Зірки «Нового британського кіно»: 5 режисерів, яких потрібно знати

У 2021 році фестиваль Нового британського кіно перейшов у онлайн-формат, а програма охоплює повнометражні дебюти провідних режисерів Великої Британії. Розповідаємо, про кого з цих постановників потрібно знати у першу чергу, і де ви вже точно про них чули (або навіть бачили їх у ролі акторів).

Андреа Арнольд

Андреа Арнольд – яскравий приклад британської режисерки, яка рішуче захоплює Голлівуд, при цьому не забуваючи про своє коріння. У 2003 році її «Оса» отримала «Оскар» як найкраща короткометражка, і це було лише початком – у 2016 Арнольд отримала в Каннах приз журі за «Американську любку», а згодом зняла другий сезон «Великої маленької брехні». При цьому, часом вона повертається до камерних і дуже англійських проєктів на кшталт екранізації «Буремного перевалу» Емілі Бронте.

Річард Айоаді

Якщо ви дивилися серіал «Айтішники» (чи, можливо, культовий сюрреалістичний «Майті Буш»), то напевне знаєте Річарда Айоаді як актора, Але його режисерська кар’єра поки видається не менш еклектичною – тут і напружена екранізація Достоєвського, і мила підліткова комедія «Субмарина», і музичні відео для Kasabian та Arctic Monkeys.

Педді Консідайн

Консідайн – ще один британець, який вдало поєднує успішну акторську кар’єру з багатообіцяючими режисерськими еспериментами. Перед камерою він часто виконує ролі антигероїв та непростих людей – наприклад, близнюків-детективів у стрічці «Круті копи» Едгара Райта, чи колишнього солдата у психологічному трилері «Взуття небіжчика». Поки він зняв усього три стрічки – короткометражку та дві повнометражні картини, але кожна з них вже отримала блискучі відгуки критиків.

Френсіс Лі

Так, Френсіс Лі також починав як актор – ви могли бачити його у другорядних ролях в епізодах класичних британських детективів на кшталт «Суто англійського вбивства». У 2017 році він зняв свій повнометражний режисерський дебют – квір-драму «Земля божа», яка отримала нагороду за найкращий британський фільм на Единбурзькому кінофестивалі. Його найновіша робота – романтичний фільм «Амоніт», який розповідає про кохання британської палеонтологині та її заможної гості.

Азіф Кападіа

Азіф Кападіа – один із найбільш успішних британських документалістів сучасності. Його фільм «Сенна» став найбільш касовим фільмом в історії британського документального кіно, аж поки його не посунула наступна робота постановника, життєпис Емі Вайнгаус. У 2018 році Кападія зняв стрічку «Марадона», яка стала завершенням його неформальної трилогії про молодих геніїв та вплив слави на їх життя. До речі, часом режисер також працює з телебаченням – наприклад, він зняв декілька епізодів «Мисливця за розмумом».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: