Наталка Гуменюк:
5 улюблених документальних фільмів

25 березня – 1 квітня в Києві проходить фестиваль документального кіно Docudays. На заході покажуть майже сто фільмів з різних країн світу, в тому числі, будуть представлені оскарівські лауреати та переможці світових фестивалей. Цього року на Docudays вперше проходить національний конкурс, в якому беруть участь 12 короткометражок українських режисерів.

Поки ви прямуєте на черговий сеанс (до 15.00 безкоштовно, після – 20 грн), Наталка Гуменюк розповіла про 5 улюблених документальних фільмів.

Наталка Гуменюк

Журналіст

«Печаль та Жалість/Le Chagrin et la Pitié», 1969 Франція

«Печаль та Жалість» («The Sorrow and the Pity») – французький документальний фільм про колабораціонізм і доволі непросту правду французького суспісільства за часів Віші в період Другої світової. Цікаво, що фільм вийшов лише в 1971-му році і майже два роки французьке телебачення вирішувало, чи його показувати.

«Навесні», 1929 СРСР

«Навесні» – зроблений Михаїлом Кауфманом, братом Дзиґи Вертова. Як на мене, найкращий документальний фільм про Київ 1929-го року. Обов’язково варто відзначити новий саундрек Олександра Кохановського. Цей фільм я показую друзям з усього світу і він вражає багатьох.

«Смерть робітника/Workingman’s Death», 2005 Австрія та Німеччина

«Смерть робітника» Майкла Главоггера показує реалії донецьких шахтарів, м’ясників у Нігерії, пакистанців, що працюють з металобрухтом чи індонезійців на сірчаних рудниках – тобто сучасний світ.

Vertigo в социальных сетях:

Facebook

FACEBOOK

Twitter

TWITTER

Vk

VK

Telegram

TELEGRAM

«Площа/Al midan», 2013 Єгипет

«Площа» – єгипетський фільм про “Арабську весну”, в якому я – дійсно заангажована, бо знаю героїв фільма. Але режисерці Джехан Нуажім вдалось передати усі складнощі того, що переживає суспільство в часи спротиву.

«Вальс з Баширом/Waltz with Bashir », 2008 Ізраїль

«Вальс з Баширом» – ізраїльський анімований документальний фільм про досвід солдатів Лівано-Ізраїльської війни. Це ж знову-таки дуже важлива рефлексія. Своєчасна, хай і вийшла через 26 років після

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: