знайти секцію ЗМАРНОВАНА ЮНІСТЬ — молоде кіно з Аргентини, Польщі і навіть Камбоджи. Міжнародні учасники також зібрані у програму РОЗМОВИ ТЕТ-А-ТЕТ — кіно про інтимність та самоту з Швейцарії, Данії, Угорщини на Великої Британії. Наостанок у міжнародній програмі ПРОСЛУХАТИ ПОВНІСТЮ зібрані фільми з Греції, Португалії, та Франції і всі вони розкажуть про труднощі комунікації людської і мистецької.

Кадр з фільму «Звук падіння»

Український конкурс вже традиційно був розділений на два блоки, куди увійшли фільми Катерини Горностай, Марини Рощиної, Павла Острікова, Нікона Романченка та ін. В окреме змагання організатори відлили КІНОКОНКУРС ВИКЛИК — серію українських стрічок, що розповідають історії звичайних людей, які змогли змінити життя та розкрити свій потенціал.

1989 Revisited

У програмі 1989 Revisited організатори заклали головний мотив цьогорічного фестивалю — буремні та романтичні події, що відбувалися 30 років тому і неабияк вплинули на наше сьогодення. У секції BERLINALE SPOTLIGHT: РУЙНУЮЧИ СТІНИ зібрані короткометражки не лише про падіння Берлінської стіни, а й про те, як її руйнування надихнуло покоління, змінило історію і змофрмувало наше ставлення до кордонів.

Кадр з фільму «Велосипедисти»

Добірка BLAST FROM THE PAST: 30 РОКІВ ФЕСТИВАЛЮ «КРОК» стане ретроспективою фільмів, що свого часу стали призерами вже легендарного українського міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «КРОК». Альманах КОЛИ ТВОЇ СУСІДИ БУДУЮТЬ ДЕМОКРАТІЮ — п‘ять історій з Румунії, Польщі, Чехії та Молдови про демонтування комуністичної системи.

Late night Tales

Дана програма об’єднує вже традиційні секції KISFF, які вважаються хітами фестивалю. ТИПУ КОМЕДІЇ зібрала різноманітні комедійні замальовки з Норвегії, Франції, Польщі та Швеції про висадку космонавтів на місяць, день у спа та пастку для автобусів. АНІМАЦІЙНЕ БОЖЕВІЛЛЯ складається з добірки яскравих мальованих та stop-motion фільмів з Бельгії, Естонії, Угорщини та України. Тим часом секція SHORT ATTACK увібрала абсурдні історії у різноманітних жанрових напрямках — від комедійного жаху і експериментальної мильної опери, до анімації, документального кіно і освітніх фільмів у стилі 50-х. Блок MIDNIGHT SEXY SHORTS зосередить увагу на темі сексу, гумору та філософії в картинах з Хорватії, Великої Британії та Німеччини.

Кадр з фільму «Pura Vida»

У фокусі

KISFF полюбляє обирати кілька тем, на яких будуть фокусуватись окремі блоки. Цього року таких секцій три і всі обіцяють інтригуюче кіно. Дві секції ДАЛЕКЕ-БЛИЗЬКЕ: СЕНЕГАЛЬСЬКИЙ ФОКУС об’єднані однією темою – сенегальська кінематографія та актуальні питання країни. Перший блок складається з сучасного короткого метру 2016 – 2018 років. Проте другий виглядає ще захопливіше – ретроспектива картин 1963 – 1999 років, де зібрана добірка метрів сенегальського кінематографу: «батька африканського кіно» Усмана Сембена, лауреата Першого світового фестивалю негритянського мистецтва Абабара Самб-Макхарама та володаря Срібного лева Венеційського фестивалю Жозефа Ґай Рамака.

Кадр з фільму «Нехай так буде»

Окрема секція програми — BERLINALE SPOTLIGHT: SHOULD I STAY OR SHOULD I GO. Сюди увійшли сміливі та фантасмагоричні фільми про вимираючого тасманійського тигра, сходження альпініста та сонце, що перестало сліпити людей.

European Short Awards та Фестивальні хіти

Київський фестиваль короткометражних фільмів не обходиться без секції топового кіно, що вже встигло побувати на ключових фестивальних майданчиках Європи. SHORT MATTERS є проектом Європейської Кіноакадемії, куди входять перспективні роботи молодих кінематографістів. Цього року програма розділена на три блоки і зібрала кіно з різноманітних куточків світу про перегони голубів, хитрощі підписання петицій, німців, що живуть в Африці і сирійських жінок-бойовиків.

Кадр з фільму «Антилопа гну»

ФЕСТИВАЛЬНІ ХІТИ об’єднує в одній секції фільми-переможці Канн, Берлінале, «Санденсу» , Венеції тощо. Тут зібрані стрічки з Німеччини, США, Швейцарії, України, Канади та Греції.

To love, to cry, to outcry

В даній програмі одразу кілька секцій найрізностаніших відчайдушних та емоційних фільмів на перетині документального, танцювального, анімаційного та ігрового кіно. FEM RIOT зосереджується на руйнуванні стереотипів навколо жіночності. Тут можна переглянути історії з Швеції, Німеччини, Бельгії ат Угрщини. OUT & PROUD — це добірка сміливих фільмів, головними героями яких стали представники ЛГБТ-спільноти з Канади, Великої Британії, Нідерландів і Франції.

Кадр з фільму «Розповідь про мене»

RADICAL ARTS_ACTS об’єднує громадянський супротив з мистецтвом — вуличні протести, перформанс, подолання цензури, культурний бойкот у стрічках з Греції, Бразилії, Німеччини. КВІР-АНІМАЦІЯ — ще одна смілива добірка кіно, знятого у різноманітних техніках від акварельної, до stop-motion.

Еко, підлітки і рейв

У запасі фестивалю лишилось ще кілька унікальних програм. 100 ФІЛЬМІВ ЗА 100 ХВИЛИН — вже традиційна секція з динамічними картинами, де дія кожної розгортається протягом лише однієї хвилини. THE REVOLUTION WILL NOT BE TELEVISED — це кіно про життя пересічних афроамериканців у часи співіснування рухів «Great Again» та «Black Power». REALIZABLE ECOTOPIAS — добірка нестандартних фільмів на екологічну тематику з Австрії, Франції і Гани.

Кадр з фільму «День прогулів»

SHORT RAVE — це анімація, яка буде показана у особливому форматі у Closer і перетвориться на міні-вечірку, де музика стане головним героєм стрічки, а глядачам замість крісел запропонують танцпол. KISFF ДІТЯМ повернеться і цього року у складі короткометражок з США, Хорватії, Мексики і Нової Зеландії для наймолодшої аудиторії. В свою чергу TEEN SPIRIT розкаже про підліткові проблеми, суперечки та болісні ситуації у вигляді кінозамальовок з Австралії, Норвегії і Португалії.

Всі фільми в рамках фестивалю будуть показані мовою оригіналу з українськими та англійськими субтитрами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: