Фестиваль «86»: 10 фільмів, які варто подивитись

З 9 по 13 травня у Славутичі триватиме 5-й фестиваль кіно та урбаністики «86». Цьогорічна тема фестивалю – «Щось невловиме», повстання проти однозначності та грубості. В рамках фестивалю будуть представлені дві конкурсні програми – «Пальма Півночі» та «MyStreetFilms-Рубіж». Загалом глядачі матимуть нагоду побачити 17 повнометражних та 22 короткометражні стрічки. Розповідаємо, на що варто неодмінно звернути увагу.

Фонко

Швеція, Німеччина, 2016
Режисери: Йоран Г’юґо Ольсон, Ламін Даніель Ядама, Ларс Ловен
Секція: Міжнародний шоукейс

Фільмом-відкриттям цьогорічного фестивалю обрано документальну стрічку Йорана Олссона «Фонко», яку критики вже назвали блискучим путівником африканською електронною сценою. Провідником у мандрівці від Дакара до Йоганессбургу виступає легендарний музикант та політичний активіст Фела Куті. Додатковий привід відвідати показ стрічки – те, що режисер є особливим гостем фестивалю та особисто представить стрічку глядачам.

Дівчата з Челсі

США, 1966
Режисери: Енді Воргол і Пол Моррісі
Секція: Міжнародний шоукейс

Попри неоднозначні відгуки критиків, стрічка «Дівчата з Челсі» стала найбільшим комерційним успіхом в режисерській кар’єрі Енді Воргола та згодом отримала культовий статус серед рок-фанатів. Дія відбувається у вже легендарному прихистку нью-йоркської богеми – готелі «Челсі» та в квартирі членів гурту The Velvet Underground. Нагода подивитись фільм на великому екрані справді унікальна – він недоступний для приватних чи комерційних показів і побачити його до сьогодні можна було лише в обраних художніх галереях.

Похвала Нічому

Сербія, Хорватія, Франція, 2017
Режисер: Борис Мітіч
Секція: Міжнародний шоукейс

Втомлене від нерозуміння, Ніщо тікає з дому та подорожує світом, розмірковуючи про життя, смерть, мораль та стосунки між чоловіками та жінками. Сатирична картина Бориса Мітіча – ще один подарунок для поціновувачів рок-музики, адже оповідачем виступає хрещений батько панк-року Іггі Поп, а музичний супровід записувала група The Tiger Lillies. Найбільше вражає масштаб проведених робіт: документальні кадри для фільму знімали 62 оператори у 70 країнах протягом 8 років.

Стіна

Ізраїль, 2017
Режисерка: Моран Іферґан
Секція: Міжнародний шоукейс

Стрічка Моран Іферґан – детальне спостереження за розпадом шлюбу самої режисерки, задокументоване за допомогою аудіоповідомлень її матері, подругам та сестрі. Попри свою інтимність, фільм не обмежується особистою історією, а стає висловлюванням щодо політичних та релігійних змін, що відбуваються в сучасному Ізраїлі. Картина отримала звання найкращого ізраїльського фільму 2017 року на минулорічному фестивалі Docaviv.

Виклик

Італія, Франція, 2017
Режисер: Юрі Анкаран
Секція: Міжнародний шоукейс

«Виклик» італійського режисера Юрі Анкарані став номінантом на «Золотого леопарда» і володарем Спеціального призу журі на кінофестивалі в Локарно. Документальний фільм досліджує одну з найдревніших та найпрестижніших спортивних традицій Сходу – соколярство. Режисер три роки спостерігав за поціновувачами цієї розваги, щоб зрозуміти, як стародавній вид спорту дозволяє мешканцям міст віднайти своє історичне коріння.

Чорний мікстейп 1967–1975

Швеція, США, 2011
Режисер: Йоран Олссон
Секція: Міжнародний шоукейс

Досліджуючи рух за права темношкірих, Олссон звертається до матеріалів, знятих шведськими журналістами в Америці близько тридцяти років тому. Оповідачами виступають Мартін Лютер Кінг, Анжела Девіс, Малькольм Ікс та члени відомої політичної організації «Чорні пантери».

Автостопом Патагонією

Грузія, Аргентина, Чилі, 2016
Режисер: Бесо Ґвенетадзе
Секція: Пальма Півночі

Восени 2016 року грузинський режисер та фотограф подорожує автостопом віддаленими закутками Південної Америки, долаючи понад 3000 кілометрів. Паралельно чоловік записує на диктофон розмови з випадковими водіями, які його підвозять. В результаті ми отримуємо атмосферну картину щоденного життя аргентинців та чилійців.

Повстання у Мариборі

США, Словенія, 2017
Режисери: Мейпл Раза, Мілтон Ґійєн
Секція: Міжнародний шоукейс

Цього року на «86» буде вперше показано інтерактивне кіно – «Повстання у Мариборі» Мейпл Рази та Мілтона Ґійєна. Під час перегляду стрічки про бурхливі протести глядачі самостійно вирішують, за якою камерою стежити та якій сюжетній лінії надавати перевагу. Ви можете обрати – приєднатись до мирних демонстрантів чи долучитись до розлючених протестувальників під мерією, а відповідно – вирішити хід історії.

8 годин

Україна, 2017
Режисерка: Лєна Шуліка
Секція: Пальма Півночі

Конкурс «Пальма Півночі» цього року вперше відбувається у міжнародному форматі: відбіркова комісія отримала сто сорок заявок із дев’ятьох країн, з яких обрала 12 стрічок – 5 українських та 7 закордонних. Один із фільмів-фіналістів, робота випускниці Могилякської Школи Журналістики Лєни Шуліки – аналіз середньостатистичного робочого дня українця. Що нам приносять щоденно витрачені вісім годин? Як змінює людину робоча атмосфера і незадоволення власною професією?

Розенберґ

Естонія, Бельгія, 2017, 30
Режисерка: Інґел Вайкла
Секція: Пальма Півночі

У центрі документальної стрічки Інґел Вайкла чотири монахині, які мешкають у модерністському соборі в маленькому бельгійському містечку. Їх життя – сукупність ритуалів та турбота про будівлю, яка з часом стає їх всесвітом. Навіть одяг монахинь нагадує стіни собору, і жінки поступово стають продовженням архітектурної споруди. Але літо добігає кінця, а восени служительниці храму змушені залишити будівлю, без якої вони не уявляють власне життя.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: