Грубі жарти й більше нічого: чи варто дивитися серіал Hoops від Netflix

Наприкінці серпня на Netflix вийшов мультсеріал для дорослих Hoops, який розповідає про запального й нестриманого тренера шкільної баскетбольної команди Бена Гопкінса. Його заповітна мрія – стати легендарним тренером і купити нескінченний басейн, де йому смоктатимуть усі його члени. Так, у множині. Але поки що він вимушений тренувати таких самих лузерів, як і він сам; жити в тіні свого батька, колишнього майже зіркового баскетболіста; та страждати через те, що від нього пішла дружина.

Джейк Джонсон, який озвучив головного героя, в одному з інтерв’ю, присвячених прем’єрі, розповів, що ідея Hoops виникла у Філа Лорда і Крістофера Міллера (вони виступають виконавчими продюсерами, шоуранер – Бен Гоффман) ще 10 років тому. Вони були впевнені, що MTV, яким вони пропонували проєкт, відмовиться від серіалу, але вони принаймні отримають задоволення, покричавши на звукозаписі. Через стільки років їм несподівано вдалося продати серіал Netflix, тому вони покликали друзів-коміків і відірвалися як могли. Розповідаємо, чи зможе серіал розважити ще когось, крім тих, хто над ним працював.

Вам варто звернути увагу на Hoops, якщо:

Ви любите мультсеріали для дорослих (і подивилися всі інші). Передивилися всі сезони «Сімпсонів», «Гріффінів», «Бургерів Боба» і «Південного парку»? Не можете дочекатися, коли з’являться нові сезони «Арчера» і «Розчарування»? Сумуєте, що закінчилися «Футурама», «Кінь БоДжек» і «Брати Вентура»? З ностальгією згадуєте «Бівіса і Батхеда»? Якщо ви відповіли «так» на всі ці запитання, і вам більше нічого дивитися, то, можливо, Hoops – саме для вас.

Мультсеріали для дорослих уже давно сформувалися в окремий жанр з власною аудиторією. І, як завжди в таких ситуаціях, щоб вийти за межі цієї аудиторії, треба запропонувати глядачам щось нове. Усі вищезгадані серіали роблять щось, що відрізняє їх від інших представників жанру. «Рік і Морті» та «Футурама» обігрують тропи наукової фантастики, «Розчарування» намагається робити те саме з фентезі, «Брати Вентура» пародіюють пригодницькі серіали, «Арчер» – шпигунські (поки Адаму Ріду в останніх сезонах це не набридло). «Південний парк» уже давно синонімічний з соціальною критикою, «Сімпсони» – з попкультурою, а «Кінь БоДжек» по-дорослому не тільки жартує, але й говорить про депресію. Таким чином, можна не любити мультсеріали для дорослих як жанр, але дивитися окремі з них, які вам більше до душі.

Проте є серіали, яким цілком комфортно в межах цього жанру. Вони не намагаються його розширити, поглибити, поєднати з чимось іншим – вони просто роблять мультик для дорослих. Саме до таких і належить Hoops. Він знає, чого хоче: грубих жартів і обсценної лексики. Синопсис і трейлер повністю розкривають зміст серіалу: тренер шкільної баскетбольної команди кричить з матюками на своїх гравців і на всіх інших. Якщо ви розумієте, що це серіал для вас – сміливо вмикайте.

Не варто дивитися Hoops, якщо:

Ви хочете, щоб жарти були не просто грубими, а ще й дотепними. У руках майстра обрáзи можуть бути справжнім мистецтвом. Наприклад, як у Армандо Іануччі в The Thick of It та Veep, які за 90 серій на двох показали, наскільки вигадливою та смішною може бути груба лексика. Але якщо обрáзи у Іануччі – це пензлик у руках майстра, то у сценаристів Hoops це скоріше кольоровий олівець у руках дошкільнятка: гама значно бідніша, а мазки набагато простіші та пряміші. І проблема не в тому, що гумор серіалу рідко піднімається вище пояса – жарт зі словом «член» теж може бути смішним. Але коли сміятися треба над самим словом «член», і так 10 серій поспіль, це швидко набридає.

Мультсеріалу критично бракує того, що називається punch-up – щоб жарти «підтягнули», зробили смішнішими, жвавішими, енергійнішими. Натомість складається враження, що зі сценаріями не працювали, а записували першу ж версію, або навіть акторський експромт. Проте це не стендап, де можна за один вечір зняти повнометражний випуск, а анімація, на яку йде безліч людино-годин. І хоча візуально цей мультсеріал абсолютно не вражає, усе одно шкода мультиплікаторів, які витратили стільки часу на втілення напрочуд примітивних жартів. Особливо рідко влучають останні жарти сцен, які незграбно зависають у повітрі, залишаючи після себе кілька секунд тиші, за яку встигає стати соромно за людей, які це написали. Так само недолугими є й безглузді пісеньки, які чомусь звучать майже в кожній серії.

Ви хочете побачити цікавих персонажів. Для комедійних серіалів персонажі є ледь не найголовнішою складовою. Адже якщо за ними хочеться спостерігати, то можна пробачити серіалу і недоліки в сценарії, і невдалі жарти. На жаль, у Hoops персонажі ще слабші за жарти. Вони не просто стереотипні й пласкі, вони одновимірні. Уся глибина, яка розкривається за 10 серій, це те, що високий гравець виявляється ще й тупим, а товстий гравець – ще й шепелявим. Крім того, всі без винятку дійові особи, від учнів до директорки, схиблені на сексі, ніби пубертатні восьмикласники.

Але найгіршим, в усіх сенсах цього слова, персонажем є головний – сам тренер, озвучений Джейком Джонсоном. Він поганий як людина, бо це дурний самозакоханий грубіян, у якого немає жодної хорошої риси. Проте цікавий персонаж не має бути взірцем моральності. Навпаки, за персонажами без вад нецікаво спостерігати, їм нікуди рости. Але Бен Гопкінс теж не росте, і він такий самий примітивний, як і всі, хто його оточує. Він кричить на всіх і мріє вразити батька, щоб той його любив – от і весь персонаж. Коли обов’язковий епізод з флешбеками нарешті розкриває причини такої його поведінки, виявляється, що він… просто любить лаятися. Це робить його щасливішим.

У результаті перегляду не може не виникнути враження, що група друзів-коміків просто знайшла можливість легко заробити за рахунок вічно спраглого до контенту Netflix, нашвидкуруч придумала простенькі сюжетики, за тиждень записала всі свої репліки, після чого віддала матеріал аніматорам і згадала про нього тільки коли серіал був уже готовий до ефіру. Не дивно, що головний герой Hoops цинічно думає тільки про себе – ймовірно, ця риса об’єднує його з творцями мультсеріалу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: