«Рекапери»: чому варто дивитися серіал «Краще подзвоніть Солу»

18 квітня на AMC та Netflix відбулася прем’єра фінального сезону головного хіта каналу — серіалу «Краще подзвоніть Солу». За п’ять минулих сезонів спін-офф «Пуститися берега» примудрився не лише стани на один рівень зі своїм «старшим братом», а й навіть неодноразово змусити критиків засумніваться у тому, чи дійсно історія Волтера Вайта є кращою за історію Джиммі Маꥳлла, який повільно перетворюється на Сола Ґудмана.

Фінал серіалу шоураннер Вінс Ґілліґан вирішив розділити на дві частини — перша закінчилася 28 травня, а друга розпочнеться 11 липня. Поки шоу взяло паузу, Ярослав Друзюк і кінокритик Владислав Недогибченко у нових «Рекаперах» обговорюють соціокультурне значення серіалу, порівнюють обидві роботи Ґілліґана та захоплюються серіалом.

Якщо ж ви ще не починали (або колись закинули) серіал, то у текстовому форматі ми розповідаємо, чому ж варто приділити час серіалу. Можливо, ви навіть встигнете подивитися усі серії до грандіозного фіналу, запланованого на 15 серпня.

Чому варто дивитися серіал «Краще подзвоніть Солу»

Якщо ви дивилися «Пуститися берега», то напевне пам’ятаєте Сола Ґудмана — адвоката без жодних моральних принципів, який готовий витягати з халепи найбридкіших мерзотників Альбукерке. Вінс Ґілліґан, шоуранер «Пуститися берега», також зняв спін-оф про Сола, який виявився разюче інакшим, але однаково вартий уваги фанатів історії про містера Гайзенберґа.

Сол Ґудман (Боб Оденкірк) в Breaking Bad постає перед глядачами у своїй фінальній формі. Йому вже остаточно плювати на мораль, та й закон для нього не перешкода. Він готовий співпрацювати з наркоторговцями й влізати у смертельно небезпечні пригоди, шукаючи дірки в законі.

Але ж Сол таким був не завжди. Власне, про це й оповідає серіал: як досвідчений та порядний адвокат Джиммі Маꥳл перетворився на сумнозвісного Сола Ґудмана. Тут криється головна відмінність цього серіалу від «Пуститися берега» — він дуже особистий і тоне в особистісних деталях, саме тому приквел варто дивитися вже після оригінального серіалу.

Знаючи, ким Сол стане, спостерігати за його трансформацією і остаточним зламом значно цікавіше. Так, ми знаємо, що він не помре, не скалічиться, не зникне — цей персонаж обов’язково пройде свій шлях і переміниться настільки, що ми його не впізнаємо. Метаморфоза Джиммі проходить вкрай деталізовано: гладача з головою занурюють у кримінальні справи, до яких залучений головний герой. Починаючи з п’яних підлітків, закінчуючи членами наркокартелю. До кожної справи Джиммі підходить з неабияким ентузіазмом: іноді виключно ідейно, іноді через приставлений до голови пістолет. Утім, клієнти Джиммі майже завжди беззаперечно винні — і це головний рушій перевтілення персонажа.

Мати справу зі звичною адвокатською діяльність — нудно для головного героя. Коли перед тобою стоїть виклик — це вже інша справа, навіть коли цей виклик ти створив собі самостійно. Життя Джиммі Маꥳлла — це гра, у якій він сам встановлює собі правила. Переважна більшість серій в «Краще подзвоніть Солу» обертаються ледь не театральною постановкою, де вигадливий адвокат займається розбудовою та втіленням багатокрокових планів, аби забезпечити собі перемогу або просто комусь насолити. Чи допоможе це якось герою, чи лиш погіршить його становище — питання, що підіймається впродовж усього серіалу. Проте як же захопливо за цим спостерігати.

«Краще подзвоніть Солу» — це не продукт фансервісу. Зі знайомих персонажів тут хіба що найманець Майк і ворогуючі наркобарони Ґуставо Фрінґ і Гектор Саламанка, а головні герої «Пуститися берега» мають з’явитися в серіалі як камео десь наприкінці фінального сезону. «Краще подзвоніть Солу» — це надзвичайно якісне поглиблення всесвіту, яке не паразитує на оригіналі, а детально розкриває одного з найзагадковіших його персонажів. Попервах серіалу дещо не вистачає запалу, який був присутній в «Пуститися берега», однак ближче до середини він знаходить свій ідеальний темп і тримає в напруженні ледь не кожною серією. Ви будете із захватом спостерігати за тим, як Сол поступово знуджується грати за правилами: бо, виявляється, життя винагороджує не чесних, а хитрих.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: