Вуса, лапи, мацаки: шість ігор із тваринами-протагоністами

Відеоігор про людей ніколи не бракувало, але погодьтеся, ми змушені «грати» за людину щодня — й іноді це дуже набридає. Якщо ви колись задумувались над тим, як це, опинитися в тілі кота чи хоча б якогось антропоморфного восьминога, — ігри зарадять вашій цікавості.

Blacksad: Under the Skin

Гра за мотивами французького коміксу перенесе вас до Сполучених Штатів Америки 50-х років. Щоправда, замість людей цей у цьому світі мешкають антропоморфні тварини. У ролі кота Джона Блекседа, приватного детектива, вам доведеться розслідувати таємниче самогубство, попутно занурившись у корупцію, брехню та бандитські розбірки — словом усе, що так пасує типовому нуарному детективу.

Гра зроблена в жанрі інтерактивного кіно, тож не потребує від гравця постійного контролю. Як детективу вам доведеться вивчати докази, опитувати підозрюваних, а коли інформації достатньо — робити висновки. Звісно, ви завжди можете помилитися, якщо були неуважні, а ваші рішення впливатимуть на подальший хід сюжету.

Night in the Woods

Ігри про милих тваринок можуть бути напрочуд депресивними, і Night in the Woods — яскравий цьому приклад. За сюжетом, випускниця коледжу Мей Боровська — вона ж кішка — повертається до своєї малої батьківщини, у шахтарське містечко Поссум Спрінґс. Тут на неї чекають старі друзі, які за час її відсутності подорослішали й сильно перемінилися, як і, власне, саме місто.

Наново пізнаючи місто та його мешканців, Мей починає помічати, що все навколо дуже швидко стає інакшим, чимось моторошним та зловісним. Разом із головною героїнею вам доведеться розкрити секрети містечка, а заразом своїх друзів та родини. Сценарій в купі з діалогами та аудіовізуальним оформленням зроблять ваші пригоди в Поссум Спрінґс незабутніми, а після епілогу ви навряд чи захочете прощатися з грою.

Octodad: Dadliest Catch

Ця гра чудово підійде як для людей, що вже опанували батьківство, так і для тих, хто над ним навіть не задумувався. Бо побути в ролі татка-восьминога вам за свого життя навряд чи вдасться. Суть Octodad насправді дуже просто: вам потрібно виконувати звичайні (і не дуже) побутові справи, будучи батьком молодого сімейства. Проблема лиш у тому, що ви — восьминіг, і навіть найпростіший похід до крамниці за продуктами перетворюється на неабиякий квест.

Гра підкорить вас своїм абсурдним гумором та химерною фізикою, поки ви будете намагатися впоратися зі своїми мацаками. Та найцікавіше, що в Octodad можна грати в компанії до чотирьох друзів, де кожен буде керувати окремими щупальцями татка-восьминога.

Untitled Goose Game

А ви теж боялися гусей в дитинстві? Якщо так, то ця гра лише розвине вашу фобію. Якщо ні, сміливо запускайте цей неповторний симулятор гуся й готуйтеся псувати життя всім мешканцям селища. У ролі звичайнісінького білося гусака-тирана вам доведеться красти речі, тероризувати або ж просто лякати місцевих пекельним ґелґотанням — і все це заради чистого хаосу.

Untitled Goose Game — це набір здебільшого стелс-місій, де вам треба знайти підхід до виконання поставлених цілей і водночас не потрапити в руки ненависних людей. Для цього вашому диявольському герою доведеться вправно ховатися та задурювати людям голови. А з останнім оновленням бавитися гусями можна разом із другом, адже розробники додали до гри ще й кооперативний режим.

Maneater

Саме час розвинути ще одну фобію: своєю промовистою назвою Maneater розкриває всю суть гри. Беручи на себе роль акули, вам доведеться їсти людей та океанічних мешканців, поки ви досліджуєте мальовничі підводний світ. Розробники описуються жанр свого творіння як «ShaRkPG», і не дарма. Тут є чимало елементів ролівки: гравець спочатку бере керування дитинчам акули й поступово його зрощує, розвиваючи та адаптуючи персонажа під свій стиль гри. Все це для того, аби ефективніше боротися з людьма та підводними хижаками: з часом люди відкриють на вас полювання й не стануть нехтувати зброєю, а інші акули не терпітимуть присутності ворога на своїй території. Словом, якщо ви хотіли поглянути на фільм «Щелепи» з протилежної перспективи, то Maneater вам у цьому допоможе.

Mutant Year Zero: Road to Eden

Для ще більшого жанрового розмаїття зверніть увагу на Mutant Year Zero — це покрокова стратегія в дусі XCOM, от тільки загін ваших бійців складатиметься з качура, кабана та людської дівчини (а в доповненні можна отримати ще й одноокого лиса). У світі гри стався апокаліпсис, який призвів до мутації людей та тварин — тож тут брати наші менші вміють ходити на своїх двох, розмовляти й тримати в руках зброю.

У компанії героїв вам доведеться вирушити на пошуки Едему — напів міфічного місця, що ховає в собі відповіді на всі питання всесвіту. Та для цього маєте подолати складний шлях крізь ворожі терени постапокаліптичного світу, який населяють кровожерливі банди мутантів. Кожна сутичка в грі — серйозне випробування, адже вимагає від гравця тактичного мислення й вправного застосування арсеналу та території. А ще персонажів можна напхати ще більшою кількість мутацій, себто пасивних та активних умінь: так ваш кабан може навчитися їсти трупи ворогів для поновлення здоров’я, а качур — ставати невидимим.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: