Зловісна «Нарнія»: чи варто дивитись серіал «Ключі Локів» від Netflix

Історія родини Локів довго прямувала до наших екранів – адаптацію популярного комікса Джо Гілла та Габріеля Родрігеса готували аж дванадцять років. Спочатку права на екранізацію належали каналу Fox, який хотів перетворити похмуру історію на повноцінний горор, потім з’явились чутки, що студія Universal працює над повнометражною кіноадаптацією серії. Згодом права перейшли до Hulu, ті зняли власний пілотний епізод шоу, але щось пішло не так і за екранізацію взявся стрімінг-сервіс Netflix. І ось тут «Ключі Локів» нарешті побачили світ – хоча скоріше у форматі підліткового фентезі, а не прямолінійного жахіття. Розповідаємо, кому точно варто взятись за перегляд серіалу, і кого ця адаптація може розчарувати.

Варто дивитись через:

Вам подобаються інші хіти стрімінг-сервісу. Якщо ви сумуєте за нетфліксівськими серіалами на кшталт «Дивних див», то «Ключі Локів» можуть стати ідеальною новою розвагою. Серіал поєднує головні елементи найпопулярніших шоу компанії: тут і готичний маєток, повний містичних загадок (майже як у «Привидах будинку на схилі»), і молоді герої, які стикаються зі смертю близької людини (чим не «Лемоні Снікет»?), і жахливі потойбічні сили, які прориваються у наш світ («Дивні дива»). Навіть дивно, що проект, який ніхто не міг екранізувати протягом 12 років, настільки класно відповідає стільком запитам цільової аудиторії Netflix.

Ви любите емоційні історії про травми минулого. Після раптового вбивства популярного шкільного вчителя Рендела Лока, вдова покійного (Дербі Стенчфілд) вирішує перевезти дітей зі штату Вашингтон в Массачусетс. Тут знаходиться родинний маєток Локів – загадковий та величезний готичний будинок, про який місцеві вже давно розповідають похмурі легенди. Кажуть, що не так давно якась жінка просто зайшла у цю будівлю і майже відразу втратила розум. Звісно, повернення родини до сімейного гнізда відразу привертає увагу сусідів – і це ще більше пригнічує підлітків Тайлера (Коннор Джессап) і Кінсі (Емілія Джонс).

Зате наймолодша дитина, десятирічний Боуді (Джексон Роберт Скотт, якого ви можливо пам’ятаєте як бідного Джорджі з «Воно») щиро радіє можливості досліджувати велетенський загадковий маєток – і швидко починає розгадувати його таємниці. Він першим знаходить магічні ключі, заховані на території будинку, і починає спілкуватись з духом, що мешкає у колодязі. Але що, якщо вся ця магія набагато небезпечніша, ніж він може собі уявити? Якщо вам подобаються серіали про героїв, які досліджують минуле, дізнаються давно забуті секрети та справляються з пережитим досвідом, то на «Ключі Локів» точно варто звернути увагу – нехай серіал вийшов менш похмурим за комікс-першоджерело, але в ньому вистачає драматизму.

Вам подобаються загадкові сюжети про незвичну магію. Так, ми відразу підозрюємо, що чарівні ключі навряд приведуть до чогось доброго, але «Ключі Локів» змальовують інтригуючий світ, у якому існують дивні чари, про які хочеться дізнатись якнайбільше. Один ключ, наприклад, дозволяє власнику миттєво подорожувати куди-завгодно, а інший транспортує користувача у його внутрішній світ. А ось за допомогою третього артефакту можна залишити власне тіло та літати навколо маєтку як справжній привид. Виглядає все це трохи психоделічно та захоплююче – з кожною серією хочеться, щоб сценаристи більше розповіли про історію цих магічних речей, або хоча б детальніше розкрили, як вони працюють. На жаль, серіал лише частково справляється з цією задачею – він приділяє аж надто багато уваги шкільному життю старших дітей, і за усією підлітковою драмою залишається мало часу для детально вивчення світу.

Не варто дивитись, якщо:

Ви очікуєте повноцінний горор. Звісно, щоб серіал настільки добре відповідав інтересам цільової аудиторії, Netflix суттєво попрацювали над першоджерелом, часом кардинально змінивши його тон та естетику. Ось дрібний, але приклад такої трансформації – у коміксі родина Локів переїздить до містечка з промовистою назвою Лавкрафт, а у серіалі вони опиняються у Метісоні, вочевидь названому на честь відомого американського фантаста. Якщо у Джо Гілла історія була справді лякаючою та кривавою, то Netflix орієнтується на підлітків, які люблять похмурий сеттінг, але не хочуть чогось аж надто страшного. Це вже не справжній горор, а young adult-фантастика з елементами містики, щось на кшталт доросліших та менш релігійних «Хронік Нарнії». Сюжетні лінії Тайлера та Кінсі, старших дітей родини, часом перетворюються на якийсь «Рівердейл» – замість того, щоб досліджувати магію стародавнього маєтку, герої сваряться з популярними однокласниками та намагаються потрапити у хоккейну команду школи.

«Ключі Локів» – симпатичний та захоплюючий серіал, який не надто поспішає реалізовувати увесь свій потенціал. Особливо це розчарує фанатів оригінального коміксу – сценаристи оминають багато деталей та ніби бояться налякати глядачів. Залишається сподіватись, що у другому сезоні шоу знайде кращий баланс між горор- та фантастичною складовою, і нарешті з головю зануриться у багатий світ, створений Джо Гіллом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: