Індичка та Бред Пітт: усі серії «Друзів» до Дня подяки від найгіршої до найкращої

Якщо ми всі завмерли у передчутті новорічних свят, то у США сьогодні офіційно відкривається «святковий сезон». Мова, звичайно ж, про День подяки. Попри те, що це американське свято, більшість з нас прекрасно знає, з чого воно складається: трансляція параду в Нью-Йорку, гра NFL, обід з індичкою та пирогами і, звичайно ж, коло близьких людей.

Сумніваємось, що прогадаємо, якщо всі знайомі з вищеназваним дійством саме завдяки «Друзям». За десять сезонів ми дев’ять разів бачили, як шестірка (часом з гостями) збирається за столом і влипає у дурнуваті ситуації. То ж якщо у вас вільний вечір в останній четвер листопада, пропонуємо присвятити його їжі та наспівуванню I’ll be there for you. Не дарма ж ми зробили ранжування серій про День подяки!

9. The One with the Late Thanksgiving

Сезон 10, епізод 8

Якщо біндж-вотчити усі «вдячні» серії (як зробив це я), то помітно, що епізод фінального сезону найбільше постраждав від кризи ідей, яка нависала над шоу останні роки виходу. Персонажі остаточно перетворилися на ходячі архетипи, які лише проговорюють жарти і позбулися звичного шарму. Нагадаю, епізод розповідає про те, як четвірка Росса, Рейчел, Джоуї та Фібі спочатку вмовила Моніку готувати святковий обід, після чого забила на нього, запізнившись на годину. «Друзі» не рідко розважали усіх мудацтвом, але тут його якось аж надто багато, навіть незважаючи на дуже милий фінал (саме в цій серії Чендлеру та Моніці підтверджують всиновлення). Щоправда, незважаючи на ідейну кризу, тут є кілька дуже вдалих діалогів, серед яких варто виділити уже культову сцену з «літаючими головами».

8. The One Where Chandler Doesn’t Like Dogs

Сезон 7, епізод 8

Можливо серія була б вище, якби вийшла у перших сезонах, але на той момент шоу видало кілька висококласних сюжетів до Дня Подяки, тож історія про те, як Росс забув назви чотирьох штатів, а Чендлер нарешті розповів усім про нелюбов до собак, видається надто простою. Тим більше, що серія робить великий акцент на слабких розумових здібностях усіх, окрім Росса, що є доволі дієвим гегом, але дуже банальним. Зате саме у цьому епізоді нарешті розпочинається сюжетна лінія Рейчел та її помічника.

7. The One Where Underdog Gets Away

Сезон 1, епізод 9

Перша історія про День Подяки вийшла у сценаристів ледь не ідеальною — якщо по жартах і загалом сюжетних перипетіях вона дещо програє решті, то з точки зору роботи з групою персонажів епізод ідеального лягає на стосунки шестірки у першому сезоні. Оскільки усі герої на той момент ще були доволі «сирими», серія чудово обігрує ситуацію із зіпсованим святом — кожен з героїв не розраховує, що у фіналі залишиться в квартирі Моніки. Сама ж героїня Кортні Кокс страждає від мудацтва друзів, які замість того щоб оцінити її бажання всім догодити, сідають їй на шию.

6. The One with All the Thanksgivings

Сезон 5, серія 8

Хей-хей, кому яскравий приклад лукізму та фет-шеймінгу від улюбленого серіалу? Для 1999 року це було нормою, але зараз жарти над товстою Монікою чи носатою Рейчел видаються дещо дивними і ображеними. Одразу видно, що сценаристи орієнтувалися на худих і красивих. Точно, а у Чендлеровому флешбеку ще й присутній расизм! Незважаючи на суттєві розбіжності з сьогоднішнім днем, епізод креативно підходить до флешбеків — особливо до образів Росса та Чендлера у 80-х. Крім того, шоу вдало заграє з глядачами, підсовуючи йому кілька жартів, зав’язаних на попередніх подіях серіалу. Та й не будемо забувати, що танці Моніки з індичкою на голові та зізнання Чендлера в коханні чудово закінчують епізод.

5. The One with Chandler in a Box

Сезон 4, серія 8

Пам’ятаєте ті часи, коли в квартирі Джоуї жили качка і курча, а Чендлер був не лише худий, а й примудрився відбити дівчину у свого найкращого друга? День подяки того сезону якраз прийшовся на кульмінацію конфлікту між друзями, який закінчився тим, що персонаж Метью Перрі просидів все свято у коробці роздумуючи над своєю поведінкою. Паралельно з тим Моніка ледь не почала інтрижку з сином Річарда після розриву з останнім — доволі дивна, але чудово розіграна сюжетна лінія.

4. The One with Rachel's Other Sister

Сезон 9, серія 8

На відміну від серії в десятому сезоні, цей епізод показує як подорослішали усі персонажі за весь час. Напевне це все через те, що у центрі подій опиняється дочка Росса та Рейчел Емма, право на виховання якої (після можливої смерті батьків) не можуть поділити між собою Моніка з Чендлером та молодша сестра героїні Дженніфер Еністон — Еймі, яку чудово зіграла Крістіна Епплгейт. Як і раніше Різ Візерспун, вона чудово демонструє еволюцію Рейчел від самозакоханою егоманіячки до успішної та незалежної жінки (чого не скажеш про сестер).

3. The One with the Football

Сезон 3, серія 8

Після паузи в другому сезоні, «Друзі» знову святкували День подяки і зробили це з неочікуваним для себе розмахом — вийшли на вулицю! Я думаю усі фанати серіалу пам’ятають цю неймовірно драматичну гру в американський футбол (досі не розумію, як у наших широтах глядачі розуміли що відбувається) з невеличкою ноткою об’єктивації навколо голландки, за яку «змагаються» Джоуї та Чендлер. Щоправда, я не дуже розумію, як в наступні роки Моніка взагалі не розуміла, що ж відбувається під час ігор NFL попри її чудове знання правил.

2. The One Where Ross Got High

Сезон 6, серія 8

Напевне, одна з найкращих серій усього шоу. Сюжет легко та невимушено закручується навколо величезної кількості паралельних історій: Чендлер намагається вразити батьків Моніки, Росс боїться зізнатися батькам, що курив марихуану в коледжі, Рейчел готує «традиційний англійський трайфл», у Фібі проблеми через еротичний сон з містером Геллером, а Джої намагається і потрапити на вечірку до подруги і врятувати Рейчел від провалу з десертом. Щоправда зіркою епізоду стає Крістіна Піклз, яка віртуозно керує подіями в образі Джуді Геллар. Щоправда в один момент у серіал особливо гостро вривається об’єктивація — так, Джої з Россом цілий вечір мріють про вечірку з п’яними танцівницями, але під кінець обидвоє взагалі прямолінійно погоджуються, що дівчат варто сприймати як об’єкти. Не круто, чуваки.

1. The One with the Rumor

Сезон 8, серія 8

Бред Пітт, клуб ненависників Рейчел Грін, Росс і його роман з 50-літньою бібліотекаркою, жарти про складні вуглеводи — невже ви чекали іншого лідера нашого рейтингу. Серія ледь не повністю складається з неймовірних діалогів і я вперше за все життя звернув увагу, що попри постійні жарти, герої ситкому жодного разу не сміються. Звичайно, закадровий сміх згладжує це враження, але якби мої друзі видавали такі панчі, я б валявся на підлозі не вставаючи. Я вже уявляю, як хтось із читачів хоче запитати чи не муляли мені жарти про надмірну вагу — ні, не муляли, тут тема схуднення чудово вписується навіть у сучасну повістку.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: