Патті Дженкінс про зйомки екшну в «Диво-жінці», ідеальну Галь Гадот і улюблені сцени з фільму

Кадр из фильма «Чудо-женщина»
Автор Vertigo

Напередодні виходу «Диво-жінки» у світовий прокат, режиссер картини Патті Дженкінс зізналась у фанатській любові до персонажа, розповіла про локації для зйомок і поділилася подробицями вибагливого кастингу акторів.

Коли ви вперше дізналися про персонажа Диво-жінки?

Ще в початковій школі, коли вперше переглянула серіал «Wonder Woman» з Ліндою Картер (він виходив на телебаченні з 1975-го). Диво-жінка була просто найкрутішою, найгарнішою і найбільш захоплюючою героїнею яку я коли-небудь бачила. Пізніше цей персонаж також зустрічався в американському мультсеріалі «Super Friends». Ми з друзями були просто повернуті на ній, кожен хотів бути Диво-жінкою на дитячому майданчику.

Будучи на чолі такої довгоочікуваної кіноподії, чи відчуваєте ви додаткову відповідальність за проект, який до того ж є однією з перших повнометражних картин про жінку-супергероя?

На це питання завжди важко віднайти правильну відповідь. Так, думаю, тиск і відповідальність були вже в самому факті створення фільму про Диво-жінку. Таку подію важко переоцінити. Я намагаюся не акцентувати увагу лише на тому, що це важливий жіночий персонаж, а просто зробити відмінне суперегорейське кіно.

Кадр из фильма «Чудо-женщина»

Чому Галь Гадот — ідеальний вибір на роль Диво-жінки?

Я ніколи не зустрічалася з Галь, і коли почула, що Зак Снайдер взяв її на роль Диво-жінки в «Бетмен проти Супермена», моє серце тьохнуло. Але після ознайомлення з іншими роботами Галь і особистої зустрічі, я була глибоко вражена її чарівністю, красою, добротою і силою. Тепер, після спільної роботи над «Диво-жінкою» Галь вразила мене ще більше своєю трудовою етикою і талантом.

Я дуже вибаглива у питанні кастингу, але рада, що Галь взяли на головну роль. Підбір акторів, до якого я не долучена, не завжди працює добре на мене, але в даному випадку нам пощастило з Диво-жінкою.

Чим вас підкорив Кріс Пайн, якого ви взяли на роль любовного інтересу Діани, Стіва Тревора?

Цей кастинг був особливо важким, тому що ми шукали когось, хто тримав би на собі всю вагу і силу справжнього лідера. Потрібен був особливий актор з чудовим почуттям гумору і здатністю бути партнером головної героїні. Кріс надзвичайно талановитий і дуже комфортний у спілкуванні. Він наче був народжений для цієї ролі. Від самого початку роботи над фільмом я фанатіла від його перевтілення в зразкового Стіва Тревора.

Кадр из фильма «Чудо-женщина»

Що привернуло вашу увагу до Конні Нільсен, яку ви взяли на роль матері Діани, Іполіти, і Робін Райт, яка виконала роль генерала Антіопи?

Я вже була великою шанувальницею роботи Конні. Вона має таку королівську харизму, а також теплий і люблячий характер. Це дало їй необхідну енергію для ролі Іполіти.

На роль Антіопи мені потрібна була людина, що здатна демонструвати контроль і стриману агресію, але разом з тим — справжня шибайголова. Робін виявилася здатна передати це все на екрані, до того ж вона справжній профі абсолютно у всьому, що робить. З Робін я давно мріяла попрацювати.

Ви стежили за ходом суворого фізичного тренування, що мали Конні, Робін, і всі виконавиці ролей амазонок?

Я так хотіла долучитися, але була дуже зайнята виробництвом фільму, тому лише іноді спостерігала за безкінечним тренуванням акторів. Навіть під час зйомок тренери стояли напоготові, аби допомогти нам у бойових сценах. Це був дуже інтенсивний процес.

Я дійсно вважаю, що супергеройський фільм може надихнути людей на зміни і допомогти їм віднайти мужність у своєму власному житті, впоратись зі складнощами і стати героєм.

Амальфітанське узбережжя є одним з найкрасивіших місць у світі, і служило екранною батьківщиною Діани, Теміскірою. Як вам було знімати там?

У моїй уяві Теміскіра була чимось на подобі ідеалістичного острова Середземного моря. Тому найфантастичнішою версією острову стало саме Амальфітанське узбережжя. Мати такий аутентичний ландшафт і архітектуру навколо в якості майданчику для зйомок було неймовірно, тому що з’явився чудовий приклад для створення Теміскіри, за яким могли йти художники-постановники.

В деяких місцях було не лише важко зніматись, а й дістатись туди коштувало чималих зусиль, але воно було того варте.

Ви також знімали багато сцен у Великобританії, де були зафільмовані битви Першої світової війни. Розкажіть про цей досвід?

Так, на більшість знімального часу ми влаштувалися у Великобританії. Там команда займалась зйомкою практично всього — від боїв на полях до сцен у павільйонах і безпосередньо на вулицях Лондона. Це було дивовижне місце роботи з крутою командою, які неабияк мене підтримали. Ми знімали в зимовий час, ці умови були сприятливими для контексту історії. Разом з тим для Галь в її костюмі Диво-жінки такі сцени видавалися часом доволі жорстокими, але вона виробила героїчний підхід до холоду і змусила це працювати на неї.

Кадр из фильма «Чудо-женщина»

Ви знімали велику кількість епічних боїв як на Амальфітанському узбережжі, так і у Великобританії. Що було найскладнішим аспектом таких сцен?

Всі вони були надзвичайно складними. Я думаю, що сцена битви на пляжі Теміскіри найбільш складна суто за процесом зйомки і кількістю залучених у кадрі людей. Але найбільше я була одержима сценою битви на «Нічийній землі» Першої світової війни (земля, що розділяла передові лінії армій — ред.). Там Діана виходить на бій самотужки. Думаю, що це один з ключових моментів для персонажа у фільмі, неймовірна сцена для Діани, яка демонструє весь її потенціал як супергероя. Грандіозний бій, але в той самий час — одна з найважливіших драматичних послідовностей у фільмі.

Що ви сподіваєтеся аудиторії винесе для себе після перегляду «Диво-жінки» в кіно?

Я сподіваюся, що фільм надихне їх самих бути героями. Разом з тим, маю надію, вони просто чудово проведуть час за переглядом. Думаю, Діана — надихаюча постать, не лише для жінок, у яких не надто багато рольових моделей такого роду, але й для всіх. Я дійсно вважаю, що супергеройський фільм може надихнути людей на зміни і допомогти їм віднайти мужність у своєму власному житті, впоратись зі складнощами і стати героєм. У всіх нас є цей потенціал.

В українському прокаті фільм «Диво-жінка» стартує з 1 червня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: