13 найочікуваніших українських фільмів 2019 року

Зі списками блокбастерів та фестивальних хітів наша редакція визначилась. Тепер пропонуємо перейти до українського кіно, якого на найближчий рік вистачить для окремої підбірки. На відміну від американських релізів, де дата виходу зазвичай зафіксована, українське кіно схильне «плавати» у прокатному графіку з найрізноманітніших причин. Тому щодо деяких прем’єр ми навіть не впевнені. Втім, сподіваємось все ж побачити всі 13 картин саме у 2019 році.

7 лютого

«Крути 1918»

Режисер: Олексій Шапарєв

Художнє переосмислення бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року. Разом з доленосною подією в країні розгортається ще одна історія — особиста: два брати Андрій і Олексій Савицькі закохуються в прекрасну Софію. Більшовики підходять до Києва, місто переповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом всю боєздатну частину армії, за зброю беруться навіть студенти. Ключовим стане протистояння чотирьох сотень юнаків, серед яких Андрій та Олексій, проти чотиритисячного війська ворога. Головні ролі у фільмі виконали Олександр Піскунов, Олексій Тритенко, Роман Ясинівський, Богдан Юсипчук, Наталія Васько.

21 лютого

«Ефір»

Режисер: Кшиштоф Зануссі

Картина є корподукцією України з Польщею, Литвою, Угорщиною та Італією. Постановником виступив польський лауреат Каннского кінофестивалю Кшиштоф Зануссі. Дія містичного триллеру розгортається на початку Першої світової війни на кордоні між Україною та Австро-Угорською імперією. Головний герой — військовий лікар, який ставить ризиковані експерименти з ефіром, щоб отримати владу над людьми. Проте ціна за це — його власна душа. У «Ефіра» вже була світова премьера на Римському кінофестивалі, а тепер стрічка нарешті дістанеться прокату. Сам Зануссі називає історію власною версією «Фаусту» зі зміною часовим рамок.

7 березня

«Гуцулка Ксеня»

Режисер: Олена Дем’яненко

Пісні Dakh Daughters, мальовничі пейзажі, яскраві національні костюми – цей мюзикл обіцяє бути як мінімум оригінальним. Дія картини відбувається майже століття тому, а в центрі сюжету хлопець Яро, який живе в США. Після смерті батька він приїжджає в українське село Ворохту Івано-Франківської області, щоб серед місцевих дівчат знайти дружину — свідому українку. Адже тільки так юнак зможе отримати в спадок мільйон доларів від свого батька. Нагадаємо, що в режисерському кріслі авторка фільму «Моя бабуся Фанні Каплан» — Олена Дем’яненко. В акторському складі Варвара Лущик, Максим Лозинський , Олів’е Бонжур, Олег Стефан і Катерина Молчанова.

25 квітня

«Вулкан»

Режисер: Роман Бондарчук

За Бондарчуком ми слідкуємо ще з часів його блискучих документальних робіт «Українські шерифи» і «Dixie Land». Драмеді «Вулкан» в копродукції з Монако — художній повнометражний дебют Романа. Головний герой — Лукас, перекладач, який працює в ОБСЄ. Чоловіку належить вирушити на південь України, в анексований Крим, де герой зіштовхнеться з низкою абсурдних, моторошних і в той самий час напрочуд життєвих ситуацій. Картину вже встигли показати на Одеському кінофестивалі, а згодом фільм здобув Гран-прі міжнародного кінофестивалю в Рабаті і головну нагороду Єреванського міжнародного кінофестивалю «Золотой абрикос».

25 травня

«Фокстер і Макс»

Режисер: Анатолій Матешко

Автор комедії «Трубач» і чорно-білої драми «Полон» Анатолій Матешко нарешті готовий представити нову роботу — сімейний sci-fi «Фокстер і Макс». Це історію про школяра Макса, який знаходить балончик з нано-фарбами та малює графіті собаки. Несподівано малюнок оживає і перетворюється на собаку-наноробота з суперможливостями. Про це дізнається небезпечний злочинець, який починає полювати за Максом та його псом. Реліз фільму кілька разів переносили, але в 2019 році нарешті визначились з датою. Головні ролі виконали Богдан Козій, Томаш Освецинський, Максим Самчик і Владислав Мамчур.

27 червня

«Поліна і таємна кіностудія»

Режисер: Оліас Барко

Фільм є копродукцією між Україною, Бельгією та Францією. У центрі сюжету 11-річна Поліна. Дівчинка нічого не знає про своїх батьків і живе в будинку своєї злісної тітки. Та збирається позбутися дівчини в її день народження, щоб привласнити собі загадковий спадок Поліни. Намагаючись втекти від лиходіїв, Поліна вирушає в чарівну подорож по той бік кіноекрана на пошуки правди про свою сім’ю. Постановник фільму франко-бельгієць Оліас Барко − призер Канського, Римського та Одеського МКФ. У фільма по-справжньому зірковий склад: окрім дебютантки Поліни Печененко тут знялись Жан Рено, Віржіні Ледуайен, Едуард Баер, Сол Рубінек і Василь Вірастюк.

10 жовтня

«Захар Беркут»

Режисер: Ахтем Сеітаблаєв

Проект, що за своїм масштабом ризикує перевершити попередню роботу Сеітаблаєва «Кіборги». Цього разу режисер взявся за екранізацію повісті Івана Франка «Захар Беркут». Співрежисером виступив американський постановник Джон Вінн. Дія відбувається в 1241 році. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Вночі місцеві мисливці, брати Беркути, потайки пробираються в табір і звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує помститися і знищити карпатські поселення. Однак невелика громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити ворога. Оскільки картину планують показати не лише в українському, а в американському прокаті, серед виконавців головних ролей Роберт Патрік і Томмі Фленаган.

28 листопада

«Гарет Джонс»

Режисер: Агнешка Холанд

Копродукція України, Польщі і Великобританії від номінантки на «Оскар» Агнешки Холланд. Це історія про уельського репортера Гарета Джонса, який в 1933 році вирушає досліджувати Голодомор на території України. Ховаючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу. Його розслідування, як відомо, стане основою для роману «Скотний двір» Джорджа Оруелла. Наразі фільм відібраний у основний конкурс Берлінале, який стартує 7-го лютого, тому чекаємо перші відгуки вже дуже скоро.

Осінь

Режисер: Роман Бровко

Картина про видатного українського поета і дисидента Василя Стуса нарешті отримала офіційну назву, з якої прибрали ім’я головного героя. Фільм описують як метафоричну історію, що розповідає про останні дні життя геніального українського поета-шістдесятника Василя Стуса та про його загадкову смерть у радянському таборі в ніч на 4 вересня 1985-го року. Фільм опише етап становлення Стуса як поета та борця за українську культуру, а також про марні спроби тоталітарної радянської влади спокусити поета продати душу за «свободу». Головну роль у картині зіграв Дмитро Ярошенко. Як відомо, зйомки супроводжувались скандалом, що стався в серпні 2018-го — зі стрічки начебто прибрали згадки про тодішнього захисника у процесі над поетом, Віктора Медведчука. Але після широкого розголосу команда фільму запевнила, що сцени суду будуть зняті.

Осінь

«Останній крок»

Режисер: Фредерік Петіжан

Франко-український психологічний трилер з Жаном Рено в головній ролі (який, якщо чесно, навіть дещо нагадує картину «Леон»). Історія починається в Канаді. На березі невеликого озера усамітнено проживає Генрі, один із найбільш розшукуваних кілерів у відставці. Неподалік на мотосанях стається нещасний випадок, внаслідок якого при смерті опиняється дівчина. Врешті Генрі рятує її життя. Більшу частину фільму відзняли в Карпатах, а серед українських локацій є Поділ і київський метрополітен. Втім, мова фільму буде не українською. В акторському складі окрім Рено також Сара Лінд, Гарі Дурдан, Девід Ґясі і Ігор Цишкевич.

Невідомо

Режисер: Олег Сенцов, Ахтем Сеітаблаєв

Перший фільм в Україні, зйомки якого ведуться без фізичної присутності режисера — Олега Сенцова. Це антиутопія за мотивами однойменної п’єси ув’язненого автора. В постановці йому допомагає Сеітаблаєв, якого режисер відібрав сам з-поміж інших кандидатур. Місце дії — світ номерів, де існують свої чіткі правила. Одного разу тут пішов збій — Сьомий почав стосунки не зі своєю парною — Четвертою. Від цього зв’язку з’являється дитя, котрому дається порядковий номер Одинадцять. Та у відповідальний момент Сьомий відмовляється від свого сина, так само як вчинив зі своїм другом Дев’ятим, коли той вирішив публічно висловити свою думку. Але зрештою саме безхребетному Сьомому вдається звільнити героїв від системи.

Невідомо

Режисер: Мирослав Слабошпицький

Український режисер ще в 2014 році зацікавив артхаусну аудиторію по всьому світу своєю вражаючою драмою «Плем’я», що знята мовою жестів. Тепер прем’єра його нового фільму «Люксембург» не тільки дуже очікувана у нас в Україні, а й на багатьох європейських кінофестивалях. Картина, швидше за все, відповідатиме аналогічній естетиці холодної драми в стилі режисера і розповість про працівників Чорнобильської зони відчуження (область розміром з Люксембург, звідси і назва). Детального синопсису у картини все ще немає. У вересні режиссер представить проект в індустріальній програмі Венеційського кінофестивалю, отже можемо лише сподіватись, що картина таки вийде в прокат в 2019 році.

Невідомо

«Черкаси»

Режисер: Тимур Ященко

Картина, що заснована на відносно нещодавніх подіях. В основі сюжету оборона однойменного морського тральщика, заблокованого російськими військами у березні 2014 року під час анексії Криму. Головні герої — провінційні хлопці Мишко та Лев, що з різних причин опинилися на воєнному кораблі ВМС України «Черкаси», дислокованому в порту кримського озера Донузлав, під час подій на Майдані. Фільм зосередиться на подіях, що стались після втечі президента Януковича з України, коли Крим захопили російські військові. Починається окупація Кримського півострову, а українські кораблі здаються один за одним. Лише екіпаж «Черкас» чинить опір і продовжує боротьбу з ворогом. Спершу прокат планували на серпень 2018-го, до Дня Незалежності, але реліз перенесли на 2019 рік, поки що без дати.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: