Патрік Вілсон про паранормальні явища, Джеймса Вана та романтичний хоррор

Це вже четвертий ваш фільм з Джеймсом Ваном. Як воно, вчергове з ним працювати?

Ми зпрацювались. Я готовий зробити все для нього, адже у нього неймовірна пристасть до зйомок. Добре, що студія надала йому необхідний час та ресурси для фільмування картини саме так, як він її бачить. Джеймс відчуває персонажів і характери людей — він любить працювати з перевіреними акторами, а вони завжди готові допомогти. Це комфортно. Джеймс знає, що я не поставлюся халатно до сцени — я витисну з себе максимум. Так само й він. Напевне, це одна з причин, чому мені комфортно з ним працювати

Усі ваші спільні фільми — це надприродні триллери. Можливо, є бажання спробувати себе у інших жанрах?

Звичайно. Ми роками вже це обговорюємо. Після «Астралу» ми вирішили, що зробимо щось інакше разом — ніхто ж не знав, що це будуть три фільми жахів! Але ми постійно про це говоримо — навіть коли він робив «Форсаж 7», то сказав мені: «Хотілося б знайти тут для тебе роль».

Що стосується паранормальних явищ, то ти починаєш сумніватися навіть у своїх спогадах: Чи дійсно ти це бачив? Це твоя хвора уява чи реальність? Очевидні речі.

Головне, що Джеймс був і продовжує бути успішним у будь-якому жанрі. Це дуже важливо. Мені здається, що зробити дійсно хороший фільм жахів складно, тому досвід Джеймса допоміг йому швидко переключитися на екшн для «Форсажу 7». Я впевнений, що «Аквамен» буде ще більш захоплюючим.

Нова історія «Закляття» відбувається через кілька років після подій оригіналу. Чи допомагав у підготовці той факт, що і ви, і ваш персонаж змінилися за цей час?

Так. Ми з Вірою (Віра Фарміга грає дружину головного героя — прим. редактора) друзі, тому нам не потрібно було заново створювати наші екранні стосунки. Це скоріше: «На якому етапі знаходяться стосунки героїв?». Ми просто продовжили їх. Це не означає, що глядачам необхідно подивитися першу частину — це просто дасть можливість краще зрозуміти персонажів.

Між вами і Вірою Фармігою відчувається чудова «хімія» у першій частині. Як воно було, повернутися до своїх ролей?

Я завжди кажу, що у мене є фаворитки серед неймовірних актрис, з якими мені доводилось грати, і Віра точно мій улюблений партнер (не враховуючи дружину). Тим більше, мені допомагає той факт, що ми познайомилися з нею поза майданчиком, коли вона була режисером «Higher Ground», де знімалась моя дружина.

Нам обом подобається грати Еда та Лорейн Воррен (головні герої фільму «Закляття» — прим. редактора), проте хочеться розвивати персонажів. Ми знову зустрілися з Лорейн (Ед та Лорейн Воррен — реальні американські дослідники паранормальних явищ), як робили це перед першим фільмом. Крім того, я переглянув перший фільм і спробував повернутись «в середину» Еда. Вдруге це трохи інакше — ти продумуєш персонажа, проте тримаєш у пам’яті те, що робив раніше.


Отже ви відвідували Лорейн перед зйомками, а ще вона була на знімальному майданчику. Це вперше ви побачилися з нею після першого фільму?

Так, і це допомагає у підготовці. Доволі просто «перегрузитися» усім цим оккультизмом, надумати собі, як то воно має бути і як виглядає фільм. А потім ти відвідуєш цей милий будиночок у Конектикуті, де подружжя Ворренів жило (й досі живе), і все стає реальним. Ти розумієш, з чого воно все почалось. Це допомагає бути аутентичним, особливо для Віри, котра втілює Лорейн на екрані. Я ж отримав можливість дізнатись про Еда усе, що хотів. Крім того, Лорейн розповіла і про Енфілд.

Ви чули про Енфілдську справу раніше, до початку роботи над фільмом?

Я бачив кілька фотографій дівчат, що зависли у повітрі, та Моріса Гросса (британський досліник паранормальних явищ — прим. редактора). Але це було під час роботи над першим фільмом. Навмисно я цю тему не досліджував.

Ви бували в Музеї оккультизму Ворренів (музей, створений подружжям на основі їх роботи з паранормальними явищами — прим. редактора)?

Так, кілька разів. Цього разу моєю задачею було затягти туди Віру. Я її привіз і сказав: «Ти зайдеш у ту бісову кімнату»! Вона це зробила, і нічого з нею не сталося.

Дженет та Маргарет Ходжсон, реальні сестри, які безпосередньо були «учасниками» подій, що надихнули фільм, відвідали знімальний майданчик. У вас була можливість поговорити з ними, і чи це якось вплинуло на вашу гру?

Так, у мене був час з ними поговорити. І вони зовсім не були схожі на зірок, що потрапили на зйомки. Для них це дуже болюче. І що важливо, вони вперше з того часу зустрілися з Лорейн, обійнялися і було видно що вони розуміють, що ця жінка намагалася їм допомогти. Відчувався певний зв’язок. Для мене це варто того, щоб продовжувати роботу.

Я завжди кажу, що у мене є фаворитки серед неймовірних актрис, з якими мені доводилось грати, і Віра точно мій улюблений партнер (не враховуючи дружину).

Знаєте, дуже легко судити про те, чого не знаєш. Навіть якщо ми з вами через деякий час намагатимемось згадати це інтерв’ю, то кожен буде розповідати власні спогади, які будуть відрізнятись. Що стосується паранормальних явищ, то ти починаєш сумніватися навіть у своїх спогадах: Чи дійсно ти це бачив? Це твоя хвора уява чи реальність? Очевидні речі. Але для Маргарет та Джанет усі ці уявлення про паранормальні явища є дуже реальними та персональними. Їм дуже важко з цим миритися.

Як ви думаєте, з якими емоціями глядачі будуть покидати зал після перегляду «Закляття 2»?

Я хотів би, щоб їм було страшно — у цьому ж ідея. Але на відміну від першого фільму, ця частина дуже зворушлива. Люди будуть не лише налякані, але й отримають можливість посміятися та можливо навіть пустити сльозу. Тут є красива романтична історія. Це відрізняє сиквел від оригіналу. Ви будете хвилюватися за цих людей, спостерігаючи за ними. Але у той же час ви будете страшенно налякані.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: