Гід по київському комік-кону

Здавалося б, вже другий київський комік-кон на носі, а повірити у його існування все ще важко. Свій! Український! І вже на цих вихідних. Ми, як видання про поп-культуру, піклуємось про власних читачів і зовсім не хочемо, щоб ви пропустили щось цікаве протягом 14-15 травня, коли завітаєте в Український дім.

Кіно

У кожного, хто купить білет на фестиваль, є можливість раніше за всіх (в Україні) побачити нову частину «Людей Ікс». Так, мова саме про допрем’єрний показ. Редакція вже заздрить (прес-показ пізніше) і розглядає можливість прикупити білетик самостійно.

У фанатів «Аліси у Задзеркаллі» теж є чому радіти — на фестивалі Остап Ступка (голос Джонні Деппа) представить ексклюзивний фрагмент картини. Окрім того, на конвент зазирне «Warcraft: Початок» разом з командою дубляжу. Ходять чутки, що перекладач — хардкорний фанат гри. Можна буде більше у нього дізнатись про цей факт.

Українська кіногалузь не відстає — у рамках комік-кону відбудеться презентація вітчизняного фентезі «Сторожова застава». Анімації буде ще більше — тут вам і презентація повнометражних мультфільмів «Микита Кожум’яка» та «Руслан та Людмила», і чимало короткого метру.

Відеоігри

Фанати Відьмака — вам у чергу. Лекцію на фестивалі прочитає Марек Земак — продюсер польської компанії 11 bit studio. До чого тут «Відьмак»? Справа у тім, що Марек починав кар’єру тестером та дизайнером у CD Project, а тому встиг попрацювати над трьома частинами гри про пригоди Геральта з Рівії. Разом з ним над першою частиною «Відьмака» працював Войчех Пазуд — голова студії The Farm 51, що займається розробкою VR проектів. Здогадайтесь, що він робитиме на комік-коні? Аякже, читатиме лекцію.

Крім того, хлопці з «Frogware» розкажуть, як створювали образ Шерлока Холмса для нової гри «Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter». Розмова буде не лише про роботу, а й про Шерлока як персонажа ігрової індустрії (та не лише її).

Окремо варто згадати про лекцію-зустріч зі справжнім марсіянином. Ні, це не Метт Деймон, а Сергій Якимов — один з учасників програми Mars One. Він розповість про те, як воно бути людиною, що не мріє, а чекає польоту на червону планету.

Література

Любителі читати українською та фанати фантастики, навіть не думайте прогуляти фестиваль. На комік-коні відбудеться презентація одразу трьох значних книг у вітчизняному перекладі.

Мова йде про «Відьмака», «Артеміуса Фаула» та «Пісню Льоду та Полум’я». На превеликий жаль, зацідити у зуби Мартіну за вбитих героїв не вийде — авторів на конвенті не буде.

Вінцем (чи то кульмінацією) літературної частити стане зустріч з лауреатом десятка нагород та кращим фантастом Європи-2006 (офіційно), Генрі Лайоном Олді. Не дивуйтесь, якщо побачите одразу двох авторів — це дійсно псевдонім дуету українських фантастів Дмитра Громова та Олега Ладиженського. Вони поділяться власними думками щодо розвитку світової фантастики та згадають про власні новинки.

Генрі Лайон Олді

Генрі Лайон Олді

Розваги та ритейл

Ці дві «Р» надзвичайно важливі для будь якого комік-кону. Київський фест представляє таку кількість розваг на будь-який смак, що соромно перераховувати — тут і безліч настольних ігор, і величезна ігрова зона, де можна буде пограти у все підряд, від DotA2 до FIFA. Окрім того, спеціально для фестивалю квест вигадала «Questoria». Для любителів фізичних видів спорту теж знайдеться куди подітись — стрільба з лука.

Окремо (і з любов’ю) редакція нагадує всім і кожному про Алею коміксів — навряд чи ви десь ще побачите такий різноманітний вибір друкованих видань. Готуйтесь спустошувати гаманці! Хочеться фігурок чи аксесуарів з символікою улюблених шоу? Цього теж вдосталь. Головне — приготуватися до того, що купити захочеться більше, аніж можеш собі дозволити.

Даогопак: Таємниця Карпатського мольфара

Лекції

Останнє, але не за значенням. За два дні на фестивалі виступить численна кількість цікавих людей, що розкажуть про анімацію, графіку, літературу, комікси, фільми, художню літературу, зачеплять філософію та гіків. Усіх не переслухаєш! Лише скромно нагадаємо, що на конвенті виступить наш головний редактор з невеличкою лекцією, де розповість про те, чому «Трансметрополітен» — найкраще, що сталося з індустрією коміксів.

І як же тут бути без косплеєрів, фуд-корту, розмов та спекотних суперечок про випадкові речі з фанатами та гостями. Це ж свято поп-культури! Його неможливо пропустити!

Тому купуй квитки ось тут і вперед — у вир сучасного й цікавого.

Трансметрополітен

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: